tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
[K200D] kłapiące lustro
Zaobserwowałem dziwne działanie korpusu. Używam manualnego obiektywu macro + dedykowany adapter 1:1 i wszystko działa jak powinno. Jak dołożę jeden lub kilka oryginalnych pierścieni manualnych makro, po zrobieniu zdjęcia lustro zaczyna kłapać raz za razem. Pomaga odpięcie obiektywu z pierścieniami i zmierzenie światła zielonym guzikiem. I znów podpinam zestaw, mierzę światło zielonym guzikiem, robię fotkę, a po tym kłap, kłap, kłap....
Ki czort?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy pierścienie są ze stykami?
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Manualne z przeniesieniem przesłony
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spróbuj zdrapać farbę, jeśli taka jest, na dupce pierścieni, żeby zewrzeć styki, może to jest powodem.
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
oryginalne Pentaxowe pierścienie nie mają farby :-)
 

Lethal  Dołączył: 06 Sie 2009
Pozwolę sobie odświeżyć, jako że odpowiedź nie padła.
Mam tak samo po podpięciu Tamrona 70-300mm Di (kilka zdjęć normalnie i klapanie) i Rikenona XR 50mm. W kicie nic takiego się nie działo. Dodam, że między obiektywem a aparatem nic nie mam. Jak można temu zaradzić nie rezygnując z używania tych obiektywów?
 
ochotnik  Dołączył: 11 Lis 2009
Cześć . Wiem ze temat już był dawno , ale wcześniej nie miałem tego problemu. Od jakiegoś czasu mam problem z lustrem w moim body K200d , otóż zdarza się ze klapnie raz a czasem klapie kilka razy z rzędu i po zrobieniu zdjęcia zawiesza się na około 3-4 sekundy nawet na KIT-owym obiektywie . Mam soft w wersji 1.01 akumulatorki Eneloopy i ładowarkę BC-700 czy ktoś z drogich i szanownych kolegów może mi coś doradzić ?.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
ochotnik sprawdź kartę - może ona być przyczyną głupienia puszki.
 
ochotnik  Dołączył: 11 Lis 2009
Kartę mam Kingston 8GB SDHC klasy 4 jutro ją z formatuje i zobaczymy czy to coś da
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie chodzi o format tej karty. Chodzi o sprawdzenie aparatu z inną kartą.
 
ochotnik  Dołączył: 11 Lis 2009
Dzięki dada :-B o tym nie pomyślałem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach