deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Manipulownie testami czyli jak naprawde jest z k10´?
Jestem szczesliwym posiadaczem k10 od kilku miesiecy ,uwazam ten aparat za rewelacyjny i o wiele lepszy od konkurentow w tym przedziale cenowym.Przed zakupem kierowalem sie wieloma aspektami od ceny poczawszy a na prestizu konczac.Nie powiem,ze w swych poszukiwaniach podpiearelm sie roznymi testami w pismach fotograficznych(niestety zagranicznych) jaki na forach internetowych.Wracajac do tematu,dzisiaj przypadkiem wpadl mi w rece niemiecki Komputer Bild i ciekawy test lustrzanek cyfrowych.Co najbardziej przykulo moja uwage to wynik testu i tendecyjnosc ocen.Zwyciezca zostal oczywiscie Canon 400...a nasza super produkcja k10 byla 5 tuz za bratem blizniakiem Samsungiem.Przed nami byla jeszcze super plastikowa produkcja ktora produkowala kiedys fajne telewizory(teraz to juz nie ta jakosc) no i oczywiscie odswiezony Nikonik 40x.Reasumujac,nie bierzmy tak bardzo takich testow, ich wynikow i tendecyjnych kategorii w ktorych plastikowy kicz ma przewage nad solidnym aparatem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
deniel napisał/a:
Zwyciezca zostal oczywiscie Canon 400...a nasza super produkcja k10 byla 5 tuz za bratem blizniakiem Samsungiem.Przed nami byla jeszcze super plastikowa produkcja ktora produkowala kiedys fajne telewizory(teraz to juz nie ta jakosc) no i oczywiscie odswiezony Nikonik 40x.
Jak ma sens to co napisałeś? Bo moim zdaniem niewielki. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś - tutaj na tego typu porównania nie ma miejsca.

Zamykam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak ktos kupi PCworld coputer
to niceh zobaczy test lustrzanek....
przedziwne te wyniki
wygral aparat ...... sony.....ale wyniki posrednie sa dosc "ciekawe"
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Fafniak moze cos blizej bo ciekawosc nie da mi spac
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Fafniak, uwazaj, bo ktos zaraz zamknie ten post :-) Ja juz kiedys cos takiego napisalem ale...
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=4836
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
deniel napisał/a:
Ja juz kiedys cos takiego napisalem ale...
napisałem parę słów zupełnie niepotrzebnych.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tu jest fota:
http://www.pbase.com/fafn...905754/original

widac ewidetne bledy jesli chodzi o funkcje aparatu.....
to ze wygralo sony - ok. kazdy test mozna ustawic....
tylko jak to jest ze testy zdjeciowe (dynamika,ostrosc.kolory) tak odstaja od tego co w sieci prezentowane jest?
Malo tego bezposrednie "starcie" d80vs K10D (radio robil przeciez) wykazalo ze obydwa korpusy sa absolutnie podobne.....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
scaliłem wątki
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
scaliłem wątki

a po co? :-P

Fafniak napisał/a:
tu jest fota:

wyszlo im, ze kit canona jest calkiem ok, a pentaksa na k10 dramatyczny 8-)
Druga sprawa, z ocen im wyszlo, ze alfa jest bezkonkurencyjna, ale i tak wybrali nikona :mrgreen: Po prostu wielki LOL im sie nalezy, skoro nawet ich wlasny test ich nie przekonal do alfy :evilsmile:
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Generalnie testy powinny mieć jeszcze jedno jasne kryterium: wpływ reklamodawców/partnerów na wynik, np. od 0 do 10 z największą wagą. Wtedy dla czytelnika byłoby klarownie i dla firm wyniki byłyby zadowalające. Sposób prosty i przejrzysty:-)
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
To jest tak zwany TEST sponsorowany :)
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
no fajnie tam jest napisane.... pojemność akumulatora b.d. co nie chciało się im wyciągać z kurpusu czy w pudełku został...???

czułość w samsungu podają jako 100, 125, 160 200.... a w K10 100, 200, 400.... o czym to świadczy o ignorancji, braku korekty merytorycznej czy przerżnięciu na żywca instrukcji albo danych ze strony.... Jak ktoś by był moądry to by wpadł na to że w k10 tez można co 1/3 ustawiać czułość i itp... A jeśli to nie istotne to po jakiego diabła robią z mózgu wodę ludziom którzy nie mają często pojęcia co to "ISO"... żal patrzeć i czytać....
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Komputer Bild ? pewnie należy do koncernu Axela, właściciela słynnego Faktu oraz Auto Bilda a w Polsce jego mutacji Auto Swiata znanych z fachowych testów zawsze wygrywanych przez auta niemieckie :mrgreen: , widać skoro nie mają rodzimej produkcji foto to testują używając innego klucza...
 

kahajoe  Dołączył: 27 Mar 2007
  Re: Manipulownie testami czyli jak naprawde jest z k10´?
Ja bym się testami nie przejmował , nie czytam testów ... foty robię Pentaxem i zbywam pytających dlaczego nie Nikon albo Canon , a jeżdżę włoskim autem , które według testów ADAC w ogóle nie powinno jeździć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Matt2  Dołączył: 05 Cze 2007
  Re: Manipulownie testami czyli jak naprawde jest z k10´?
Ale śmieszne. Canon 30d, jeśli chodzi o możliwości niżej niż Canon 400d, a jeśli chodzi o wynik testu, to w niżej nawet niż Nikon d40 i d40x. Wszystko w temacie :-D :lol:


Matt
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
W tym ostatnim PC World Computer zrobiono testy lustrzanek.
Na plytce DVD do pisma podali na pozarcie testowe sample zrobione obiektywem Sigma EX 30mm F1,4

No i ja tak sobie patrze kolejno na te foty modelki umieszczone...
Gdybym mial kupic aparat i byl blondynka, to najjasniejsza fotka atakujaca cukierkowymi prawie kolorkami byla z Nikona D40X. Natomiast Samsung GX10 z obiektywem Sigma EX 30mm F1,4 pozwolil jako jedyny na badanie irydiologiczne dna oka modelki :mrgreen: - w pozostalych przypadkach nie bylo juz tak dobrze. Czyli, GX robi najladniejsze zdjecie modelki z badanych lustrzanek, ale w testach tabelkowych te gorsze sa lepsze :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach