dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
fanmario napisał/a:
Dżejpi: hejt!

Dzięki! - tylko nie wiem za co...???
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Właśnie zakończyłem poszukiwania tego czego potrzebuję... ale cena jest buforowa.
Jak to jest z zakupem tego szkła w USA i przysłanie go do Polski?
Z tego co mogłem zobaczyć w sieci tam kosztuje ok. 530$
Wydaje się to i tak mniej w porównaniu do polskich dystrybutorów. Nie pytam skąd taka różnica, tylko czy ktoś z Was już sprowadzał w ten sposób obiektyw?

Pozdrawiam
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Dżejpi: za test MF :)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
maregoc napisał/a:
Właśnie zakończyłem poszukiwania tego czego potrzebuję... ale cena jest buforowa.
:?: :?:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
ZbyszekB napisał/a:
maregoc napisał/a:
Właśnie zakończyłem poszukiwania tego czego potrzebuję... ale cena jest buforowa.
:?: :?:

Pewnie chodziło o cenę zaporową. Biorąc pod uwagę jej wysokość nie dziwię się, że paluszki się na klawiaturze poplątały i napisały co innego, niż autor miał na myśli ;-)
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Tak, paluszki się poplątały co natychmiast zostało mi wytknięte. Jednak zapora okazała się do pokonania. Rzeczone szkło jest już w drodze do mnie! :-D
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
maregoc, to jak będziesz miał okazję przestrzelać w krajobrazowych sceneriach to się zgłoszę po rawy do pooglądania :-)
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
OK. + zaległy :-B
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ciekawostka. Mając podpięty dowolny obiektyw ze śrubokrętem albo MF, mam pełną baterię. Podpinam 18-135 i poziom baterii spada do 1 kreski. Też tak macie?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
romeoad, podpinam pod K-5 i K20D, wskazania naładowania takie jak z innymi obiektywami.
Może jakieś dodatkowe zwarcie?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Z drugiej strony może faktycznie mało prądu zostało, bo już z 800 zdjęć na niej zrobiłem. Dla kontrastu aparat uaktualnił FW bez zająknięcia (z podpiętym 18-135 i 1 kreską baterii).

No ale może nie powinienem być zdziwiony, bo nie miałem koralików, AF mi zawsze trafiał tam gdzie chciałem niezależnie od rodziaju oświetlenia i lampa nie przepalała, wskaźnik baterii to mały pikuś :->
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
romeoad napisał/a:
Też tak macie?

Zauważyłem to raz z 60-250,myślałem że bakteryjka sie rozładowała?Ale z podpiętym 35Ltd.było ponownie ok,robiłem dalej zdjęcia?W moim K5,podobnie jak Ty nie stwierdziłem "powszechnie"występujących wad:-P.A jednak?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
romeoad napisał/a:
Ciekawostka. Mając podpięty dowolny obiektyw ze śrubokrętem albo MF, mam pełną baterię. Podpinam 18-135 i poziom baterii spada do 1 kreski. Też tak macie?
tez to zauwazylem u siebie kilka razy. fakt, ze akumulator tez byl czesciowo rozladowany. nie wnikalem za bardzo zrzucajac to na pradozernosc 18-135. mysle, ze insza inszosc pobzyczec lekka stalka a co innego ruszac w ulamku sekundy szklami w zoomie. ale to takie moje przemyslenia...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Kontynuując: po naładowaniu baterii wszystko jest ok. Z DA18-135 jak i innymi obiektywami.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
SDM ,potrzebuje jednak dużo więcej prądu jak wiertarka,choć w k7 z niczym takim sie nie spotkałem.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Adamss68 napisał/a:
SDM ,potrzebuje jednak dużo więcej prądu jak wiertarka,choć w k7 z niczym takim sie nie spotkałem.
a testowales da 18-135 na k7? z tego co mi sie wydaje to jedyny tak szybki obiektyw z napedem w systemie pentaxa. bo do czego go porownywac? do szybkosci da 55? a druga sprawa, ze wskaznik pojemnosci akumulatora tez chyba wskazuje mocno orientacyjnie jego wydajnosc. generalnie nie widze powodu do narzekan. jak kogos stac na da 18-135 to chyba mozna sie wykosztowac na dodatkowy akumulator za 50 zl.
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
Dla ścisłości - w tym obiektywie nie ma napędu SDM tylko DC, jak sama nazwa wskazuje.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
szpila napisał/a:
nie ma napędu SDM tylko DC

O tym wiem.
berpa napisał/a:
a testowales da 18-135 na k7?

Nie testowałem,bo go nie mam.Pisałem o 60-250 i chodziło o zachowanie samego wskażnika rozładowania bateri.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Adamss68 napisał/a:
Pisałem o 60-250 i chodziło o zachowanie samego wskażnika rozładowania bateri.
mi się chyba czasami zdarza, że po podpięciu szkła SDM, jak bateria jest już trochę zużyta, to od razu spada wartość na wskaźniku poziomu naładowania - mimo tego, że ze szkłem śrubokrętowym jest ok

podobnie jest z podniesieniem lampy błyskowej na średnio-naładowanej baterii - od razu wskaźnik naładowania reaguje, by po jakimś czasie wrócić znów na wyższą wartość (jeżeli jest do czego oczywiście - z pustej baterii i Pentax nie zabłyska)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Test na Photozone:
http://www.photozone.de/p...ntax_18135_3556

Trochę to 135mm słabo na wykresie wygląda... Chociaż może Klaus coś pił mocniejszego przed testem, bo napisał, że silnik nie jest tak szybki jak SDM ;-)

/edit/
No i duża krzywizna pola ostrości też fajna nie jest :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach