bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
RAW Challenge 189
Przypominam o możliwości przysyłania propozycji RAWów do obróbki. Najlepiej takich "trudnych". Im więcej materiału, tym lepiej. Szczegóły na dole.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc189.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 3.04.2011, do godziny 20:00 czasu północnołódzkiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc189_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc189_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc189_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc189_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc189.html

1. anoko
Obróbka tylko w Lightroom, próbowałam wyciągnąć pierwszy plan.


2. Artiip
RT unstable


3. boczek
Oprogramowanie: Silkypix Developer Studio


4. eAndre


5. Filonxxxl


6. izbkp


7. matchless


8. oswald


9. PK
Balans bieli 5000 st. K, Tinta -15;
drobne zmiany w zakładce HSL/skala szarości.


10. pszczołowaty


11. Rafi


12. shaper
Czernie na maksa, biele na minus, ekspozycja na +0.7, lekka saturacja na minus czerwieni, wyostrzanie, odszumianie
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Mnie najbardziej odpowiada wersja anoko, bo sam podobnie bym widział :-)
I choć na miniaturze z grubsza mam podobnie, to wersja "full" pokazuje przepaść między mną a anoko (na jej korzyść oczywiście).

Edit: dopiszę tu, bo już nie pierwszy raz mnie taka myśl nachodzi przy oglądaniu róźnych (przyznam, że dla mnie czasem "dziwacznych") wersji. Czy to co ja (znaczy na moim monitorze) widzę i oceniam (kolorystycznie zwłaszcza) wygląda podobnie u tych, którzy swoje wersje wystawiają? Inaczej: kto z wystawiających ma poprawnie skalibrowany monitor? Bo czasem mam wątpliwości i zastanawiam się czy widzę efekt zamierzony przez Autora, czy może jest on wynikiem braku kalibracji monitora? I często nie potrafię rozstrzygnąć ;-)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Jak zwykle zassałem plik z myślą o obróbce i wysłaniu. I jak zwykle nie starczyło czasu/zapału... Ale jak otworzyłem RAWa, to suwając suwaczkami zawsze najdłużej zatrzymywałem się przy ustawieniach mocno wypranych z koloru...
Tak więc mój "głos": matchless.
(choć szczerze mówiąc widziałbym to zdjęcie duuużo jaśniejsze, taki niemal high-key)
 

Boczek  Dołączył: 30 Mar 2008
 
o to co zrobił anoko właśnie miałem na myśłi:)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Mnie się najbardziej podoba wersja oswalda.
Ja nie miałam cierpliwości do tego RAWa i jestem zaskoczona, że tyle chętnych i cierpliwych było:)
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Kurde przegapiłem RC 189,wpadła mi w oko praca Shapera.
BEEf ,a gdzie RC 190,tego nie chcę przegapić ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Oo... mój raw :) to skomentuję trochę:
anoko bardzo fajnie - chyba najbardziej mi się podoba. co prawda poginęły detale a powierzchnie porobiły się "plastelinowe" ale dzięki temu zrobiło się jakby malowane
filonxxxl też ok - chyba najbardziej "zrównoważone"
PK najbliżej tego co obserwowałem
matchless jakoś mi nie podchodzi widoczek w czerni i bieli... przynajmniej ten
shaper niebo płonie :mrgreen: ale to był wschód i jak na złość prawie bezsłoneczny - dlatego nie było czerwieni na chmurach i górach
to teraz ja się pochwalę pierwszą moją wersją (w sumie nic szczególnego, też próbowałem "rozpalić" te chmury):

(po kliku duże)
 

matchless  Dołączył: 20 Lis 2010
jak dla mnie czarno biale zdjecie mi tutaj najbardziej odpowiada ;). Jakbym mial wybierac czyjac prace to bylaby to shapera za inne podejscie niz reszty do tematu. Fioletowa skala Artiip juz mi jednak nie pasuje, za bardzo pojechana nawet jak dla mnie ;)
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Oswald - kolorki fajne, ładnie wyciągnięte chmury. anoko też nieźle tylko sporo szczegółów gdzieś uciekło.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
BEEf zapomniał o nowym RC ,my chcemy RC 190 :mrgreen: :!:
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
martino, spoko... taka mała przerwa nie zaszkodzi. a może nie ma materiałów? nikt mu rawów nie podrzuca a samych moich nie będzie wystawiał :mrgreen: :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Spoko, już wystawiam. Faktycznie, najpierw czekałem, aż ktoś podeśle materiały, potem zapomniałem :oops: Materiałów nowych niet - znowu będzie widoczek :-P
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
ja wiem, że zmiany w regulaminie co do interwencji w obrazek jeszcze nie nastały, ale... obracać można:P;)))?
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Tequila,to zależy,jeżeli jeziorko będzie na górze a niebo na dole to raczej nie :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tequila napisał/a:
ale... obracać można:P;)))?

Można, zawsze było można :-P
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
martino, no jak to, przecież liczy się fantazja :D!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach