pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
Pentax 645, warto?
witam, od dłuższego czasu wypatruję średnioformatowych Pentaxów, na allegro i teraz są 2, chciałbym się zapytać, czy oferty są godne uwagi:
http://allegro.pl/item599...azynek_120.html
http://allegro.pl/item595..._nowy_gwar.html
biorę pod uwagę to, że te aparaty bardzo rzadko pojawiają się na allegro. Co prawda marzy mi się P645n, ale nie wiem czy sprzedam Mamiyę RZ67, za tyle, żeby mi wystarczyło na ten aparat, a nawet jeżeli by mi wystarczyło to i tak nie wiem gdzie takie coś zakupić.

Z góry dzięki za pomoc.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pisar napisał/a:
to i tak nie wiem gdzie takie coś zakupić.

ebay.com
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
dzięki :/
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jeszcze keh.com
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
albo wujek Spinner (o ile pamiętam wspominał coś o tym, że chce sprzedać, tylko nie ma czasu wystawić) ewentualnie wujek ryve (6x7 w drodze - jak się przetestuje, to p645n pójdzie pod młotek).
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tak, mam 645n z trzeba szklami, trzema magaztnkami, pierscieniem posrednim i wizjerem katowym jakby co:-)

Pzdr
Spinner
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Spinner, :cry: nie zrobisz mi tego, prawda? :roll:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Dostałem zapytanie od kolegi na temat Pentax-a 645 takiej treści.

Może orientujesz się czy w Pentax-ie 645N lub 645NII jest możliwość wyłączenia auto-focusa ? W instrukcji znalazłem że przycisk MF/ AF znajduje się na obiektywie ale ... tylko na jednym obiektywie ( standard - 75mm/ 2,8 ) widać ten przycisk, na innych nic takiego nie ma , a zdjęć optyki 645 naściągałem zatrzęsienie. - czyżby nie było opcji manualnego ostrzenia? Nie podejrzewam aby ta firma zrobiła coś tak niedorzecznego.
To mnie mocno nurtuje od pewnego czasu. Planuje zakup średniego formatu, nie wiem jeszcze czy to będzie Pentax czy Mamiya.


Jest ktoś chętny do pomocy?
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
af w innych obiektywach włącza/wyłącza się przesuwając pierścień ustawiania ostrości w kierunku korpusu lub w przeciwnym. w jednym skrajnym położeniu jest as włączony, w drugim wyłączony. spoko - japońce wszystko obmyślili ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach