bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Dziwicie się wielkością matrycy, zapominając że większość ludzi robi foty komórkami...
Nie rozumiejąc o co tak naprawdę większości chodzi.
Komórką foty robi się najwygodniej, kompakty mają duży zoom, są produkowane w ładnych kolorach i są jeszcze akceptowalnie małe. Lustro to przede wszystkim lasn żeby pochwalić się nim na twarzoksiążce, który daje + 10 do jakości strzelanych zdjęć, nawet, a możę przede wszystkim na automacie. Na długie szkło można wyrywać dupy, ale ogólnie całość jest duża , za duża i za ciężka, a nadto zbyt nieporęczna.
Mając u4/3 mówisz znajomym żę masz lustrzankę, tyle że mniejszą i lepszą, a jakby ktoś nie wierzył na dowód pokazujesz wymienną optykę.
Tak niestety to widzi większość ;]

Mam nawet paru znajomych którzy pokupowali sobie lustra, pentaxa k-r zresztą też i niektórzy ciągle przez rok czy dwa nie zmienili ani razu szkła, a strzelają ciągle na pełnym automacie lub ew w trybach sport etc.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
bigt napisał/a:
Mam nawet paru znajomych którzy pokupowali sobie lustra, pentaxa k-r zresztą też i niektórzy ciągle przez rok czy dwa nie zmienili ani razu szkła, a strzelają ciągle na pełnym automacie lub ew w trybach sport etc.

cchhhłyyt materkindody ? niestety wielu zapomina, że zakup lustra do dopiero początek wydatków ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Zwróćcie uwagę na rozmiary. One są naprawdę nieprawdopodobne!

Kompakcik Pentaksa jest praktycznie tej samej wielkości co namniejsze Pentaksowe małpki serii Optio RS i LS, i trochę tylko od nich cięższy.

Pentax Optio to 92x56x20 = 130 gramów.
Pentax Q to 98x57x31 = 180 gramów

Jak dla mnie ten Pentaksik to fantastyczna sprawa. Mamy konkurencję dla Canonów serii G oraz Nikonów P6000/7000.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Benek napisał/a:
Jak dla mnie ten Pentaksik to fantastyczna sprawa. Mamy konkurencję dla Canonów serii G oraz Nikonów P6000/7000.

tyle że nie mamy napisu C albo N :evilsmile:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
arQ napisał/a:
nie mamy napisu

Napisami się nie robi zdjęcia. Wymienne obiektywy będą bardziej zachęcające niż napis.
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Benek napisał/a:
Napisami się nie robi zdjęcia.
tak jakby ludzie kupowali aparaty żeby zdjęcia robić :D
Proszę Cię :D

Przecież niedługo wszystkie telefony będą miały po te 12 czy 14 megapixeli, więc po co kupować lustrzankę skoro nie można z niej (jeszcze) smsa wysłać ? ;]

Poważnie - gdyby chodziło o robienie fot to nie daliby takiej matrycy, a tak wg mnie mamy coś o osiągach lepszych od małpek,bo jednak jest wymienna optyka, na pewno wyższej jakości niż z zabawkach za 300zł, co przede wszystkim fajnie wygląda i tyle.
Osiągi fotograficzne dla większości kupujących będą miały trzeciorzędne znaczenie. Poza tym nie wiem czy mi się zdawało, ale sugerowana cena ma wynosić circa 800$ ? ...
Swego czasu za kiksa dałem coś tak dość blisko 5 stów zielonych...
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
bigt napisał/a:
Przecież niedługo wszystkie telefony będą miały po te 12 czy 14 megapixeli,

ilość MPx nie zawsze odpowiada jakości - swego czasu lepsze zdjęcia wychodziły z komórki 1MPx niż z 3,2 MPx bo matryca nie dawała rady... i tu pytanie dlaczego Q ma mieć tak małą matrycę ? Olympus jakoś potrafił dać większą, Pentax nie może ? tym bardziej że cena (jak pisał bigt to ok 800 $ = 2 251.20 (na dziś)) nie jest jakaś atrakcyjna
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
arQ napisał/a:
dlaczego Q ma mieć tak małą matrycę ? Olympus jakoś potrafił dać większą, Pentax nie może ?

bo nie chce
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
arQ napisał/a:
cena (jak pisał bigt to ok 800 $ = 2 251.20 (na dziś)) nie jest jakaś atrakcyjna

To zobacz ile kosztuje Ricoh GRDIII.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Zdano napisał/a:
To zobacz ile kosztuje Ricoh GRDIII.


Służę: £325 z dwuletnią gwarancją.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
romeoad, zostałeś Benkiem, zaprotestuj, czy coś, no sam nie wiem ;)

Benek napisał/a:
Jak dla mnie ten Pentaksik to fantastyczna sprawa.
romeoad napisał/a:
Napisami się nie robi zdjęcia. Wymienne obiektywy będą bardziej zachęcające niż napis.

I z tym pozwolę sobie się zgodzić, w całej rozciągłości.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
opiszon napisał/a:
bo nie chce

dobrze, może źle zadałem pytanie - nie sądzisz, że taka matryca jest za mała ?
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
arQ napisał/a:
ilość MPx nie zawsze odpowiada jakości - swego czasu lepsze zdjęcia wychodziły z komórki 1MPx niż z 3,2 MPx bo matryca nie dawała rady... i tu pytanie dlaczego Q ma mieć tak małą matrycę ? Olympus jakoś potrafił dać większą, Pentax nie może ? tym bardziej że cena (jak pisał bigt to ok 800 $ = 2 251.20 (na dziś)) nie jest jakaś atrakcyjna
Nie zauważasz ironii ? ;]
Zresztą nie ilość, a liczba ;)


Zdano napisał/a:
To zobacz ile kosztuje Ricoh GRDIII.
Wiesz, dla mnie to nie ma znaczenia, oba są zdecydowanie za drogie, dla Ciebie i innych tu piszących też, dlatego żę trzeba zdać sobie sprawę z tego do kogo skierowane są takie aparaty.
To jak omega speed master, atlantic równie precyzyjnie odmierza czas, tylko co z tego ?

[ Dodano: 2011-06-23, 16:04 ]
opiszon napisał/a:
bo nie chce
bo po co skoro i tak dla potencjalnych klientów nie ma to znaczenia ?
A tak matryce już mają ;]

[ Dodano: 2011-06-23, 16:05 ]
arQ napisał/a:
dobrze, może źle zadałem pytanie - nie sądzisz, że taka matryca jest za mała ?
Dla kogo ? Dla fotografa ? Tak.
 

wasilewk  Dołączył: 15 Mar 2010
Wtrącę się:
rozważałem zakup czegoś "do kieszeni". Pentax mógłby chociaż dać bagnet taki, żeby może od M9 coś podłączyć. A tak, to szkoda: matryca jak paznokieć, do kieszeni ani mowy.

Pzdr.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
wasilewk napisał/a:
rozważałem zakup czegoś "do kieszeni"

kompakt ? ;-)

[ Dodano: 2011-06-23, 16:16 ]
http://www.optyczne.pl/4054-nowość-Pentax_Q.html
http://www.optyczne.pl/40...w_Pentax_Q.html

rewelacje Aptecznych na temat Q
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Przy obecnych cenach w jenach można mieć fisiaja, oryginalnego pentaksowego fisiaja, za 350pln :mrgreen:

Co tu gdybać, badania rynkowe zapewne robili, największy udział mają w rynku japońskim... to powinno gwarantować im rentowność produkcji i osiągnięcie założonego poziomu zysków. Trzeba pamiętać, że Pentax słusznie nie sili się na zdominowanie rynku. Co z tego, że k-5 jest rewelacyjnym aparatem, a 645D rozwala na łopatki. Mają określone moce produkcyjne, ludzie są tacy, że i tak nie kupią czegoś, jak nie ma wygrawerowanego NiC na korpusie... a Pentax robi swoje i wciąż prze do przodu.

Ostatnie premiery pokazują, że robią dobre puszki i chyba osiągają zamierzony cel, skoro nie wyrabiają z ich produkcją.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
wojtekk napisał/a:
Służę

Dziękuję, w niektórych polskich sklepach cena jest zbliżona.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
arQ napisał/a:
nie sądzisz, że taka matryca jest za mała ?
Dla tych, co potrzebują dużą, jest 645 D.
 

wasilewk  Dołączył: 15 Mar 2010
arQ napisał/a:
wasilewk napisał/a:
rozważałem zakup czegoś "do kieszeni"

kompakt ? ;-)

[ Dodano: 2011-06-23, 16:16 ]
http://www.optyczne.pl/4054-nowość-Pentax_Q.html
http://www.optyczne.pl/40...w_Pentax_Q.html

rewelacje Aptecznych na temat Q


Niby wystarczyłby EX1, ale nadal pasowałby mi taki NEX5 z odchylanym lcd i jakimś naleśnikiem. Dlatego liczyłem na Pentaxa.

Pzdr.

[ Dodano: 2011-06-23, 16:26 ]
Dada napisał/a:
arQ napisał/a:
nie sądzisz, że taka matryca jest za mała ?
Dla tych, co potrzebują dużą, jest 645 D.


A próbowałeś w kościele albo na weselu między stołami ?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
wasilewk napisał/a:
Niby wystarczyłby EX1, ale nadal pasowałby mi taki NEX5 z odchylanym lcd i jakimś naleśnikiem. Dlatego liczyłem na Pentaxa.
W każdej chwili możesz kupić Nex-5, chyba że logo na korpusie ma istotne znaczenie? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach