Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
FreeRC
W związku z głosami w sprawie zmiany regulaminu RawChallenge i raczej lichą nadzieją na ich spełnienie proponuję równoległą zabawę, niejako kontynuację retouche.moi :

co?
FreeRawChallenge czyli zupełnie swobodna obróbka konkretnego RAWa.
Nie istotne jakiego programu/ów używasz, jakie operacje graficzne dostępne przez te program(y) stosujesz - liczy się efekt końcowy w postaci dwóch JPGów (o tym niżej)
Niedozwolone jest korzystanie z innych zdjęć.
Prace przekraczające granice dobrego smaku bądź też obrażające kogokolwiek nie będą publikowane.

jak?
Efekt końcowy to dwa JPGi:
Jeden w pełnym rozmiarze, a drugi to pierwszy pomniejszony do 700px na dłuższym boku.
Nazywamy wg schematu:

- FRCnnn_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- FRCnnn_nick_700.jpg - mały jpg
- FRCnnn_nick - tytuł maila
(nnn - numer kolejnej edycji)
Wysyłamy na adres pentaxFRC@gmail.com

dlaczego?
żeby pokazać sobie i innym ile można wyciągnąć z danego zdjęcia i jednocześnie udowodnić, że fotografia to oszustwo:)

Jeżeli chcecie by "poznęcano się" nad Waszym zdjęciem wyślijcie RAWa na pentaxFRC@gmail.com w tytule wpisując [propozycja]

Wkrótce zamieszczę pierwszego RAWa do pobrania (ale jak szybko to będzie zależy również od Was:))
Planowo FRC ma być cotygodniowe, jak będzie - zobaczymy.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Super!

może nawet wezmę udział ;-)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Również jestem za, ale ważna będzie selekcja RAWów do obróbki. Żeby ewentualni uczestnicy mieli pole do popisu. Kadrowanie, działanie na warstwach itp.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
o dobrą selekcję postaram się zadbać, najważniejsze żeby było z czego selekcjonować...
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Najpierw to:
Tequila napisał/a:
FRCnnn_nick.zip - załączony zip
Po co w ogóle ten ZIP? Kompresja zipem jpga praktycznie nic nie daje. No chyba, że jest gotowy jakiś skrypt(?) z uwzględnieniem pliku zip, automatyzujący wrzucanie plików.

Opis tematu: "Spróbujemy?"

Hmmm... Nie chcę siać defetyzmu, ale może nie być lekko. Frekwencja w ostatnich rc jakby niższa (zakładam, że to nie przez regulamin, który część osób może zbytnio ogranicza - nie wiem), a poza tym za pasem okres wakacyjno-urlopowy...

I pytanie chyba zasadnicze: czy warto w ogóle się "rozdrabniać"?
Tequila napisał/a:
Jeżeli chcecie by "poznęcano się" nad Waszym zdjęciem wyślijcie RAWa

A może jednak brać jednego RAWa (tego z rc) i niech każdy wysyła swoją wersję albo do rc, albo przy "dowolnej" obróbce do FreeRC? Pozostaje wierzyć w uczciwość wysyłających. W końcu robimy to po to (przynajmniej ja), aby poprawić swoją obróbkę i popełniać jak najmniej błędów. Ciekawie może też przy jednym RAWie wyglądać porównanie prac RC z FRC ;-)
RAWów mamy już dużo - osobiście nie widzę przeszkód, aby skorzystać w FRC z RAWów, które brały udział w rc i są nadal dostępne na serwerze do ściągniecia. Jesli ktoś będzie chciał się "wyżyć", tym większe wyzwanie, to będzie widział "najlepszą" obróbkę w wersji rc.

Co o tym wszystkim sądzicie?
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Rafi, nie siej czarnowidztwa :)
Wiem jak wygląda frekwencja na RC, ale nawet jeżeli w FRC mielibyśmy bawić się w dwie osoby to ja chcę spróbować.

Myślałam również o podbieraniu (za pozwoleniem bEEfa) rawów z RC, ale nadsyłanie nowych też nie wydaje się być złym pomysłem. Jeżeli nie będzie zupełnie żadnych propozycji - pomyślimy.

Rafi napisał/a:
I pytanie chyba zasadnicze: czy warto w ogóle się "rozdrabniać"?
Oczywiście, można do tego podejść tak, że narzekamy nadal na regulamin RC i nie tworzymy nic nowego. I z góry założyć, że nie warto.
Dlatego: tak, warto. Nic się nie dzieje przecież, nic nie tracimy, wszystko jest do dogadania:)

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Proponuję też wystawić gotowe pliki i je tylko numerować, bez podawania ników autorów, coby wyłączyć kółka wzajemnej adoracji :)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
TM_Mich, o, to jest bardzo dobry pomysł!
Myślałam też żeby dodawać za każdym razem ankietę - komentować się nie zawsze ludziom chce, a kliknąć nie trudno.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
TM_Mich - i moim zdaniem również dobry pomysł :-)


Tequila napisał/a:
się nie zawsze ludziom chce, a kliknąć nie trudno.
Ja w rc lubiłem sobie trochę pogadać, także o moich wersjach ;-)
Wydaje mi się, że FRC będzie raczej poza moim zasięgiem i w tej chwili mój udział wydaje się nieco wątpliwy, ale zobaczymy jak się sprawy potoczą...

Tequila - no i co z tym zipem? Bo przyznam, że nie chce mi się zipować, gdy sensu tego działania nie widzę...
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Rafi napisał/a:
FRC będzie raczej poza moim zasięgiem

Rafi napisał/a:
no i co z tym zipem?

Skoro nie będziesz brał udziału to nie musisz się martwić:)

Ale w sumie... ok, pozbądźmy się zipów

post wyedytowałam.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Tequila napisał/a:
ok, pozbądźmy się zipów

No i widzisz? Już mnie trochę "zachęciłaś" :-D
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
zna się sposoby... :P ;)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Co do zipów - kompresji przy jpg praktycznie brak, ale to nieprawda, że nic nie daje. Daje to, że przesyłacie jeden plik. To wprowadza pewien porządek. Ale jak kto lubi.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja chciałem zipy, bo jak się dostaje pocztę na gmaila, to widać prevki załączników (piszę oczywiście o interfejsie www poczty). W RC sam brałem udział - a widząc, co robili inni, mógłbym się (pod)świadomie sugerować przy swojej obróbce.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Tequila napisał/a:
yślałam również o podbieraniu (za pozwoleniem bEEfa) rawów z RC, ale nadsyłanie nowych też nie wydaje się być złym pomysłem. Jeżeli nie będzie zupełnie żadnych propozycji - pomyślimy.

Też tak myslę - zobaczmy na razie jaki będzie odzew, albo ile rawow zostanie nadesłanych. Jesli będzie mizernie - można rozwazyć podbieranie z RC, co nie?
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
własciwie jeżeli mail będzie odpowiednio zatytułowany to nie robi mi różnicy ila w nim jest plików, a może nawet lepiej jak plik nie jest spakowany bo od razu widzę go w podglądzie poczty.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
RC ma przerwę, więc jest okazja wskoczyć w wolny termin i moce przerobowe (znaczy obróbkowe) uczestników :-) Ale trzeba by się pospieszyć ;-)
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
również się na to piszę! fajny pomysł!
postaram się pobawić z Wami w frc, o ile czas pozwoli - a myślę że pozwoli :)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
a ja ponownie zachęcam do nadsyłania RAWów :)
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
Tequila, jak wrócę do domu to przejrzę czy mam jakieś ciekawe rawy i jak się znajdą to na pewno coś podeślę. Jakieś szczególne życzenia co do rawów czy co mi się fajnego nawinie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach