M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Powiększalniki na duzy format 8x10
Czy są powiększalniki na foramt 8x10

Znalazłem do formatu 13x18cm.
http://www.roguski.eu/ind...id=37&Itemid=42

Zastanawiam się na czym Avedon powiększał swoje 8x10


Cytat
Używam wielkoformatowego aparatu o rozmiarach 8x10, który działa jak trzecia osoba. Nie chowałem się za nim, tylko stałem obok, twarzą w twarz do ludzi i wystarczająco blisko, żeby ich dotykać. Ludzie traktowali akt fotografowania jako szansę. Byli dumni z tego, że są fotografowani. Nie chcieli, żebym ich fotografował w brudnych ubraniach. Ale ja im wytłumaczyłem, dlaczego ich tak chcę fotografować, jak oni żyją i pracują - a nie odświętnie wyszykowanych do zdjęcia. Chciałem uhonorować ich pracowite życie. Pogadaliśmy sobie trochę, a potem robiłem im zdjęcia.






Cytat
Rezultatem pięcioletnich podróży fotograficznych po amerykańskim Zachodzie jest cykl 124 wielkoformatowych zdjęć (o rozmiarach 150x170 cm, 200x150 cm i 207x168 cm)




http://fototapeta.art.pl/2002/rav.php

http://vimeo.com/5492278
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.W napisał/a:
Zastanawiam się na czym Avedon powiększał swoje 8x10


Skanował :-P


A tak serio, to jest ich masa - DeVere, Beselery, Elwoody i inne. Ino:

1. sa to potwory, wielkosci i wadze srednio wypasionego smoka
2. zyja najczesciej za wielka wodą
3. 1+2, czyli stykowki powinny ci wystarczyc :-P

Albo inaczej: robic projekcje horyzontalna z aparatu ktorym robisz zdjecia na sciane, tylko trzeba jeden holder przerobic na zrodlo swiatla. A z tym moze byc problem, gdyby mialo byc rownomiernie.
 
Leszeg  Dołączył: 25 Wrz 2007
Znam smoka co mieszka nad Wisłą. I to wcale nie w Krakowie ;-)
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
Meopta produkowała kiedyś powiększalniki MAGNITARUS na format 18x24 cm. Było to wielkie i ciężkie. Do tego trzeba było mieć wysoką ciemnię na jekieś 3,5-4 metry. Miałem takie dwa i wyrzuciłem na złom bo nikt nie chciał. Poszukaj po starych zakładzch fotograficznych, może się gdzieś uchowało.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Data wystawienia: 2009-05-26

Powiekszalnik DURST 8x10cala AF cloosed loop
tak jak jest do odbioru we Wrocławiu zaraz po licytacji(1-2 dni)
Swego czasu był to Rolls Roys wsród powiekszalników.
Robi powiększenia z negatywów do 20x25 cm.
Closed loop-system pomiaru naswietlania polegajacy na pomiarze światła w komorze mieszajacej.System dajacy 100% pewność poprawnych wyników.
Zapłaciłem za niego 4000DM

Cena: 1999,00 PLN
http://archiwumallegro.pl...-646172325.html


2 tyś. DURST 8x10, to nie jest tak źle.


http://glennview.com/durst.htm


http://www.durst-pro-usa.com/vertical.html
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Zbyszek W. napisał/a:
Meopta produkowała kiedyś powiększalniki MAGNITARUS na format 18x24 cm.

O ile pamiętam to te Meopty na największy format nazywały się Herkules, Magnitarus był do formatu 13 x 18.
Kupa żelastwa :-)
Zamiast typowego powiększalnika można także poszukiwać kamery reprodukcyjnej (wielkości małego biurka), były kiedyś takie dość powszechnie wykorzystywane w różnych zakładach gdzie produkowano płytki drukowane do układów elektronicznych, do powiększeń byłyby wykorzystywana odwrotnie, ale da to się zrobić, bo na ogół miały oświetlacze jarzeniowe dajace równomierne oświetlenie (negatywu), ale maksymalny format powiękwszenia byłby około 50 x 60 cm, zalerą tych urządzeń jest niezbyt duży wymiar i waga w stosunku do powiększalnika. Obawiam sie że już większość tych kamer została zezłomowana :-(
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na studiach podyplomowych miałem zajęcia z fotografii wielkoformatowej. Ogólnie takie podstawowe informacje. Prowadzący miał aparat 13x18. W sumie to na żywo widziałem pierwszy raz wielkiformat (nie licząc komisów fotograficznych w Krakowie), tzn. pierwszy raz mogłem sobie pomacać, pokręcić, pooglądać. Miał też trochę odbitek 1:1 i trochę slajdów 4x5. Same zdjęcia może powalające nie były, ale jakość, detale, szczegóły .... masakra!!!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sołtys napisał/a:
Na studiach podyplomowych miałem zajęcia z fotografii wielkoformatowej.
Ale robiliscie jakies zdjecia?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry, będziemy robić na następnych zajęciach. Oprócz tego w planach zajęć mamy ćwiczenia praktyczne z mokrego kolodionu :mrgreen: Nie mogę się doczekać 8-) :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ufff, to dobrze. Bo czas przeszly dokonany sugerował, ze zajecia polegaly na pogadance i macaniu :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry, no bo faktycznie pierwsze zajęcia polegały na pogadance i macaniu. Dopiero następne zajęcia będą bardziej praktyczne ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Durst HL2506AF



Jest to powiększalnik horyzontalny na negatywy do 10x10 cala. Dedykowany do dużych i baaaaaardzo dużych odbitek. Zaprojektowany bez żadnych kompromisów i mający takie możliwości, że najbardziej wybredny użytkownik może spędzić resztę życia na szukaniu jakiegoś "ale". Durst chyba świadomie stworzył maszynę która
nie będzie wymagała ulepszeń ani nie będzie ograniczona żadnym szalonym pomysłem na jego wykorzystanie. Tu tylko twoja fantazja stawia ograniczenia - i (niestety) finanse. Skoro jesteśmy przy pieniądzach - cena w europie to jakieś 100-110 tyś eur...podobno jest jeszcze parę sztuk do wzięcia :) Jego "odpowiednik" ze stajni DeVere kosztował 1/4 tej kwoty - a innej konkurencji nie było. Różnica w cenie ogromna - ale podobna różnica jest w jakości wykonania i w możliwościach jakie one oferują.

http://dadanmafak.blogspo...-do-polski.html

Cytat
DURST L184 8 x 10"

http://www.durst-pro-usa.com/L184.php

Durst L1840 8 x 10"

http://www.durst-pro-usa.com/L1840.php
http://www.durst-pro-usa.com/products.php
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A z rozwiązań budżetowych, to takie coś by się nie sprawdziło???

http://allegro.pl/rzutnik...3674860461.html
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
Widziałem też tyły dokładane do kamer, często są ledowe dla równomiernego oświetlenia. Cena niewielka, problem z nadmiarem ciepła odpada, pracochłonność wykonania całej konstrukcji też relatywnie niski. Wada to miękkie oświetlenie (brak kondensora), ale to też zaleta - mniej widać brudy na negatywie.

Przy zastosowaniu pojedynczej żarówki warto zadbać o dużą odległość żarówka-negatyw, wykleić okolice sreberkiem. Matówkę można zmatowić z obu stron, można dołożyć drugą matówkę w odległości kilku cm od pierwszej. To zapewni równomierne oświetlenie negatywu.

Jeśli miejsca w ciemni więcej, to można rzucać obraz na ścianę zamiast na stół/podłogę. Kamera wtedy na statywie. Jesli projekcja pionowa, to trzeba jakoś kamerę do ściany zamocować, dać parę wkrętów w deskę do osadzenia kamery dla konkretnych wymiarów powiększenia.

Rozwiązanie podobne:







 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
Przeważnie jak ktoś ma sprzęt 8x10 to na powiększalnik też go stać raczej by wydać kasę, ale powiększalnik 8x10 się zawsze przyda :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach