arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Fuji f1000d błędy zapisu
mam (dokładniej moja narzeczona ma) cyfraka fuji f1000d. Aparat posiada jeden specyficzny błąd, mianowicie podczas robienia zdjęć z lampą błyskową (najczęsciej w pomieszeczniach zamkniętych, ale nie tylko) aparat zawieszał sie "na amen" i żeby przywrócić go do działania trzeba było wyjąć akumulatorki i od nowa włączać. Błąd był ustawiczny ale występował TYLKO i WYŁĄCZNIE przy robieniu zdjęciu z lampą - jeśli pozostawała schowna - nigdy sie nie zdarzyło, aby aparat się zawiesił podczas fotografowania. Aktualizacja firmware pomogła połowicznie - teraz można zrobić ok 4 - 5 zdjęć z lampą, przy kolejnym pokazuje się "BŁĄD ZAPISU", no ale można go wyłączyć w klasyczny sposób :-) czyli obrócić z ON na OFF i nie trzeba wyjmować już akumulatorków :lol: . Po wlączeniu znów zabawa od nowa - 4 maks 5 zdjęć z lampą, zwieszka, restart i tak w koło Macieju :-? Co prawda moja Naj nauczyła się z tym żyć, ale problem jest frustrujący, jak się jakąś większą sesję chce zrobić... Ktoś miał może podobny problem ? czy to akurat pojedynczy "SZCZĘŚLIWY INACZEJ" egzemplarz naszego Fujika ?
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdź na innych bateriach jak masz możliwość... Ale wygląda to dziwnie.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Moim zdaniem to jakiś błąd software'owy albo elektroniki aparatu, trzeba się z tym pogodzić, albo wysłać do serwisu Fuji, aczkolwiek cena podejrzewam będzie zaporowa ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
xolox napisał/a:
sprawdź na innych bateriach jak masz możliwość...

sprawdzane było na bateriach i akumulatorkach (Fuji, GP, Energizer, Panasonic) i problem nadal występował/występuje...

Bruinen napisał/a:
aczkolwiek cena podejrzewam będzie zaporowa

no właśnie tego się boję (aparacik był kupiony za ok 700 zł kilka lat temu - bodajże 3) i jak mi zaśpiewają cene rzedu -set zł to podziękuje ;)
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
A z innymi kartami sprawdzałeś ?
Jeżeli tak,to bez często nieopłacalnego serwisu producenta się nie obejdzie.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
martino napisał/a:
A z innymi kartami sprawdzałeś ?


szczerze to nie, mogę zobaczyć karte z mojego GXa ;-) chociaż powiem Ci, że moim skromnym zdaniem, to raczej na 99 % nie jest wina karty bo niezależnie jaka długa byłaby sesja, NIGDY sie nie zdarzył błąd zapisu przy robieniu zdjęć bez lampy...

mimo wszystko dzięki za pomysł - a nóż widelec zadziała :mrgreen:
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
arQ napisał/a:

szczerze to nie,

To pierwsze co się sprawdza ;-)

arQ napisał/a:
moim skromnym zdaniem, to raczej na 99 % nie jest wina karty :


Żebyś się nie zdziwił :mrgreen:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
martino napisał/a:
To pierwsze co się sprawdza


no dobra, mogę poczuć się :oops: ale czy to możliwe żeby używanie błysku powodowało takie coś ?

martino napisał/a:
Żebyś się nie zdziwił

chciałbym, uwierz, się zdziwić :mrgreen:
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
ArQ,ja miałem już takie szopki z kartami,że jest szansa poprawy po wymianie.
Sprawdzić nie zawadzi ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
martino napisał/a:
Sprawdzić nie zawadzi


a nawet pomoże - masz u mnie :-B
moja Naj wyszukała starą kartę XD (z jakiegoś rodzinnego Olka typu automat) i na niej błąd nie występuje :-D

martino, mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie w takim razie - jest możliwe, że aparat gryzie się wogóle z kartami typu SD, czy to wina konkretnego modelu - KINGSTONA 2GB ? Co prawda mam jeszcze 2 inne SD-ki u siebie w domu, też Kingstona, więc jutro będę miał wiarygodny test - wyniki wpiszę, może się komuś przyda, no a sam odkupię grzech zaniedbania :mrgreen: , ale widze że znasz się na rzeczy i stąd moje pytanie...

dzięki wielkie jeszcze raz :!:
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
arQ napisał/a:
jest możliwe, że aparat gryzie się wogóle z kartami typu SD, czy to wina konkretnego modelu


Może być jedno lub drugie,karta może fizycznie być nie teges,lub gryzie się z sprzętem,jak to np. często bywa z ramami i mobo pecetów.

arQ napisał/a:
ale widze że znasz się na rzeczy i stąd moje pytanie...
:


:oops:

A poważnie,to nie do końca tak,sam miałem podobne przypadki,i podobne na forum pentax@pl i innych foto.
Problemy z kartami to raczej norma.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
test przeprowadzony - okazało się że to karta była winna - TA JEDNA i KONKRETNA (KINGSTON 2GB up to 60x)- podłączona do starego cyfraka Optio, pokazywała "błąd karty", w mój GX nawet jej nie wykrywał :-D

Fujik odżył z każda inna kartą : SD 256 MB Kingstona (stara jak świat), micro SD 2GB oraz 4GB przez adapter (również Kingston) oraz XD Picture Card Olympusa 256 MB

martino napisał/a:
Problemy z kartami to raczej norma.


nauka dla mnie :mrgreen: i może innym się przyda - jak coś aparat grymasi - zobaczyć czy to nie wina karty pamięci :!:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach