M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
ROLLEI PRO CR 200
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zrobiłem dwie rolki.

Wchodzi w żółcie. Mocno.

Plastikowa błona. Przez co jest cienka i się zwija.

Szukając o niej informacji w necie czytałem nawet porównania z Kodachromami, co dla mnie akurat jest żartem.

Sampel:

 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Jorge wyglądasz prawie jak Ritchie Blackmore :mrgreen: :-B


Cytat
Zrobiłem dwie rolki.

Wchodzi w żółcie. Mocno.


To chyba będzie mój ulubiony slajd, bo ta dominanta bardzo mi się podoba, ma charakter, zdecydowanie ciekawszy od slajdu z purpurą czy też cyjanem.

Cytat
Plastikowa błona. Przez co jest cienka i się zwija


syntetecznym podłożem PET (to chyba mocne jest?).

Cytat
Szukając o niej informacji w necie czytałem nawet porównania z Kodachromami, co dla mnie akurat jest żartem


Coś w tym chyba jest, ciepła dominanta/Kodachrome
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.W napisał/a:
Jorge wyglądasz prawie jak Ritchie Blackmore


Hehe, wyglądałem :roll:

M.W napisał/a:
dominanta bardzo mi się podoba, ma charakter, zdecydowanie ciekawszy od slajdu z purpurą czy też cyjanem.


Coś w tym jest. Brązy świetnie wychodzą. I to taki slajd dość tonujący kolory, a nie je podkreślający.

Muszę się jeszcze raz przyjrzeć jak to wygląda na ścianie. Z tego co pamiętam, to zafarb był jeszcze mniej widoczny niż po surowych skanach. Po skanowaniu byłem zdziwiony nieco :-) Ale mam nawet jedną odbitkę z tego filmu (portret), o dziwo, więc też mnie coś musiało ująć.

Na pewno ten film pokazuje pazurki (ale to tak mają wszystkie slajdy), gdy jest światło. Jak nie ma, to jest brzydko.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
jorge.martinez napisał/a:
Wchodzi w żółcie. Mocno.

Czyli idealna na jesień i kolorowe liście. Co jeszcze? Może na pochmurne dni? Osobiście lubię taki ciepły odcień. Agfa chyba zawsze tak miała, a Digibase to przecież Agfachrome RSX II 200 na poliestrowym podłożu. Jak cieszy, że Agfa wiecznie żywa!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
technik219 napisał/a:
Może na pochmurne dni?


Zdecydowanie nie. Wychodzi takie nic.

Ten slajd nie ociepla. On daje żółtą dominantę. Podbija żółcie, ale raczej tonująco, a nie wyjaskrawiajaco.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
technik219 napisał/a:
Digibase to przecież Agfachrome RSX II 200
Jesteś pewien ? Bo na Agfa Precisa 100 to ostatnio napis Made in Japan figuruje.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Kodak miał (ciepła dominanta):






Został Ektachrome E100G (neutralny- niebieska dominanta), Ektachrome E100VS (nasycony-purpura).
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Dada napisał/a:
technik219 napisał/a:
Digibase to przecież Agfachrome RSX II 200
Jesteś pewien ? Bo na Agfa Precisa 100 to ostatnio napis Made in Japan figuruje.

Przynajmniej w materiałach, do których dotarłem, tak utrzymują. Robiłem tylko na CTx- ach, Kodakach, Asti, Sensi, nawet na Konikach. Teraz mam 1 rolkę Digibase w prezencie od Piotera i czeka na mój urlop ;-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Tylko trzeba uważać bo w Rossmanie nie zauważyli, że to slajd i pierwszą rolkę mi scrosowali, oczywiście to były ważne zdjęcia :( Teraz na całej kopercie z wykrzyknikami piszę, że to E-6. Wracając do tematu, fajny slajd, trochę zażółca, ale jak dla mnie przyjemniej niż Astia, która nadaje się chyba tylko do portretów.

Pozdrawia
Piotr
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No to chyba trzeba będzie sprawdzić z jedną roleczkę. :mrgreen: Mówicie, że żółty ? To do rzepaku niezły byłby. :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ta, Rollei do rzepaku a Velvia do bzu.

Pioter napisał/a:
bo w Rossmanie nie zauważyli

To chyba im nie zaznaczyłeś odpowiednio.

Znalazłem drugi skan z tego filmu. Chodziłem po mieście. Pogoda była bura. Zdjęcia wyszły bure. Czyli nadal do końca nie jest ten film sprawdzony.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
jorge.martinez napisał/a:
To chyba im nie zaznaczyłeś odpowiednio.

zaznaczyłem bardzo dobrze, niestety zrobili w c-41, tak czasami bywa.

Pozdrawiam
Piotr
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Pioter napisał/a:
zaznaczyłem bardzo dobrze, niestety zrobili w c-41, tak czasami bywa.

To reklamuj. Masz kopertę z prawidłowym zaznaczeniem, czyli ich wina. Ja walczyłem z nimi o format powiększeń. Chciałem 30x40, a zrobili mi 30x45 (rozciągnęli i przycięli górę-dół. Pierwsza reklamacja nie została uznana, bo "pomimo skadrowania i ustawienia rozdzielczości wynikowego powiększenia na 30x40, na kopercie została zaznaczona wersja <formaty standardowe> a dla nich formatem standardowym jest 30x45". W drugiej reklamacji napisałem im, że "nie obchodzą mnie ich formaty standardowe, bo ja chcę powiększenie o kreślonych wymiarach, a jak została zaznaczona niewłaściwa kratka to niech przeprowadzą dodatkowe szkolenie przyjmujących zlecenia (zlecenie dawałem w punkcie przyjęć a nie we wrzutce). Za cztery dni miałem powiększenia o jakie mi chodziło.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
technik219 napisał/a:
To reklamuj.

Oczywiście, z tym że zdjęć już nie odzyskam, takie uroki fotografii tradycyjnej.
Pozdrawiam
Piotr

[ Dodano: 2011-05-20, 20:44 ]
..... po jakimś czasie...

hmm coś nie mam szczęścia do tego materiału, połowa filmu została mi jakby zaświetlona, wygląda jakby ktoś wyjmował film z kasetki przy świetle dziennym. Nie wiem co jest nie tak, albo kasetki puszczają światło albo w CEWE dzieją się cuda, dodam że poprzednia rolka Provi przeterminowanej 3 lata z tego aparatu wyszła perfekcyjnie.

Pozdrawiam
Piotr :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach