Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
FreeRC_003
jak?
Efekt końcowy obróbki to dwa JPGi:
Jeden w pełnym rozmiarze, a drugi to pierwszy pomniejszony do 700px na dłuższym boku.
Nazywamy wg schematu:
- FRCnnn_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- FRCnnn_nick_700.jpg - mały jpg
- FRCnnn_nick - tytuł maila
(nnn - numer kolejnej edycji)
Wysyłamy do 29.06.2011 godz. 16.00 na adres pentaxFRC [maupa] gmail.com

Jeżeli chcecie by "poznęcano się" nad Waszym zdjęciem wyślijcie RAWa na pentaxFRC [maupa] gmail.com w tytule wpisując [propozycja]

wszelkie informacji i uwagi można zgłaszać tutaj --> http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=36753

RAW do pobrania http://dl.dropbox.com/u/3...ad/IMGP2529.DNG
(link alternatywny: http://www.filesonic.com/...03_IMGP2529.DNG )
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tequila, Dlaczego nie zmienisz nazwy pliku raw na FRC003.dng? Już poprzednio się zgubiłem kiedy szukałem pliku FRC na dysku... ;)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
izbkp, ze swojej wygody, żeby później przypadkowo nie powtórzyć rawa.
Ale ok, na następnych edycjach będę zamieniała nazwy :)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Ciekawe beda wyniki tej edycji. Fajnie by bylo jakby autor zdjecia zalaczyl swoja interpretacje.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
elgreen, poszla, ale ciut inna wersja :)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Zdjecie wlasnie jest u mnie "na tapecie". Koncze i zaraz wysylam :-D
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Ja się staram robić przed Wami, żeby się nie sugerować, a tu proszę - przegonili mnie;)
No nic, maile pozostaną nieotwarte do jutra:>
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Sciągnałem RAWa i nie wiem czy dobrze zrobiłem, namawiając autora do jego wysłania ;-) , widząc tylko efekt końcowy jego obróbki w innym temacie. RAW wydaje mi się (dla mnie aż za bardzo?) trudny i... no zobaczymy co z tego wyniknie :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Rafi, kombinuj, kombinuj :) z matrycy k-5 mozna duuuzooo wyciagnac :P
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Jako że jestem sklerotykiem to wersja 002 została na dysku :D
Wersję 003 zrobiłem i wysyłam, ciekawe jak wypadnie w porównaniu do innych prac.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
paradziqs, na pierwszy rzut oka też mi się wydawało, że nie podziałam zbyt wiele, ale faktycznie - Raw daje radę :D
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Wydaje mi się, że przy głosowaniu powinien być dostępny podgląd oryginału, żeby było wiadome dla osób niebiorących udziału, jaki był punkt wyjścia.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
właśnie cała frajda jak nie wiadomo jak ten oryginał wygląda ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Yura napisał/a:
powinien być dostępny podgląd oryginału oryginału, żeby było wiadome dla osób niebiorących udziału, jaki był punkt wyjścia.

Dobry pomysł moim zdaniem. Ja byłbym za. Zwłaszcza w FRC, ale w też i w RC by się przydało. Jako pierwszy plik (np. 00-plik wyjściowy) dać jpg zaszyty w RAWie.

[ Dodano: 2011-06-23, 22:46 ]
paradziqs napisał/a:
Rafi, kombinuj, kombinuj :) z matrycy k-5 mozna duuuzooo wyciagnac

Pokombinowałem, pokombinowałem i właśnie wysłałem ;-) Zobaczymy czy czasem nie... przekombinowałem :-D
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
nie wiem czy chcemy później czytać kłótnie, że niby ten poglądowy jpg jest źle wywołany...

pamiętacie problem "jaki kolor naprawdę miała papuga?" :)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Tequila napisał/a:
nie wiem czy chcemy później czytać kłótnie, że niby ten poglądowy jpg jest źle wywołany...


Ale właśnie o to chodzi, że żadnego wołania być nie musi (i nie powinno nawet). Jeśli się mylę, to niech ktoś bardziej obeznany w niuansach technicznych mnie poprawi.
Tak jak pisałem wyżej, korzystamy z zaszytego w RAW pliku jpg (tak jak zapisała puszka) - otwieramy RAW (podgląd) przeglądarką grafiki (nie wołarką RAW) np. IrfanView lub Faststone i dla frc003 otrzymujemy to co widać niżej. Niestety z jakimś błędem - pionowym pasem po prawej, ale tak właśnie widać "oryginał"...

 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
1. jeżeli uważacie, że to niezbędne/potrzebne, to czemu nie - niech ktoś wywołuje i zamieszcza w poście pod przesłanymi pracami. Ja się nie podejmę, uważam, że to trochę zbyt dużo rozdrabniania a ponadto: gdy widzimy jak zdjęcie wygląda naprawdę zaczynamy zauważać do tej pory niezauważalne niedoróbki obróbki (jak ładnie napisane;))
2. proponuję tego typu rozmowy przenieść do http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=36753 (tam gdzie pierwotnie ich miejsce:)) i tam też kopiuję mój post...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach