roket  Dołączył: 15 Lis 2008
TomaSzSz, Ale czy to prawdziwy Berkut ,chinole "prywaciarze" teraz dają takie nazwy na swoim nowym tandetnym sprzęcie , można spotkać na bazarach, tak samo Baigish .
Ale nie wszystkie chińczyki są złe dla wojska robią bardzo dobrą optykę na wysokim poziomie, paradoks już jest taki że zaczęto nawet chińczyków podrabiać .

A tu przykład chińskiej podróbki ruskiego Baigisha http://www.dl-changyuan.cn/show.asp?id=197

A jak by wam wpadła w łapki taka lornetka mniam mniam palce lizać ,optyka rewelacja .http://www.astrocn.com/beta/archives/28
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Odświeżę wątek.
szukam jakiejkolwiek lornetki, coby miała fajowe zbliżenie i coby było też dobrze widać w nocy.
Może być jakaś ruska.
Chciałbym wydać nie więcej niż 100 zł.

Polecicie coś konkretnego np. na Allegro?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
perl, Musisz z czegoś zrezygnować.
 

Toni  Dołączył: 08 Paź 2010
roket napisał/a:
perl, Musisz z czegoś zrezygnować.


Raczej pozostaje "made in PRC" :mrgreen:
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Wystarczy 8x30 M Zagorsk USSR koniecznie, ale o nocy trzeba zapomnieć.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
na PRC bym uważał - dzisiaj czytałem ciekawostkę z Aptecznych ;-) jest w SB co prawda ale nie każdy tam zagląda : http://www.optyczne.pl/17...lowa_50x50.html
także proponuje uważać na takie shit-made ;-)
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Mój siostrzeniec (7 czy 8 lat) sobie ostatnio taką kupił u "chińczyka" - nic że była tandetna, właściwie megatandetna, ale po prostu nie dała się wyostrzyć. W domu gdzieś mam taką starą - "powłoki" udawane z czerwonej farby i niebieski filtr w torze żeby to skompensować i obraz wyszedł mniej więcej bez zafarbów. Ale przynajmniej było przez nią coś widać.
A wracając do normalności - jakby ktoś zasugerował jakąś budżetową lornetkę do obserwacji po zachodzie słońca to też bym się zainteresował. Na dzień mam małego Nikona Sprint 8x21, do gwiazd mam ruską "półówkę" 20x60, ale przydało by się coś jaaaaasnego do obserwacji zwierzątek tuż przed wschodem słońca lub tuż po zachodzie jak nocuję gdzieś pod namiotem i chcę zobaczyć co mi spać nie daje. ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Henry napisał/a:
Mój siostrzeniec (7 czy 8 lat) sobie ostatnio taką kupił u "chińczyka" - nic że była tandetna, właściwie megatandetna, ale po prostu nie dała się wyostrzyć.

jeśli ktoś baaardzo potrzebuje lornetki za tanie grosze to lepiej poszukać ruskich konstrukcji niż chińskiej tandety...

[ Dodano: 2011-07-22, 13:12 ]
sam przerobiłem z 5 sztuk jedno i dwuokularowe - made in Russia ;) nawet dawały radę... na bazarze kupowane po 30 - 60 zł za szt ;-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Henry,
Cytat
ale przydało by się coś jaaaaasnego do obserwacji zwierzątek tuż przed wschodem słońca lub tuż po zachodzie jak nocuję gdzieś pod namiotem i chcę zobaczyć co mi spać nie daje. ;-)
Trzeba zainwestować w jakąś 7x50 CZJ Made in DDR więcej przez nią widać po zmierzchu niż przez nie jeden tani noktowizor.
 
anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
Szukacie lunety mając obiektywy? Nie warto...
Bierzecie takie coś http://www.rugift.com/pho...-attachment.htm
i mocujecie na m42 ogniskowa tego to 9mm. Nie trzeba odrazu mocować tego do jakiegoś Rubinara czy MTO tylko już przy 400mm jest powiększenie 44 razy. Nie polecam tych ciemnych f8 bo to szajs. Jakość naprawdę znakomita poza tym otrzymuje się coś czego nie ma w lunetach czy teleskopach a mianowicie przesłonę.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
lornetka 8*30 Pentax smc - czy zna ktos taki sprzet i ile moze byc warta ?

[ Dodano: 2013-05-04, 00:12 ]
czy nikt nie zna w/w lornetki ?? - niemozliwe ........
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Odkopię: poszukuję lornetki 10x42do 12x50 do ptaszorów, raczej dachowej. Czy w maksymalnie 1,5 kilozłotówki znajdę coś, co pozwoli rozróżnić detale upierzenia? I musi dać się patrzeć w okularach.
Wstępnie podobał mi się Bushnel Legend, ale ma za dużą minimalną odległość ostrzenia.
Przeglądając internety zauważyłem, że marki typu: Vortex, Delta, Meopta, Celestron, Hawke, wspomniany Bushnel i inne mają bliźniaczo podobne korpusy między sobą i jeszcze "no nameowymi" odpowiednikami, jakby wyjeżdżały z jednej fabryki... Skok na kasę tylko, czy w tych "lepszych" markach dopłaca się do lepszego szkła czy jedynie za kontrolę jakości jakąś gwarancję)?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
PK, mam Deltę Chase 10 x 42 reckę znajdziesz bez problemu, jak chcesz podglądać sójki możemy gdzieś pójść, np na górki czechowskie :)
Szkła ED. Jak szukałem rok temu polecamy był jeszcze jakiś model Vortexa, ale już nie pamiętam który.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Gdzieś mi się obiło o oczęta że najwyższe serie Delty [czyli Titanium i chyba właśnie Chase] są robione w Japonii, nie w Chinach. Zresztą ocenianie jakości wyrobów gigantów rynku optoelektroniki [Chiny, Korea, Japonia] z perspektywy marginalnego państewka na zad... świata jest trochę nie na miejscu.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
PK, ja mam 10x42 i czasem myślę że jakbym miał wybierać jeszcze raz to wolałbym mieć 8x41 a do tego 12x50 :)

Co do konkretnych modeli to ten artykuł może pomóc http://birdfair.pl/lornet...tysiac-zlotych/ no i jeszcze na forum optycznych jest dział lornetkowy.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
pszczołowaty, czy używałeś tej delty w okularach? Da się? Eye relief ma 13 mm, co wg różnych źródeł jest granicznie albo za mało.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
PK, nie mam porównania do innych producentów, w moim przypadku okulary wędrują na czoło. Zerknij na rankingi na opacznych. Optyka i wykonanie bardzo dobre.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
W tym sęk, albo dwa. Jestem po lekturze opacznych, szczerze mało mi to wniosło. Polecany Swift- trzeba sprowadzić, bo w PL brak dystrybucji. Delta: za mały eye relief. Olympus: w sklepach wyszedł. Ceny mocno się zdezaktualizowały; Celestron czy Ecotone już przestały być konkurencyjne.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
PK, a jesteś pewny że w tym przedziale cenowym znajdziesz coś co nadałoby się do patrzenia przez okulary? Czy Swift, nawet gdybyś go sprowdził "nadaje się do okularów" ;)
Jak nie przymierzysz tak nie będziesz wiedział, a w naszym mieście raczej nie przymierzysz ;) zawsze możesz zwrócić.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
PK, niedawno kupiłem Geco 8x42 ED.
Astroshop wyprzedawał lornetki Geco za pół ceny. Za mniej niż 1000 zł można było kupić lornetkę klasy Vortexa Vipera HD.
Z Geco 8x42 ED jestem bardzo zadowolony. Powłoki dielektryczne fazowe i szkła ED robią robotę. Duże pole widzenia i duży odstęp źrenicy wyjściowej (ważne dla okularnika jakim jestem) sprawiają, że patrzy mi się przez nią bardzo komfortowo. Mam porównanie do posiadanej również przeze mnie Delty Optical Forest II 8x42. To zupełnie inna klasa. Powiedziałbym, że Geco jest o dwie klasy wyżej. Klarowność obrazu, kontrast, ostrość prawie po same brzegi wielkiego pola widzenia, praktycznie brak aberracji chromatycznej... sam miód. Przy okazji świetne wykonanie i atrakcyjne akcesoria w zestawie (sztywny i estetyczny pokrowiec, pasek, świetne zatyczki na obiektywy). Lornetki Geco to brandowane lornetki niemieckiej firmy GPO. Mój model to dokładnie to samo co GPO Passion ED 8x42, która za oceanem cieszy się rewelacyjnymi opiniami użytkowników.
Nie wiem czy będzie jeszcze wyprzedawana jakaś partia tych lornetek. Prawdopodobnie Astroshop wyprzedawał resztki pozostałych lornetek z logo Geco, które zniknie z rynku. Tzn. zostanie, ale np. na opakowaniach amunicji myśliwskiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach