Sony i 2x Pentax
http://36klatek.pl
alekw napisał/a:Do tego Andrej Balco:
wojtekk napisał/a:Spodoba Wam się. Świeże, (czasem) wesołe, refleksyjne.
Evzen Sobek
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem, to klisza pękła, i ch*j!"
120 | 135 | APS-C
C330s 67 45 75 105 165 | MXx2 MES (nie działa) MZ-5n (nie działa) 28 50 35 43 (nie działa) 50 | GRII K-5 21
JORGE.MARTINEZ@PL | Jeden Aparat 7.0 | Instagram
wojtekk napisał/a:Evzen Sobek
K-1 wraz z przyjaciółmi.
Waidodayo! https://www.flickr.com/photos/ebelbeb/albums
Zeiss VS Limited
Cytat![]()
http://www.youtube.com/watch?v=O9DHCRqY6vw
Evžen Sobek (1967, Czechy)
Skończył inżynierię mechaniczną (Uniwersytet Technologiczny, Brno) i fotografię (ITF Uniwersytetu Śląskiego, Opava). Dokumentalista. Początkowo skoncentrowany na opowieściach o zamkniętych grupach społecznych („Klasztor w Želiv”, „Cyganie w Brnie”), w 1999 r. zajął się szerzej kondycją ludzką w cyklu „Ecce Homo” (ascetyczne zdjęcia z różnych rejonów Europy i Bliskiego Wschodu). W późniejszych cyklach regularnie powraca do tego tematu, lecz z przymrużeniem oka („Home Sweet Home”, „Life in Blue”). Zdobył m.in. Credit Suisse Masterclass dla fotodziennikarzy z Europy Środkowo-Wschodniej (Budapest, 2004). Wystawiał m.in. w galeriach USA, Jordanii, Izraela, w Moskwie, Wiedniu, Brukseli. Jego zdjęcia znajdują się np. w kolekcjach Muzeum Fotografii w Kiyosato, Museum of Fine Arts w Houston, praskiej Kolekcji Związku Czeskich Fotografików. Współorganizator i założyciel konkursu fotograficznego FRAME dla fotografów z Europy Środkowej.
Fotograf niezależny i wykładowca fotografii (Instytut Twórczej Fotografii ITF, Opava; Fotoškola Brno; Philosophical Faculty, Masaryk University, Brno; South Moravia Photoworkshops).
Mieszka w Brnie.
O cyklu „Home Sweet Home” pisze:
„Mieszanka zmian politycznych i ekonomicznych opanowała Czechy w 1990 r. Z jednej strony przyniosły zdecydowany wzrost gospodarczy i wyższy standard życia, z drugiej pokazał się olbrzymi pęd ku konsumpcji, nabywaniu dóbr i biernej zabawie w ogromnych „fabrykach rozrywki” i pochłonął społeczeństwo. Wspierana przez agresywną reklamę identyfikacja z tym stylem życia pod hasłem: „shopping and easy living” rozprzestrzeniła się szeroko.
Last but not least w przestrzeni publicznej zaistaniało wiele festiwali i innych imprez, które nigdy nie zdarzyłyby się w czasach reżimu komunistycznego, jak pielgrzymki, różne spotkania, performace lub demonstracje, czy po prostu niekonformistyczne ubrania i fryzury...
Koncentrując się na tym szerokim wychlarzu sposobów spędzania wolnego czasu, Home Sweet Home opowiada o narodzie, przeżywającym swą wolność i marzenia...
O cyklu „Life in Blue”:
„dotyczy sposobów spędzania wolnego czasu /.../ nad brzegami rezerwuarów wodnych przy południowo-wschodnim krańcu Czech – w specyficznym otoczeniu, w którym zdecydowali pobudować swój drugi dom /.../ lub spędzić tylko wakacje /.../. Z niejasnych przyczyn ta wspólnota „byłych” amatorów przyczep campingowych porzuciła wolność, tkwiącą w możliwości przemieszczania się, wędrowania i wałęsania /.../, by osiąść w wybranych ośrodkach na południowych Morawach. Co było motywem tych ludzi /.../, czy oni sami wiedzą, dlaczego...?”
http://www.profotografia....-w-galerii-2pir
"W sztuce może być coś dobrze zrobione albo źle, nic więcej." Stanisław Lem
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by opiszon, powered with Bootstrap and VanillaJS.
Strona używa plików cookie. Jeśli nie zgadzasz się na to, zablokuj możliwość korzystania z cookie w swojej przeglądarce.
my.pentax.org.pl