zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
pierścienie makro z przeniesieniem automatyki
Witam
Planuje kupić coś z przeniesieniem automatyki, a że robactwo jeszcze niemrawe i pochowane to mam do lata trochę czasu, ale już chcę się zorientować w tym co jest na rynku.
Znalazłem z przeniesieniem automatyki dwa:

DELTA za 463 zł
i MARUMI za 499 zł.
Opis trochę fajniejszy Delty ;-) , ale pewnie wyższa cena nie jest bez powodu.
Który byście wybrali? Czy można gdzieś kupić taniej? Czy może jest coś innego na co warto zwrócić uwagę?
Jeśli jest już podobny watek to prośba o pokazanie drogi błądzącemu

Za wszelkie informacje z góry dziękuję
 

marcin-t1  Dołączył: 19 Wrz 2008
Też się zastanawiam więc przyłączam się do tematu. W przypadku Marumi ciekawi mnie fraza "...z przeniesieniem funkcji obiektywu za pomocą styków elektronicznych, w większości bez przeniesienia Auto Fokusu, który w większości przypadków źle funkcjonuje przy tego typu powiększeniach". Jak i co dowiesz się pewnie dopiero po zakupie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne oznacza to brak śrubokrętu ale obecność styków SDM.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
plwk napisał/a:
Zapewne oznacza to brak śrubokrętu


jeśli się nie mylę to chyba w Delcie w pierścieniu 13 mm masz śrubokręt, w pozostałych prawdopodobnie już nie...

zuka68 napisał/a:
Czy może jest coś innego na co warto zwrócić uwagę?


możesz pomyśleć o RAYNOXie, będzie taniej, niemniej pierścienie pośrednie to sensowniejszy wybór
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
arQ napisał/a:


możesz pomyśleć o RAYNOXie, będzie taniej, niemniej pierścienie pośrednie to sensowniejszy wybór


Raczej chodziło mi o pierścienie, a co do Raynoxów to mam dwa - MSN-202 i DCR-250, jednak to nie to samo co pierścienie. W tej chwili mam takie skręcane (m42), ale zaczynają mnie denerwować jak mi zależy na czasie, a coś muszę dokręcić lub wykręcić ...
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
zuka68 napisał/a:
ale zaczynają mnie denerwować jak mi zależy na czasie, a coś muszę dokręcić lub wykręcić ...


no właśnie na bazie oszczędności czasu i lepszego mocowanie z M42 powstał bagnet K to tak nawiasem;)

btw. daj ogłoszenie na giełdzie - może ktoś z forum będzie miał na zbyciu jakiś pierścień pośredni, chyba, że interesuje Cię od razu cały komplet...
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
Mam Marumi, o których piszecie, z ozn. PKA/AF... af z kitami i T90/macro nie pracuje... ale zawiercić się chce :mrgreen: ... Delta tańsza, ale co Marumi, to Marumi... są niemal pancerne, choć Delty w rękach nie miałem
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Właśnie na allegro znalazłem coś co by mi pasowało.
http://allegro.pl/piersci...1596260628.html (siedzę na IE coś poblokowane więc taki link)
Są styki i łączenia przez bagnet. Cena atrakcyjniejsza niż te powyżej, trochę napisy sfatygowane, ale wygląda ok.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
zuka68 napisał/a:
trochę napisy sfatygowane, ale wygląda ok


napisy mogą świadczyć o intensywnej eksploatacji ;) z resztą zapytaj sprzedawcę co i jak - a cena jest atrakcyjniejsza bo to sprzęt używany jest ;-)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
W sumie źle nie wygląda. Podobnie wygląda (może trochę gorzej) mój Jupiter 37AM. Kiedyś chciałem go sprzedać nikt nie chciał go kupić i chwała im za to, bo to moje ulubione szkło, ale musiałem do tego dorosnąć ;-)
 

kunasagobi  Dołączył: 16 Maj 2010
Ja używam od ponad roku tych produkcji Delty - mechanicznie bez zarzutu, no może poza klekotaniem luźnych blaszek pełniących funkcję zwalniania blokady mocowania bagnetu.
Co do ustawienia ostrości - AF w moich puszkach nie daje rady ze względu na brak światła więc ostrzę ręcznie. Może gdyby tak jaśniejsze szkła...
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
kunasagobi napisał/a:
Co do ustawienia ostrości - AF w moich puszkach nie daje rady ze względu na brak światła więc ostrzę ręcznie


a przeszkadza Ci ten fakt ? w makro i tak AF się zwykle gubi, chociaż nie powiem, bo czasem się sam wspomagam CAFem :mrgreen:
 

kunasagobi  Dołączył: 16 Maj 2010
arQ napisał/a:
a przeszkadza Ci ten fakt ?


Wcale - pewnie jak większość makromaniaków bardziej kiwam się w przód i w tył (bynajmniej nie od nadmiaru :-B ) niz kręcę pierścieniem ostrości
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
kunasagobi napisał/a:
pewnie jak większość makromaniaków bardziej kiwam się w przód i w tył


no ja też sobie nie wyobrażam inaczej :mrgreen: aczkolwiek powiem Ci że w sytuacjach typu "biedronka na liściu" AF czasem daje radę ;)
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Mam takie same pierścienie (na oko) i napisów już nie mam wcale, choć użytkuje raczej z rzadka, naniesione były słabo. Czuję że to klepie jedna firma a sprzedawane są pod różnymi markami. Nie widzę tam wewnętrznych styków i podejrzewam że jak i moje nie mają AF, wbrew temu co jest napisane na większym pierścieniu. Poza tym to działają sprawnie i jestem zadowolony.

[ Dodano: 2011-05-08, 23:11 ]
Ciekawe że są łudząco podobne do tych Marumi (szkoda że zdjęcie w sklepie przedstawia inną wersję - pod N chyba)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
zuka68 napisał/a:
Właśnie na allegro znalazłem coś co by mi pasowało.
http://allegro.pl/piersci...1596260628.html (siedzę na IE coś poblokowane więc taki link)
Są styki i łączenia przez bagnet. Cena atrakcyjniejsza niż te powyżej, trochę napisy sfatygowane, ale wygląda ok.

Te pierścienie nie mają tych dwóch dodatkowych styków i obiektywy z SDMem nie będą miały AFa.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Makler napisał/a:
moje nie mają AF, wbrew temu co jest napisane na większym pierścieniu


generalnie AF z tego co wiem to tylko HSM/SDM czy jak kto nazywa ultradźwięki mają przeniesienie przez pierścienie pośrednie do body...

cyt. z fotozakupy.pl: "starsze obiektywy w których napęd AF przenoszony jest za pomocą mechanicznego sprzęgła będą działać w trybie ostrzenia ręcznego"
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Czytam sobie i się zastawiam - po co komu AF w makro, że o pierścieniach pośrednich nie wspomnę... :oops:
 

marcin-t1  Dołączył: 19 Wrz 2008
zuka68, jeśli pierścienie już dotarły - to pochwal się.
 
barylek  Dołączył: 11 Paź 2009
Cytat
Czytam sobie i się zastawiam - po co komu AF w makro

Zdecydowanie masz rację ;-)

ADestroyer napisał/a:
że o pierścieniach pośrednich nie wspomnę...


Może źle zrozumiałem ale jest to jedna z popularnej i sprawdzonej metody stosowanej do makro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach