sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
  ID 11 "nieco" źle rozrobiony
Rozrabiałem sobie ID11 przed chwilą i niestety przy mieszaniu proszków walnołem sie o 100ml wody tzn. dałem o 100 za mało czyli 650 zamiast 750ml (mam nieco kosmicznie wyskalowaną miarke) Oczywiście zauważyłem to dopiero wtedy gdy już obie torebki zmieszałem i dopełniałem do 1l (aczkolwiek miałem pewne podejrzenia, gdyż proszek dość długo się rozpuszczał) - gdy dolałem 250ml wody okazało się, że butelka nie jest jeszcze nalana "pod korek" jak to zwykle bywało. Teraz pytanie - czy gdy teraz dopełniłem do 1l ta wywojka nadaje się jeszcze do czegoś? Ewentualnie jeśli jest "do uratowania" co jeśli coś zmienić w parametrach wywołania? Zastanawiam się jeszcze czy bełtać 1:1 czy 1:3 .. a do wywołania mam rolke Alkosa ... tzn. Acrosa :-P dwa Pan100 i trzy Pan400.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zrobiles sobie lekki koncentrat - luz ;-) Jedena wada takiego rozwiazania, to wlasnie problemy z rozpuszczaniem. Dosc popularna praktyka jest rozpuszczenie xtola w 2,5 litra zamiast 5. Roztwor, to roztwor. Dolewaj do litra i jechana.

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Dosc popularna praktyka jest rozpuszczenie xtola w 2,5 litra zamiast 5. Roztwor, to roztwor.

Ja tak mam ;-) Calkiem praktyczne :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to luz :) teraz niech sobie jeszcze postoi pare godzin. Aha .. bo już dopełniłem do 1l to jak będę bełtał np. 1:1 to normalnie rozrabiać czy jakoś inaczej?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sołtys napisał/a:
bo już dopełniłem do 1l to jak będę bełtał np. 1:1 to normalnie rozrabiać czy jakoś inaczej?
Normalnie. 1:1, czyli jedna czesc wody i jedna czesc wywolywacza i juz. W krokusie na dwa filmy potrzeba 700 ml. Odmierzasz 350 ml stocka, dolewasz tylez samo wody, mieszasz i gotowe. Nic specjalnego nie musisz robic. Jesli chesz rozrabiac 1:1, to ten stock co go wlasnie zrobiles starczy raptem na 3 filmy przy zalozeniu, ze twoim koreksem jest Krokus - tylko takie znam ;-) Stocka mozesz uzywac wielokrotnie, musisz sobie poczytac w intrukcji na ile wystarczy. W momencie gdy rozrobisz do 1:1 lub 1:3, po wywolaniu musisz to wylac. Wynika z tego, ze 1:1 jest najmniej oszczedne.

dzerry
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Zrobiles sobie lekki koncentrat - luz ;-) Jedena wada takiego rozwiazania, to wlasnie problemy z rozpuszczaniem. Dosc popularna praktyka jest rozpuszczenie xtola w 2,5 litra zamiast 5. Roztwor, to roztwor. Dolewaj do litra i jechana.

dz.


no tak, ale wtedy nie robisz dosłownie 1:1 jak masz stocka na 2.5litry zamiast na 5, tylko że tak powiem skalujesz to jeszcze :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach