ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
alekw, Ale naklejka czad ;-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
ojek napisał/a:
alekw, Ale naklejka czad ;-)


No wlasnie wolalbym naklejke na Leice udajaca iPhone :mrgreen:
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Heh.....tak sobie pomyślałem,co wybrałby przeciętny małolat (no i nie tylko),gdyby miał do wyboru zwinąć Leice M9, czy Nikona S8100,stawiam na to drugie :mrgreen:
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
alekw - wybrałeś coś?

Ja coraz częściej patrzę korzystniej na cyfrę, zwłaszcza że analog zaczyna mnie do siebie zrażać, głównie za sprawą nieuczciwych sprzedawców na serwisach aukcyjnych. Najpierw trefny Contax G, a niedawno kupiłem w "pełni sprawny" Voigtlander Ultron 35/1.7, sprzedający niestety nie raczył wspomnieć o tak dużych luzach, że w zależności od ułożenia soczewek, obiektyw daje obrazy od wybitnie ostrych, do bezużytecznych... Po prostu miałem pecha :(

A co do NX10 miałem szczęście, Tomek_S opowiadał mi o tym ja wymieniał kita i 30mm bo trafiły mu się obiektywy które mydliły w jednej części kadru... Jak na razie obiektywy 20mm i 30mm trafiły mi się naprawdę ostre, a brak konieczności zawracana sobie głowy sprzętem pozwala po prostu robić zdjęcia.
Bo ponowne licytowanie kolejnego ultrona 35mm lub color-skopara do bessy i późniejsze oczekiwanie na przesyłkę połączone z zastanawianiem się czy tym razem cwany angol nie będzie chciał zrobić małego polaczka w kloca już mnie przeraża :-/

Jedyne co trzyma mnie przy analogu, to dostęp do ciemni i związana z tym możliwość wykonywania odbitek :-D

No to się wyżaliłem...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Morg napisał/a:
Bo ponowne licytowanie kolejnego ultrona 35mm lub color-skopara do bessy i późniejsze oczekiwanie na przesyłkę połączone z zastanawianiem się czy tym razem cwany angol nie będzie chciał zrobić małego polaczka w kloca już mnie przeraża


Echch... Jak sobie przypomnę czasy wujcia Spinnera...

 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Mertz tzn? :-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Morg napisał/a:
Mertz tzn?


Jeszcze w czasach pentax.osw.pl było takie wąskie grono - kilka osób - specjalizujących się w JSS, ściągających (najczęściej na własne ryzyko) sprzęt m. in. z eBay'a i puszczający go potem w lud - m. in. Spinner, tutejszy kolorowy.
A przypomnę, że w tej zamierzchłej przeszłości (jak dla mnie 2001-2 r.) nie istniała nawet chyba kategoria "Pentax" na Allegro. Net w domu też nie był oczywistością.

Wujek Spinner uczynił szczęśliwymi wielu "braci w Pentax'ie" - jak czytam o Twoich problemach z dostawcami z UK, to mi się tamte czasy przypominają.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Morg napisał/a:
alekw - wybrałeś coś?


Tak, niecyfre :mrgreen:
Przeanalizowalem wszystkie za i przeciw, doszedlem do wniosku, ze Fuji Klasse W bedzie idealny, jako aparat ktory mozna nosic przy sobie caly czas. Jest pelna klatka i nie bede chcial kupic nowszego modelu za rok.
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
Morg napisał/a:
Voigtlander Ultron 35/1.7, sprzedający niestety nie raczył wspomnieć o tak dużych luzach, że w zależności od ułożenia soczewek, obiektyw daje obrazy od wybitnie ostrych, do bezużytecznych


Ten obiektyw nie jest najlepszy pod względem złorzenia
Niemniej jednak ja swój wyleczylem po tym jak w jednym zakladzie pan stwierdzil że go wyczyści mimo iż o to nie prosilem... Złorzyc nie potrafił, zostawił fajne luzy i nieostre szkło. Wyleczyl do Pan Gecyngier w Warszawie- nie odrazu bo po prostu nieznał szkła ale jak przynioslem układ soczewek złorzył bezbłednie ( soczewki były pozamienianie ) Tak więc polecam. Kosztowało niecałą stówę o ile dobrze pamiętam.
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
mike666, zmiłuj się z tą pisownią :roll:
Co jak co ale sprzedawanie szajsu bez wspomnienia o tym to po prostu....
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
reastdignity napisał/a:
zmiłuj się z tą pisownią

jasne nie ma sprawy
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Linkowałem już w wątku zegarkowym. Oto mamy najlepszą cyfrę na ulicę. Jakość zdjęć podobno świetna 8-) Czy można sobie wyobrazić większą dyskrecję?
http://allegro.pl/zegarek...1611838845.html
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
alekw, pentax k-m + 40 ltd? korpus jest mały, obiektyw jeszcze mniejszy.. do kieszeni nie wejdzie, ale do takiej nowomodnej torby na pasku u spodni przez różnych hiphopowców noszonych, spokojnie się zmieści.
też choruję na fuji x100.. ale czekam, aż zejdzie do ok. 3000 zł.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Apocalypse napisał/a:
pentax k-m + 40 ltd? korpus jest mały, obiektyw jeszcze mniejszy


Korpus wcale nie jest mały. Obiektyw jest za długi. Głośny. I nie ma fun factor.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
W moich dłoniach, które nie są duże, wydaje się być małym korpusem. Większość tych, które macam czasem w MM jest większa - chyba tylko olki z serii 4xx są mniejsze.
Głośny? no to 40/2.8 pancake 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach