Najlepsze prace:
1
12% Complete
5 (12%)
2
12% Complete
5 (12%)
3
5% Complete
2 (5%)
4
43% Complete
17 (43%)
5
25% Complete
10 (25%)
6
0% Complete
0 (0%)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
FreeRC_005
jak?
Efekt końcowy obróbki to dwa JPGi:
Jeden w pełnym rozmiarze, a drugi to pierwszy pomniejszony do 700px na dłuższym boku.
Nazywamy wg schematu:
- FRCnnn_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- FRCnnn_nick_700.jpg - mały jpg
- FRCnnn_nick - tytuł maila
(nnn - numer kolejnej edycji)
Wysyłamy do 13.07.2011 godz. 18.00 na adres pentaxFRC [maupa] gmail.com

Jeżeli chcecie by "poznęcano się" nad Waszym zdjęciem wyślijcie RAWa na pentaxFRC [maupa] gmail.com w tytule wpisując [propozycja]

wszelkie informacji i uwagi można zgłaszać tutaj --> http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=36753

RAW do pobrania: http://dl.dropbox.com/u/3...05_K5KZ1860.DNG
(link alternatywny): http://www.filesonic.com/...7054/FRC005.DNG )

surowy jpg


1.


2.


3.


4.


5.


6.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
:D nie no udało Ci się z tą Betsy na 1 :mrgreen:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
5 mi najbardziej podchodzi.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a mi 4 i ta mgla ktora jest ladnie "odseparowana" od wody..
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
no ta mgła była warta pokazania, na 4 faktycznie najlepiej wyszła. Tylko chyba trochę zbyt ciemno.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Każde zdjęcie ma swój urok, łącznie z... surowym :-)
Może w ankiecie powinna być również opcja "0"? ;-)
Zagłosowane.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mnie najbardziej przypadła do oka czwórka. Mgła jest super. Ja tak nie potrafię ale postaram się nauczyć. :lol:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
?
Hmmm... 6. zero głosów... A wydaje mi, że kolorystycznie najlepiej chyba oddaje rzeczywistość... Ale może mi się tylko wydaje...
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Rafi, ale tu nie chodzi o to żeby zdjęcie oddawało rzeczywistość ale żeby było ciekawe:)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
nie ma lekko
No "tyz prowda" ;-) Zwłaszcza tu, w FRC. Zresztą byłem przekonany (bo coś tam pamiętam z innych edycji), że wygra najbardziej "czerwone", choć muszę też oddać, że mgła wyszła przednio. Dodam jednak (no bo czemu nie), że na jednej z moich roboczych miałem jej nawet więcej, ale w zdecydowanie chłodniejszej tonacji (znaczy na pewno nie miałaby powodzenia w głosowaniu - tak jak wersja wysłana ;-) ). Znowu trudno było mi się zdecydować...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rzeczywistość najbardziej oddaje jedynka ;) a tak na poważnie głosowalem na 4 mgiełka bardzo mi sie podoba... nie wiem czy powinienem coś pisać, nie bralem udzialu, ale w 6 nie podoba mi się niebo... szczegolnie słońce... przepraszam autora :-B
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
pszczołowaty napisał/a:
nie wiem czy powinienem coś pisać, nie bralem udzialu,

Ja uważam, że im więcej pisania, tym lepiej, a żaden regulamin Ci nie zabrania :-)
Zgadzam się też z ostatnią częścią Twego postu na temat nieba i Słońca - celowo pominąłem, bo błąd IMHO niewielki - LG mi niezbyt pasuje, to fakt... No i fajnie w sumie, że ten drobiazg (jak dla mnie) też ktoś zauważył.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
A oto i autorzy:
1. izbkp
2. k33l
3. rafi
4. Adam_Sławomir
5. Tequila
6. powalos
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Ooo.. ;-)
Miło, że się podoba.

A tak na boku.. wygląda na to, że wszyscy podświadomie dążą do oddania w miarę wiernie kolorów, które wyobraźnia podpowiada jako najbardziej realistyczne.
Spodziewałem się jakichś niezłych odjazdów (no.. Brahiozaur jest niezły ;-) ) a tu dość realistyczne obrazki.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No cóż. Tym razem zero, ale ja nawet nie mam cyfranki i są to takie moje wprawki. Potraktowałem to jako wschód słońca. Pamiętam, że kiedyś mówiono mi lub czytałem: jeżeli słońce znajduje się bliżej prawej strony, to jest to zachodzące słońce, a jeżeli odwrotnie to wschód. Podobno wynika to z wychowania w naszej europejskiej cywilizacji gdzie czyta się i pisze od lewej strony. Ale to tylko takie dywagacje. Wiadomo, jest to konkurs zabawowy i ma dawać frajdę, a tą mam, choćby w oczekiwaniu na wyniki ankiety. Pzdr.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
o i zapomniałem na co głosowałem :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach