KoBold  Dołączył: 24 Kwi 2007
Nieznana marka
Wczoraj po południu zaszedłem do (dosyć dużego) sklepu RTV/AGD i oczywiscie zatrzymałem się przed gablotą z lustrzankami. Zaglądam, a tam leżą 3 olki i 2 alfy :-| . W tym momencie podchodzi do mnie dziewczę z obsługi sklepu:
- Dzień dobry. Mogę w czymś pomóc?
- Tak - mowię. - Gdzie są Pentaxy?
- :shock: A co to są: Pentaxy?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
KoBold, ja bym sie zdziwil gdyby to dziewcze wiedzialo.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
hehe dobre odrazu przypomina mi sie akcja kiedys w pubie jak poszlismy w trzech i podszedlem do baru mowiac do barmanki 3 razy JIM BEAM poprosze barmanka na to: A ktory to ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
yourNIGHTMARE napisał/a:
hehe dobre odrazu przypomina mi się akcja kiedys w pubie jak poszlismy w trzech i podszedlem do baru mowiac do barmanki 3 razy JIM BEAM poprosze barmanka na to: A ktory to ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


excuze moi ale to co jest jim bean?
ja też nie wiem :)
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
nie Jas Fasola tylko JIM BEAM rodzaj whisky z gatunku bourbon ;-) ;-) ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Był na PPD osobiście i z niektórymi się poznał :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dada napisał/a:
Był na PPD

Sympatyczny gość 8-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
yourNIGHTMARE napisał/a:
nie Jas Fasola tylko JIM BEAM rodzaj whisky z gatunku bourbon ;-) ;-) ;-)


To jest Burbon, czyli amerykanski odpowiednik Whiskey, oparty na slodzie kukurydzianym.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
milo napisał/a:
To jest Burbon, czyli amerykanski odpowiednik Whiskey, oparty na slodzie kukurydzianym.
czyli politura ;-)
dz.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
no jezeli juz tak mocno bedziemy dowodzic swoich racji to pisze sie BOURBON nie burbon ;-)

http://www.google.pl/sear...lient=firefox-a
pierwszy link od gory masz strone Jim-a a z opisu taki cytat "Jim Beam bourbon whiskey products"
;-) ;-) ;-)

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
czyli politura


ano, zrywa pape z dachu ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Paskudztwo :-?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie politura tylko nalewka na myszach. A tak wogóle to nie jest zła, powiem więcej całkiem dobra.
alkos napisał/a:
zrywa pape z dachu

plwk napisał/a:
Paskudztwo

Nie znacie się :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
yourNIGHTMARE, Whisky jako taka to jest tylko szkocka [Scotch Whisky], jest jeszcze irlandzka odmiana, w ktorej slod suszony jest dymem torfowym [Irish Whiskey] no i amerykanska, na bazie slodu kukurydzianego [ok60%] [Bourbon].
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
milo napisał/a:
Cytat
To jest Burbon, czyli amerykanski odpowiednik Whiskey, oparty na slodzie kukurydzianym.

czyli politura ;-)

He, he - właśnie miałem pisać, że bimber na kukurydzy.

Zdano napisał/a:
plwk napisał/a:
Cytat
Paskudztwo

Nie znacie się :-P

Eeee tam - nie ma to jednak jak oryginały z wysp (o których pisze milo). Amerykańska masówka to jednak nie to. Podobnie jest z tytoniami fajkowymi - choćby nie wiem jakimi chemicznymi cudami (a fuj!) amerykańce zalewali najtańszy gatunek czyli Burley to niestety nie zbliża się to do oryginałów. Kukurydzy w piwie również mówimy nie!
 
KoBold  Dołączył: 24 Kwi 2007
Najlepszy bimber (ang. bourbon) to z buraków, ze wschodniej części lubelszczyzny, najlepiej zbieranych w jakimś suchym roku. Delicious i głowa nie boli. :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś miałem przyjemność spożywać w Dwerniczku (niedaleko od Dwernika Małego lub Dużego, blisko Lutowisk ;-) ) taki samogon miejscowy na ziołach i owocach - niczego tak dobrego już nigdy w życiu potem nie spotkałem, a głowa też nie bolała :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Z alkoholi zbożowych uznaję tylko polską Starkę. Robiona podobnie jak whisky, ale z żyta. Niestety nie widziałem w sklepie tego trunku ruski rok. Podobnież robi go jeszcze Szczeciński Polmos.
http://www.polmos.szczecin.pl/starka.html
Kto z Was to zna?

[ Dodano: 2007-06-07, 14:15 ]
Szczecińska - wiek od 10 do 50 lat! Moc 50%.
Kiedyś była krakowska. :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dada napisał/a:
z niektórymi się poznał


Chyba też miałam przyjemość...
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
KoBold napisał/a:
Najlepszy bimber (ang. bourbon) to z buraków, :-D


...jesli z "buraków",to nalezy pamietać,zeby przedtem zdjąć z nich dres :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach