wojjanek  Dołączył: 24 Lut 2011
Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR vs DA 55-300 f/4.0
Witam.Czy ktoś z SZ.P. ma własne doświadczenia z pracy na obiektywach Nikona i Pentaxa - Nikon Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR i Pentax DA 55-300 f/4.0-5.8 ED SMC
Czy jest zauważalna różnica na długim tele?
Janek
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Oba są praktycznie jednakowe jeśli chodzi o jakość. Nikkor, w moim odczuciu, delikatnie ostrzejszy. O AF nie wspominam, bo nie warto. ;-)
 
wojjanek  Dołączył: 24 Lut 2011
Meggido napisał/a:
Oba są praktycznie jednakowe jeśli chodzi o jakość. Nikkor, w moim odczuciu, delikatnie ostrzejszy. O AF nie wspominam, bo nie warto. ;-)


No tak.Testy dają podobny opis, ale Twoje, Meggido zdanie o AF to dla mnie zagadka,więc postawię pytanie o AF tych obiektywów na D7K i K-5 na AF C ?

Janek
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mogę tylko coś powiedzieć o k20d i D700. ;-)
 
wojjanek  Dołączył: 24 Lut 2011
Meggido napisał/a:
Mogę tylko coś powiedzieć o k20d i D700. ;-)


Bardzo proszę, te dwa "typki" podałem z e względu na podobną ilość czujników # 9 i 11,jak chcesz proszę na
jwojto@interia.pl

Janek
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Coś wybiorę, ale nie tak szybko.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Meggido napisał/a:
Oba są praktycznie jednakowe jeśli chodzi o jakość. Nikkor, w moim odczuciu, delikatnie ostrzejszy. O AF nie wspominam, bo nie warto. ;-)

No a VR w szkle nie jest lepszy niż SR w puszce?
 
wojjanek  Dołączył: 24 Lut 2011
Raven napisał/a:
Meggido napisał/a:
Oba są praktycznie jednakowe jeśli chodzi o jakość. Nikkor, w moim odczuciu, delikatnie ostrzejszy. O AF nie wspominam, bo nie warto. ;-)

No a VR w szkle nie jest lepszy niż SR w puszce?


K-5 ponoć poprawia SR o 3-3,5.W obiektywach róż nych producentów,różnych modelach,jest różnie :-D W puszce z SR jest upierdliwe"telepanie"w wizjerze zwłaszcza na długim tele,tego mogłem doświadczyć :-/ Dlatego kombinuję z "N" tam jest jedna opcja albo VR albo nic( o statywie nie mówię)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
wojjanek napisał/a:
Dlatego kombinuję z "N" tam jest jedna opcja albo VR albo nic( o statywie nie mówię)

W P też jest "albo SR, albo nic", :-D a dodatkowo jeżeli obiektyw posiada VR to "albo SR, albo VR, albo nic" :mrgreen:
 
wojjanek  Dołączył: 24 Lut 2011
daśko napisał/a:
wojjanek napisał/a:
Dlatego kombinuję z "N" tam jest jedna opcja albo VR albo nic( o statywie nie mówię)

W P też jest "albo SR, albo nic", :-D a dodatkowo jeżeli obiektyw posiada VR to "albo SR, albo VR, albo nic" :mrgreen:

Pewnie że tak jest w P,tylko że szklarnia P jest uboższa,a ze współpracą K5 z "innymi"szkłami jak jest K5 widzi to co ma podpięte czy "fantazjuje" ? :lol:
np Sigma?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach