andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
nikon d3100 vs Canon PowerShot SX30 IS
Znajomi mnie poprosili o poradę w/w sprawie, sa nie w temacie(nie wiedza co to przysłona i itd) ja polecałem canona bardziej uniwersalny i niewymagający dodatkowych zakupów, wspominałem miedzy zdaniami o kx no ale marka nie ta, do wydania ok.400 L i ma być nieco lepszy od sony h50, może jakaś pomoc?bo nic mi nie przychodzi na myśl
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
a nie myślałeś np. o Samsungu nx10?
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
marka :idea:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jeśli poprosili o radę to znaczy że się nie znają a jeśli się nie znają to nie powinni
się mądrzyć co do marki, w końcu zapytali o poradę gościa który ma lustrzankę samsunga :roll:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
andy68 napisał/a:
marka :idea:

Co za ludzie...
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Samsung NX10 to super aparacik i kompaktom canona dużo brakuje do niego w sensie jakości zdjęć. Sam mam NX10. Ale poleć znajomym canona G5 lub G6 używanego to będą robili zdjęcia na auto i będą zadowoleni. Kolega ma G5 i na wakacjach tylko na auto robił, a wszystkie zdjęcia ostre i bardzo dobre. Używany G5 za mniej niż 400 zł. Sam myślę nad drugim takim aparatem.
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
mrawi sorki moze niewyraznie napisałem ale chodzi o 400 funtow, po za tym maja tą kwote na karcie ktora mogą uzyc tylko w jednym sklepie, chodzi o currys. o tyle dobrze ze w tym sklepie wiekszosc aparatów lezy na ladzie i mozna sie nimi pobawic (oprocz drozszych luster) do czego ich namawiam
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli się dla nich marka liczy, to tylko C albo N ich zadowoli. :mrgreen: Nich wezmą którykolwiek - pewnie w obu przypadkach będą zadowoleni..... nie wiedząc co potrafi ten drugi niewybrany. :mrgreen:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Na kiego grzyba im luszczanka, do tego "markowa"? Czyżby to byli rodacy planujący powrót na Wielkanoc do kraju? To by wiele wyjaśniało :mrgreen: .
Olek XZ-1 jest debeściak wśród kompaktów. Jasne szkiełko o sporym zakresie zrekompensuje braki w stosunku do dslr-a z kitem (iso i głębia).
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
denvi napisał/a:
Na kiego grzyba im luszczanka, do tego "markowa"?

Ja nie mam nikona D3100, więc im go nie sprzedam. :-P
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
andy68 napisał/a:
mrawi sorki moze niewyraznie napisałem ale chodzi o 400 funtow, po za tym maja tą kwote na karcie ktora mogą uzyc tylko w jednym sklepie, chodzi o currys. o tyle dobrze ze w tym sklepie wiekszosc aparatów lezy na ladzie i mozna sie nimi pobawic (oprocz drozszych luster) do czego ich namawiam


To niech wezmą canona G11 lub G12, wystarczy im z pewnością.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
A znajomy szuka takiego kompakta co rysuje jak najładniejsze jpgi z puszki i byłby dobry do macro plus raynox 150 lub 250. Najlepiej nowy do 1-1,2 K pln. Pod uwagę bierze fuji hs 10, canon 20is, canon 130 a ostatnio Sony Cyber-shot DSC-HX1. dziś na alledrogo widziałem Olka p-1 za 1.250 pln. z krótkim obiektywem... Doradźcie coś :-B
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
pool80, Olek E-PL1 (pewnie o tym, lub starszym E-P1 mówisz) zjada pod względem jakości zdjęć wszystkie inne, które wymieniłeś. To zupełnie inna klasa sprzętu. Po prostu jakość lustrzanki w nieco mniejszej obudowie. Tylko najpierw musisz jakoś wytłumaczyć znajomemu, że ten olek ma zooma 10 razy mniejszego niż Fuji HS10. :mrgreen:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Marek, acz kolwiek fotografia MAKRO ma jedną specyfikę, która przemawia za kompaktem (mniejszą matrycą).
W kompakcie będziesz miał większą GO, co przy makro jest dość kluczowe :-) .

Także ze wszystkich bym normalnie wybrał olka, ale do makro to już bym się zastanowił.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
volender, olek ma matrycę trochę mniejsza niż APS-C, więc bedzie lepiej z tą GO niż np. w przypadku lustrzanek APS-C. :mrgreen: Do tego Raynox i powinno być dobrze. Spokojnie można użyć wyższego niż w przypadku kompaktów ISO i przymknąć go w celu uzyskania wymaganej głębi ostrości. Więcej też można wykadrować. Ten aparat daje kapitalne moim zdaniem jpg-i - ostre i z ładną kolorystyką.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
zdecydowanie canon g12 lub g11 jesli jeszcze znajda... sam posiadam g11 i jest swietny. baaaardzo rzadko uzywam cyfry. g11 kupiłem żonie, ale naprawde zdjecia jakie z niego wychodza sa niesamowicie ostre jak na kompakt. mam ten odruch ze przykladam oko do wizjera... a ten jest tam tylko nieudanym dodatkiem i to IMO jedyny jego minus, chociaz czego sie mozna spodziewac po kompakcie... ale dla takich osob moim zdaniem lustrzanka sie nie nadaje.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Ok przekażę.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
jiro napisał/a:
zdecydowanie canon g12 lub g11 jesli jeszcze znajda

Popieram jak najbardziej. Amatorskie DSLRy Nikona to porażka pod względem wykonania.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
na g12 go nie stać. g11 to mniej wiecej co ten PEN z alledrogo, pen vs g11 to chyba jednak pen
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
pool80 napisał/a:
pen vs g11 to chyba jednak pen

Ja nie miałbym najmniejszych wątpliwości. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach