slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
o flexarecie VI
Witojcie. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem (mam nadzieję, że szczęśliwym) posiadaczem Flexareta VI, ale z mojego Pentaxiątka nie rezygnuję, nie bójcie się :)

Tak na moje oko i intuicyjne manewry wszystko w nim działa, ale czegoś tu nie potrafię rozgryźć.
Filmu jeszcze nie założyłem, póki co próbuję na sucho.
Więc tak....problem pojawia się, gdy chce wyzwolić migawkę (oczywiście po naciągnięciu spustu migawki i odblokowanym suwakiem blokady migawki)...nie da się :( , gdy otworzę tylną ściankę aparatu....da się .
Czy może to być spowodowane tym, że nie ma założonego filmu?

Będę wdzięczny za każdą cenną uwagę odnośnie tego aparatu i w ogóle średniego formatu, to mój pierwszy aparat tego kalibru
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Na forum kkm jest bardzo podobny temat:
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=31704
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
hm..... to już zdążyłem wcześniej przeczytać, ale dzięki za pomoc :)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
slavkob napisał/a:
Czy może to być spowodowane tym, że nie ma założonego filmu?


Dokładnie, załóż choć papierową taśmę. Powinno zadziałać.
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
Dzięki, no to wkrótce zaczynam :), eh.... jakiż jestem podjarany :D
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Tylko nie daj mu odpoczywać zbyt dużo. Ponoć w nich najszybciej psuje się migawka, w moim flexarecie IV po naprawie chodził pięknie, do czasu jak go odstawiłem na miesiąc czy dwa, znów jest do naprawy...
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
Dzięki, no to ja nie wiem, jak długo leżał u poprzedniego właściciela :( trza sie dowiedzieć :)

[ Dodano: 2011-07-20, 22:47 ]
...a wie ktoś do czego służy i jak się używa pokrętła, które znajduje się na tylnej ścianie flexareta? Przedstawia ono wartości ISO i DIN i jak się mają do tego wskaźniki na tym pokrętle rozmieszczone równo co 120 stopni, które są oznaczone trójkątami i kółkami o różnych kolorach. Póki co tego nie potrafię rozgryźć

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach