jurand  Dołączył: 06 Cze 2010
  SAMPLE MIR-1B 37mm 2.8
Dorwałem szkiełko a widzę, że tu jeszcze go nie ma...
Na początek - dwie fotki samego słoiczka (wykonane przy pomocy SMC-A 50/1,7)





A teraz dwie fotki przy pomocy wspomnianego MIRa wykonane w domu. Obie na przysłonie 4, palnik lampy skierowany na drewniany sufit, balans bieli ręczny, pobrany z firanki.
Najpierw z ostrością na pierwszym planie:



Teraz z ostrością na drugi plan:



Wkrótce zrobię coś na zewnątrz, przy dziennym świetle (może w weekend się uda), więc będzie więcej...

[ Dodano: 2010-10-13, 18:11 ]
...zapomniałem dodać pewną informację o jednej przydatnej funkcji.
Obiektyw ma trzy pierścienie - poza ostrością i przysłoną ma także pierścień ułatwiający ostrzenie (ten najszerszy, w środku). Po jego przekręceniu w jedną stronę, przysłona otwiera się maksymalnie dając nam najjaśniejszy obraz na matówce. Po ustawieniu ostrości przekręcamy ten pierścień w drugą stronę i przysłona przymyka się do wartości wstępnie ustawionej. Przy pracy z większymi wartościami nie musimy odrywać puszki od oka.
Drobna rzecz, a cieszy. :)

[ Dodano: 2010-10-17, 11:58 ]
Na szczęście dziś słoneczko ładnie zaświeciło - wykorzystałem to i wrzucam kolejne sample z MIR-a:


Przysłona: 2,8



Przysłona: 5,6



Przysłona: 4



Przysłona: 2,8


Przy łapaniu obrazków na tle jasno rozświetlonego nieba (kąt padania promieni słonecznych jakieś 15-20 stopni do osi obiektywu) widać efekt aberracji chromatycznej, ale moim zdaniem i tak szkiełko warte zainteresowania (całkiem ładnie rysuje).... :lol:
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Na f/16 + 30mm pierścieni




Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach