Profesjonalista
Jestem
5% Complete
18 (5%)
Nie jestem
53% Complete
190 (53%)
Nie jestem, ale będę :-)
22% Complete
81 (22%)
Jestem, ale wolałbym nie być :-)
0% Complete
2 (0%)
Nie jestem, sprzęt nie pozwala
3% Complete
13 (3%)
Jestem, ale nikt jeszcze o tym nie wie
14% Complete
52 (14%)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Profesjonał
Pytanie o RAW-y i JPEG-i, pytanie o kolekcjonerstwo. Poznajmy się od innej strony.

Czy jestem profesjonalistą /profesjonalnym fotografem /profesjonalnym fotografikiem lub czy chciałbym takowym być.

Profesjonalista =zawodowiec?

Ankieta, bo już jakiś czas nie było. Niech więc będzie. Pewnie najciekwasza będzie dyskusja pod nią. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Odpowiedz przedostatnia nie ma sensu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A ja poproszę o odpowiedź:

Nie jestem i nie będę. Bo nie!

...bo praca zabija pasję...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
alkos napisał/a:
Odpowiedz przedostatnia nie ma sensu.


Cóż, przyjąłem, że może niektórym "profesjonalistom" przeszkadza sprzęt, jak niektórym znanym sportowcom. :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
IMHO z góry będzie wiadomo jakie będą odpowiedzi, ludzie profi po prostu zarabiają i nie mają czasu czytać forum ;-)
P.S. Jak zwykle brakuje kategorii Michu
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Nie ma odpowiedzi: Nie wiem
;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja też chętnie pisałbym się na opcję, którą zaproponowała mygosia
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
A kto to w ogóle profesjonał? Czy ten, kto od czasu do czasu coś gdzieś sprzeda - łapie się na to miano? Czy trzeba z tego żyć? A może coś pomiędzy, czyli: dużo z tego mieć, ale nie tylko tym żyć?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla mnie określenie "profesjonalista" niekoniecznie oznacza kogoś, kto zawodowo (dla zarobku) zajmuje sie czymkolwiek.

Dla mnie okreslenie "profesjonalny" jest synonimem określeń: znakomity, perfekcyjny, idealny, najlepszy itd.

W tym znaczeniu stwierdzam, że nie jestem profesjonalistą foto i pewnie nigdy nie będe. W tym znaczeniu ktoś może profesjonalnie robić zdjęcia i być totalnym amatorem. A ktoś, kto pracuje "w profesjonalnej firmie foto" może kaszanić zdjęcia.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zorzyk ma racje - profesjonalista ma szersze znaczenie.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=profesjonalny

Pytanie w ankiecie jest nieprecyzyjne!
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
Dla mnie określenie "profesjonalista" niekoniecznie oznacza kogoś, kto zawodowo (dla zarobku) zajmuje sie czymkolwiek.


Uważam podobnie.

dan napisał/a:
Pytanie w ankiecie jest nieprecyzyjne!


Dlaczego? Pytam o profesjonalizm, nie o zawodowstwo. Zresztą

lipalipski napisał/a:
Profesjonalista =zawodowiec?

Ankieta, bo już jakiś czas nie było. Niech więc będzie. Pewnie najciekwasza będzie dyskusja pod nią. ;-)


I o to mi chodziło. W zasadzie o sama dyskusję bardziej, niż o ankietę. A odpowiedzi "nie wiem" nie ma, bo uważam, że o sobie każdy powinien wiedzieć co uważa. A jak ktoś nie wie, trudno, nie weźmie udziału. Szerzmy samoświadomość. ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
lipalipski napisał/a:
Dlaczego? Pytam o profesjonalizm, nie o zawodowstwo.

Do tej pory nie bylo to wiadome :-P

lipalipski napisał/a:
lipalipski napisał/a:
Profesjonalista =zawodowiec?


I o to mi chodziło. W zasadzie o sama dyskusję bardziej, niż o ankietę. A odpowiedzi "nie wiem" nie ma, bo uważam, że o sobie każdy powinien wiedzieć co uważa. A jak ktoś nie wie, trudno, nie weźmie udziału. Szerzmy samoświadomość. ;-)

Jakos nie widze pola do dyskusji. Profesjonalista moze byc zawodowcem lub nie. I chyba tyle.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
"Jestem, ale nikt jeszcze o tym nie wie" Ta odpowiedź podoba mi się najbardziej :mrgreen:
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Profesjonalistą nie byłem, nie jestem i nie będę, ale perfekcyjnie to chciałbym fotoamatorować, przy czy amator nie znaczy laik wbrew pejoratywnemu znaczeniu tego słowa.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Profesjonalnie "fotoamatorować" to nie znaczy być profesjonalistą?
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
ja zagłosowałem na ostatnie - i co wygrałem co wygrałem :->
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
GRZESIO, wygrałeś uśmiech prezesa odbity w betonie... ;-)
 

jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
... zbrojonym po zęby
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ja oczywiście nie jestem profesjonalistą, chociaż rodzina i znajomi mają mnie za takiego niegroźnego dziwaka, który zmienia co chwila obiektywy, zamiast pstryknąć fotkę kompaktem :-D ale za to przy każdej okazji pytają jaki aparat kupić, na co zwrócić uwagę przy wyborze aparatu itp. Staram się robić coraz lepsze zdjęcia jak chyba każdy, choć jak każdemu amatorowi brakuje mi czasu.
Zastanawia mnie jedna sprawa. Z ankiety wynika, że tylko jedna osoba uważa się za profesjonalistę, czyli fotografującego zawodowo, utrzymującego się z fotografii. Pewnie to pytanie na kolejną ankietę:
Czy zarabiacie sprzedając swoje fotografie?
Umieszczacie zdjęcia w stock-ach, chętni na zdjęcie znajdują się sami przeglądając Wasze galerie internetowe? Może współpracujecie z wydawnictwami? Jaki jest procent osób, których głowny zawód jest niezwiązany z fotografią, ale czasem uda im się sprzedać jakieś ciekawe ujęcie?
 

marciniasty  Dołączył: 13 Lut 2007
 
Ja odpowiem jeszcze inaczej:

profesjonalistą w znaczeniu zawodowym nie jestem i nie wiem czy chciałbym być, natomiast w znaczeniu perfekcyjnego focenia profesjonalistą też nie jestem ale chciałbym być - bardzo :mrgreen: Trening czyni mistrza, więc wszystkim, którzy już perfekcyjnie focą i tym, którzy tę umiejętność posiądą gratuluje :mrgreen:

myślę, że ważna jest różnica pomiędzy przypadkowością i świadomością dobej foty, jeśli się jest na drodze od przypadkowości do świadomości, to znaczy że już jest dobrze :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach