kjeld  Dołączył: 16 Maj 2011
Rewolucja?
Ustawianie ostrości po zrobieniu zdjęcia.

http://wyborcza.biz/bizne..._Canonowi_.html
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
czytalem o tym wczoraj na fotoblogii.
szczerze mowiac myslalem ze cos mi sie powalilo i mamy 1 kwietnia ;]
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Fizyki nie pokonają. Albo aparat robi zdjęcie z f/22 a potem program rozmywa wszystko poza wybranym punktem, albo robi się składanka z kilku ujęć wyostrzonych w różnych punktach, jak czasami teraz wykorzystywana w macrofotografii.
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
nie moge jakos pojac.. jestem cholernie ciekaw co z tego wyjdzie...
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Bruinen napisał/a:
Fizyki nie pokonają.

Ja rozumiem to tak, że tu nikt nie próbuje pokonać fizyki, tylko ją wykorzystać w fotografii.
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Trzeba będzie sprawdzić na google patents jak to działa ;]

Ale jakieś wielkiej rewolucji się nie spodziewam szczerze mówiąc...
Zresztą teraz to rynku tym nie zawojują, to nie lata 90 ;]
Prędzej jakby zaczęli tanie aparaty 3D robić ...
 
m  Dołączył: 16 Lis 2010
pomysł nie jest nowy...

http://graphics.stanford.edu/papers/lfcamera/

ciekawe czy trafi to do masowej dystrybucji.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
m napisał/a:
ciekawe czy trafi to do masowej dystrybucji.

pytanie czy to jest potrzebne ? chociaż ludzie lubią takie wynalazki, ot dla zabawy...
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
arQ napisał/a:
pytanie czy to jest potrzebne ?

"Pokaz swój bokeh" - w tej chwili 1 135 324 wyświetleń...
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jeśli matryca składa się z iluśtam milionów kamer otworkowych, to wszystko, co piszą wydaje się logiczne.
 
wojciech  Dołączył: 12 Cze 2011
Raczej chodzi tu o to, że robi zdjęcie na większej przysłonie i małej wielkości matrycy...a rozmycie programowo robi
 

kubiq  Dołączył: 06 Cze 2009
Cytat
Fizyki nie pokonają. Albo aparat robi zdjęcie z f/22 a potem program rozmywa wszystko poza wybranym punktem, albo robi się składanka z kilku ujęć wyostrzonych w różnych punktach, jak czasami teraz wykorzystywana w macrofotografii.

Cytat
Raczej chodzi tu o to, że robi zdjęcie na większej przysłonie i małej wielkości matrycy...a rozmycie programowo robi

:roll: Przeczytaliście w ogóle coś po za tytułem?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
kubiq napisał/a:
Przeczytaliście w ogóle coś po za tytułem?
No, ba. Nawet kliknąłem na zdjęcie z dziewczynami. Ale okazało się, że to kiszka jest. Na pierwszą wyostrzyło, na drugą też, a na trzecią i czwartą nie. Ostrzy na ścianę między nimi. Algorytm jest do du...żej poprawki. :evilsmile:
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
kjeld napisał/a:
Fizyki nie pokonają. Albo aparat robi zdjęcie z f/22 a potem program rozmywa wszystko poza wybranym punktem, albo robi się składanka z kilku ujęć wyostrzonych w różnych punktach, jak czasami teraz wykorzystywana w macrofotografii.


Nie tak do końca. Jakiś czas temu (chyba z rok albo dwa) był artykuł w WiŻ o prototypowym aparacie pozwalającym ustawić m.in. GO po zrobieniu zdjęcia. Była nawet opisana zasada działania. Nie zapamiętałem jej, bo na końcu podawali wagę pliku przed obróbką (z puszki) dla danej rozdzielczości zdjęcia i to mnie rozwaliło. Nie wiem, jaka jest zasada działania Lytro, bo opis po marketingowemu enigmatyczny ("pozwala przechwycić znacznie więcej danych i każdy ze świetlnych promieni - w tym jego kolor, nasycenie, a także kierunek - zapisać indywidualnie"), ale nie sądzę, by był sprzeczny z fizyką i by musiał korzystać z jednej z tych dwóch metod, o których wspomniałeś.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
to jest dopiero rewolucja, TLR 3d
LINK
wrzuciłbym do tematu o tlr'ach ale ostatni post był mój i nikt by tego nie zobaczył
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Stachu, heh, no nieźle ;-) :-B
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
http://photorumors.com/20...ands-on-videos/


Jak zrobią ładny sześcianik z ogniskową ok. 35-50mm w ekwiwalencie, to biorę. Ew. w jakiejś bardziej aparato-podobnej formie. Takiego dildo raczej nie będę w ręce trzymał :mrgreen:

Szkoda tylko, że marketing wziął górę nad praktycznością rozwiązań - ot kolejna zabawka dla hipsterstwa będzie :roll:
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
http://www.optyczne.pl//?news=4330 a tu po polskiemu ;)
kolorowe, prawie jak kiksy ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach