cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
[cheshirecat75]
Witam wszystkich,

Właściwie jest to moje powitanie na tym forum, chociaż zarejestrowany jestem od pół roku :) Ale moja wrodzona aspołeczność sprawiła, ze ograniczyłem aktywność do zadawania głupich pytań i drobnych handelków (za wszystkie odpowiedzi nawiasem mówiąc, serdecznie w tym miejscu dziękuję). To może tyle o sobie... ;) Generalnie, też robię zdjęcia. I to nawet Pentaksem ;) Ponieważ ostatnio przełamałem nieśmiałość i zacząłem zamieszczać moją tfurczość w necie, będzie mi bardzo miło jeżeli zajrzycie i powiecie mi co myślicie o moich próbach... Uczę się, więc konstruktywna krytyka to coś czego bardzo potrzebuję :) Zapraszam pod adres: www.kasetka.blox.pl

A tak na zachętę, zdjęcie z dzisiejszego dnia: Bitwa. Dedykowane Jarkowi Dąbrowskiemu, bo robione jego niegdysiejszym obiektywem :)



Duży rozmiar TUTAJ
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gdyby któryś z wojów leżał na glebie, miałbym pewność, że Jarek nawet jest na tym zdjęciu...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cheshirecat75, witaj, wrzuć proszę zdjęcie na jakiegoś fotosika i podlinkuj [img].
Było o tym w tym wątku: -> LINK

[ Dodano: 2007-05-27, 23:26 ]
zdjęcie fajne :-) idę do bloga
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cheshirecat75 - witam kolejnego Krakusa na forum :-B :-B :-B

Pozdrówka
Marucha
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
cheshirecat75 napisał/a:
Dedykowane Jarkowi Dąbrowskiemu, bo robione jego niegdysiejszym obiektywem :)
No tak, świat jest pełen zagadek.
Ale przegrzebałem maile i już wiem, co i jak. Mam nadzieję, że Ci dobrze służy.
Michu napisał/a:
Gdyby któryś z wojów leżał na glebie, miałbym pewność, że Jarek nawet jest na tym zdjęciu
"glebie"? Chyba "księżniczce".
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
... Mam nadzieję, że Ci dobrze służy.


Służy, służy... Bardzo jestem z niego zadowolony :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Witaj.
Najbardziej podobaja mi się te zdjecia z porannym, mroźnym i zamglonym powietrzem.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Świetny blog! Fajne foty... Gratulacje!
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Cytat
cheshirecat75, witaj, wrzuć proszę zdjęcie na jakiegoś fotosika i podlinkuj [img].

grrrr, nie pisz o fotosiku... ;-)
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Bóg Wam zapłać za dobre słowo, panocki :) Choć po prawdzie cała moja zasługa w tym, że parę razy wstałem o piątej rano... ;) Tak z częściowo innej beczki, to czy istnieje w ramach forum jakaś bardziej zorganizowana platforma dyskusji o warsztacie poszczególnych zdjęć forumowiczów? Nie mam tu na mysli konkursów i zbierania punktów, ale raczej coś w rodzaju systemu krytyk i ocen - takich jak na obiektywni.pl. Bo jeżeli nie, to może byśmy coś takiego sobie stworzyli?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a ja mam uwagę trochę nie na temat (choć i trochę na temat) - smucą mnie te nagie drogi wśród pól. Nie wiem, co to za szał, ale chyba w całej Polsce (tak sądzę po tym, co widzę czasem z okien auta lub z siodełka roweru) znikają stare aleje - u nas, wokół Świdnicy w ogóle zdarzył się obłęd, w ciągu ostatnich paru lat wycięto większość alei owocowych, które były tu od zawsze, część jeszcze pamiętała "Niemca". Pejzaż wyłysiał, zostały kikuty i wspomnienia, gdy latem wskakiwało się na rower i po 20 minutach można było przedawkować czereśnie dowolnego rodzaju ;-) Jestem wściekły, że w barbarzyński sposób podporządkowuje się wspólną przestrzeń wyimaginowanemu bezpieczeństwu zmotoryzowanych, czego jako czasem zmotoryzowany wcale od nikogo nie wymagam (nie mówiąc nawet o tym, że już w XIX w. hr. Chłopicki - jeśli mylę nazwisko to sorry - z Wielkopolski wiedział, że zadrzewienia śródpolne nie tylko są piękne, ale i pożyteczne, choćby dlatego, że powstrzymują wywiewanie najżyźniejszej warstwy gleby z pól). A u Niemców (Wschodnich) drzewa mają prawo rosnąć. To kierowca ma się dostosować... :cry:
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
cypis, i tak i nie. Moim zdaniem, drzewo przy drodze to zło ale wycinka drzew to też zło.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zło to zło.
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
To ja nie na temat pozdrawiam serdecznie Świdniczanina :) Jakoś moje losy parokrotnie prowadziły mnie do tego zacnego grodu, dosłownie i w przenośni, co za każdym razem było wielce pozytywnym doświadczeniem :) Kontynuując temat nie na temat śpieszę wyjaśnić że w na Jurze Krakowskiej aleje wysadzane drzewami tak pośród pół raczej nie występują, co wiąże się częściowo z charakterem gleby i roślinności. A częściowo, faktycznie wynika z poszerzania istniejących szlaków komunikacyjnych. I powiem, że o ile wycinają drzewa, żeby zrobić dodatkowy pas, to można przeżyć. Natomiast faktycznie, wycinanie drzew dla samego wycinania, przy wąskiej drodze wiejskiej, którą i tak jeżdżą tylko traktory i proboszcz to idiotyzm...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cheshirecat75 napisał/a:
Tak z częściowo innej beczki, to czy istnieje w ramach forum jakaś bardziej zorganizowana platforma dyskusji o warsztacie poszczególnych zdjęć forumowiczów? Nie mam tu na mysli konkursów i zbierania punktów, ale raczej coś w rodzaju systemu krytyk i ocen - takich jak na obiektywni.pl. Bo jeżeli nie, to może byśmy coś takiego sobie stworzyli?
nie wiem jak jest na obiektyni.pl, ale u nas wyglądało to dotychczas tak, że jak ktoś miał ochotę pochwalic się fotami i zapytać o opinie innych, to zakładał wątek w dziale fotografia i prosiło krytykę. Kilka osób zawsze mu wytykało to, co się im nie podoba oraz pokazywało to, co jest ok. Oczywiście krytyka w miarę możliwości konstruktywna.

Nie było punktow za to ile kto ma dobrych zdjęć i raczej nie będzie. [zresztą muszę zobaczyć jak to działa na wspomnianym portalu]
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Oczywiście krytyka w miarę możliwości konstruktywna.
- szczeg. opona :-P
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
hahaha Żaby w akcji The Best shit :)
You got shit man :) Nie no podobaja mi sie twoje zdjecia, chyba kolor mnie urzeka, nasycenie sam nie wiem :) Te zdjecia sa takie ludzie a nie wydumane.

A wisiorki te dolne, no bomba.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
cheshirecat75, fajne zdjęcia i jeszcze fajniejsze komentarze pod nimi. :-) cypis, mamy podobny punkt widzenia w kwestii wycinania drzew :-) . A tak w ogóle to byłem parę razy w Świdnicy i zawsze mi się podobała. Okolice też. Kiedyś trafiłem na tablicę upamiętniającą milicjanta, który zginął w obronie Polski Ludowej. Ciekawe czy jeszcze stoi.
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
To ja się podepnę i cuś dla Jarka Dąbrowskiego tysz dorzucę :-)

http://picasaweb.google.p...szczyScyWojowie

dla wyjaśnienia: foty wrzucone z aparatu, na żywca... bez obróbki i selekcji ;-)

Pozdrawiam!
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Alfx napisał/a:
foty wrzucone z aparatu, na żywca... bez obróbki i selekcji

I na tym właśnie polega problem, że bez selekcji. Strasznie dużo tych zdjęć i te nieliczne dobre giną w natłoku tych kiepskich. Przede wszystkim wywaliłbym te nieostre, potem te, w których twarze są pośrodku (za dużo wolnej góry i ucięte nogi).
Podoba mi się TO

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach