badyl84.  Dołączył: 05 Cze 2011
pentax k-r migawka sama się wyzwala
Witam wszystkich forumowiczów.Zakupiłem 3 dni temu Pentax k-r.Jest to moja pierwsza lustrzanka.Zrobiłem nim około 40 zdjęć i było wszystko w porządku.Niestety nagle migawka aparatu zaczęła sama się wyzwalać,każde włączenie aparatu powoduje że migawka strzela kilka kilkanaście razy na minute,nawet naciskanie różnych przycisków powoduje wyzwalanie migawki.Zdjęcia mimo to nie są zapisywane na karcie.Na kilka minut jest spokój i za chwilę jest to samo.Próbowałem wyjmować baterie,resetować ustawienia ale to nic nie daje.Czy miał ktoś taki problem czy to ja mam takiego pecha.Proszę o pomoc ,dzięki
 
yildun  Dołączył: 23 Mar 2010
badyl84., podejrzewam, że masz włączony mechanizm usuwania kurzu z matrycy. czy da się robić zdjęcia?? czy dźwięk podczas robienia zdjęcia to to samo co przy włączeniu??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
yildun napisał/a:
podejrzewam, że masz włączony mechanizm usuwania kurzu z matrycy

To nie ma związku z wyzwalaniem migawki. Niestety chyba tylko wymiana lub serwis.
 
badyl84.  Dołączył: 05 Cze 2011
Włączyłem aparat dzisiaj i teraz jest tak że każde naciśnięcie przycisku obojętnie jakiego wyzwala migawkę samodzielnie albo tak jak przedtem migawka wyzwala się sama,nie chce mówić że się zawiodłem na Pentaxie ale to dziwne że aparat sie psuje po dwóch dniach użytkowania :cry:
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Nie czekaj tylko oddaj aparat. Niestety pewnie nie będzie to zwrot i wymiana tylko cała procedura gwarancyjna, czyli prawie miesiąc bez aparatu. Obym się mylił czego Tobie ogromnie życzę.
Ja bym się mocno wkurzył jakbym kupił aparat i zamiast radości pozakupowej po paru dniach musiał przełknąć taką gorzką pigułkę...

PS. Mój K-r też w serwisie. Ale po 4 m-cach użytkowania.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Może podejdź w miejsce gdzie go kupiłeś i zapytaj co z tym zrobić, co do tego że coś się popsuło to ja raczej nie widzę w tym nic dziwnego, to tylko elektronika i tak z nią bywa.
 
malyandrzejek  Dołączył: 18 Mar 2011
badyl84. napisał/a:
Niestety nagle migawka aparatu zaczęła sama się wyzwalać

U mnie z kolei podwójnie podnosi się lustro podczas robienia zdjęć. Przede wszystkim z użyciem manualnych szkieł.
No życzę aby pomyślnie załatwili Twoją sprawę, czy to w sklepie czy serwisie.
 
badyl84.  Dołączył: 05 Cze 2011
Dzięki za podpowiedzi ,obym długo nie musiał czekać na nowy aparat lub naprawę,a swoją drogą kr robi naprawde dobre zdjęcia,robił w moim przypadku :-)

[ Dodano: 2011-06-06, 19:40 ]
Chyba wyczaiłem co sie dzieje z tym aparatem.Nie jestem znawcą i mogę sie mylić.Otóż zdejmując obiektyw po lewej stronie znajduje sie suwak,który odpowiada chyba za regulacje przysłony w obiektywie i ten suwak zacina się właśnie co jakiś czas,trzeba go przesuwać ręcznie i wtedy na jakiś czas jest spokój.Mam jeszcze takie pytanie czy aparat wysyła do serwisu sklep w którym go kupiłem czy mam to zrobić we własnym zakresie?
 

mario132  Dołączył: 15 Mar 2011
Ja bym się mocno wkurzył jakbym kupił aparat i zamiast radości pozakupowej po paru dniach musiał przełknąć taką gorzką pigułkę...

ehh
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
badyl84. napisał/a:
aparat wysyła do serwisu
tak we własnym zakresie. DHL na koszt serwisu Apollo
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Po pierwsze dzieńdobry wszystkim. Po drugie- IMHO blokuje się lustro- mam to samo. Na szybko pomaga odłączenie obiektywu.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Jak kłapie lustrem i macha migawką to raczej nic się nie blokuje tylko wariuje elektronika. Ja bym spróbował u sprzedawcy na niezgodność z umową, może przejdzie wymiana na nowy. Jak nie to oczywiście Apollo - najlepiej samemu wysłać i poprawić po 3 dniach telefonem ;-)
 
Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Miałem podobną awarię w k-5. Zaczęło się od podwójnego głośnego pstrykania migawki, później się zaciął i po wciśnięciu spustu migawki do połowy robił serie do momentu wyłączenia zasilania. Nie zapisuje na karte. Zareklamowałem, czekam na odpowiedź serwisu.
 
gregoryk87  Dołączył: 30 Sty 2012
tez mam pentax k-r od kilku tygodni i ten sam problem, zrobiłem tylko kilkadziesiąt zdjęć i migawka sie wyzwala przy naciśnięciu czegokolwiek a czasem sama, lustro sie nie otwiera do końca, czasem pomaga zdjęcie obiektywu i kilkokrotne naciśnięcie spustu, później zrobi kilka zdjęć i znowu się nie otwiera do końca, to chyba coś z elektroniką... :-(
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Miałem podobny problem z K-r i manualnymi obiektywami.Może przejdź sie do sklepu i zobacz czy z innym obiektywem jest to samo.Może uszkodzony jest obiektyw i robi coś ze stykami .Ale mogę się mylić.Idz do sklepu i podepnij inny obiektyw jeżeli nic się nie zmieni to zarządaj innego aparatu, albo serwis
 

DamianF  Dołączył: 17 Wrz 2011
gregoryk87, miałem identyczny problem, na tym forum jesteś już chyba 4 albo 5 osobą z szalejącą migawką w kredce. U mnie sytuacja wygląda tak, że aparat jest od 3 miesięcy w serwisie, luknij sobie parę pozycji niżej temat "Pentax K-r - serwis", tam opisałem jak to w moim przypadku było. A i zanim oddasz aparat na gwarancje skontaktuj się wcześniej z rzecznikiem praw konsumenckich.
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Ja w K-5 miałem zrówno szaloną migawkę jak i podwójne klapanie lustrem. Migawka szalała jak miałem w sanki wpięty wyzwalacz youngnuo i się trochę przekrzywił, a podwójne klapnięcie lustra bez zauważalnej przyczyny. Oba problemy wytępowały chwile, teraz przeszło i jest ok ale obserwuje.

Problem jest znany - na Rice Higs's czytałem że użytkownicy wiążą to z warunkami użytkowania sprzętu - wilgotność, ale u mnie defekty ujawniły się w domu więc to chyba nie to. Osobiści stawiam, że przyczyna jest elektronika.

Może to broblem współpracy na linii body - szkła. Ja mam sigmy - piszcie czy problem występuje ze szkłami pentaxa lub tamrona.
 

antek  Dołączył: 23 Wrz 2007
O to chodzi?
K-R
K-5

Jak widać na filmie z K-5 podpięte jest szkiełko Pentaxa.
 
olej  Dołączył: 02 Lut 2012
witam.mam ten sam problem z K-R od dzisiaj czyli od momentu założenia adaptera do obiektywu M42.przy założonym adapterku migawka sama się otwiera po kilka razy-pewnie chodzi o zwarte styki bo po odłączeniu adaptera problem na szczęście znika.szkoda bo miałem nadzieje,że zakupie sobie jakieś tańsze manualne szkiełko:(
 
jareksto  Dołączył: 10 Sty 2012
U mnie to się pojawiło w drugim dniu użytkowania. Cały czas podpięty był obiektyw kitowy. Aparat już ponad miesiąc jest w "serwisie", za pośrednictwem Apollo trafił do Francji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach