tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
była kasetka, kadysia, kasia, kiks to będzie Qpa :)

A tak poważnie to mogli wpakować w to EXR od Fuji F200 i dać ~1500-2000 w dualkicie by byc konkurencyjnymi dla DP-2x, GRD III.

Nie znam rynku japońskiego ale Toy lens o parametrach 100/8 konstrukcji 3/3 i pozbawiony powłok IMHO nadaje się do ToyToy-a :(

Edit: zerknąłem na zdjęcia - 3MP (!) jak dla mnie ISO 1600 przyzwoicie, 6400 gładziutkie jak pupa niemowlaka (zarówno szum, jak i szczegóły są mu zupełnie obce!), chętnie zobaczę ISO 1600 @ 12Mpix

 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Tak sobie kalkuluję, ze to wcale nie jest zły pomysł. Po prostu kompakt dający możliwość zabawy szkiełkami. W ogóle zabawy w fotografię. Jest stałka, fisiaj i dwie długości łomo, mało?
Cosik mi się zdaje, że u japońców się przyjmie. Oni mają "trochę" więcej luzu od naszych rodaków (z wielką czarną puchą z zielonym trybem ;-) ).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Morg napisał/a:
odpowiednik 35mm/7.1 czy 100/8... Choć w sumie nazwa mówi wszystko - toy lens ;-)
No ale szkło 02 ma metalowy bagnet, jest jaśniejsze i jeszcze do tego jest zoomem - wiec wygodne. Tylko większe...
Fisiaja trzeba kupić i już :-P


IMHO Pentax znów zagrał w to, w co grać umie. Po co się silić na szachy w stylu Pen NX, skoro nakładami na reklamę na pewno nie dorównają tamtym konkurentom? Zrobili coś szalonego, zagrali w bierki na planszy do warcabów i mają szansę mistrzostwo w tej klasie młodzików. Zobaczymy jak bedą się kształtować ceny w PL

Ceny w JP:
korpus + 01 = ¥69,800
korpus + 01 +02 = ¥89,800
szkło 03 =¥9,800
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Właśnie wpadłem na Optyczne - za standard zooma życzą sobie 300$ czyli dualkit 1100$. :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cena nowości.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Cytat z optycznych:
"Obiektywy o odpowiednikach ogniskowych 35 i 100 mm. Zostały zaprojektowane tak, aby celowo generować wszelkiego rodzaju wady optyczne, co ma pozwalać uzyskiwać zdjęcia przypominające te z zabawkowych aparatów. Ich ceny ustalono na poziomie 79.95 USD. "

Pentax idzie w łomo...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdyby to było ze stajni N, C lub S to by piali z zachwytu.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Fajnie toto wygląda... Można do tego będzie podpiąć pewnie tony szkieł z c-mountem, a nawet z CS-mountem.

No i nokton 35mm f1.4 zamieni się tutaj na ekwiwalent 200mm :evilsmile:
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
A nokton 50/1.1, da 280/1.1 ;-) ...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Całkiem ładnie wygląda to Q z "piećdziesiatką" i wizjerkiem (foto na optycznych). No i stylistyka szkiełek taka limitedowa :mrgreen: .
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Fantastyczny aparacik. Jakość tych sampli jest zupełnie wystarczająca - 800 iso wygląda miodnie. Jeśli tylko cena będzie przystępna po jakimś czasie, to kto wie, czy nie wbiję się w to, bo rozmiar jest dokładnie taki, jak powinien być. Malutkie! :) Mniam.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
tref napisał/a:
Od teraz w aparatach montowany jest podnośnik

Było już coś podobnego w podobnie odjechanym aparacie, Panasonic Lumix DMC-L1:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niech no tylko bedzie miało dobrą jakosć na 800 ASA i standardzie - ja się będę zastanawiał

[ Dodano: 2011-06-23, 13:48 ]
z uporem maniaka będę przypominał - pentax miał już w projekcie coś bardzo bardzo fajnego :
http://a.img-dpreview.com...ax/IMG_0409.jpg
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
znaczy się dwie migawki w zestawie ?? w body szczelinowa(?) i w obiektywie centralna(?).
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
W body elektroniczna, w szkłach 1 i 2 (ten pomysł z numerkami jest boski :mrgreen: ) centralna z synchro do 1/2000.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
denvi napisał/a:
stylistyka szkiełek taka limitedowa :mrgreen:

Ciekawe, czy pierścienie ostrości sprzężone mechanicznie, czy wstawili "focus by wire"? Ktoś wie, doczytał, oglądał w MM? ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
zauważcie, że obiektywy są numerowane 01, 02, 03.... czyli mamy możliwości aż do 99 :evilsmile:

Mnie się podoba, fajna alternatywa dla zwykłych kompaktów, przykładowe zdjęcia dają radę - gdyby cena była jeszcze normalniejsza, to pewnie bym się do niego uśmiechał :mrgreen:
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
ciekawe czy zrobią adapter Q>PK lub odwrotnie ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Trzeba będzie sprawdzić, czy przypadkiem szkła FF nie kryją ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Fenol napisał/a:
czy przypadkiem szkła FF nie kryją
FF jak FF ale szkło fisiaj 8.5 f 1.9 do mojek k-m :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach