plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wręcz na odwrót, jeśli pamiętamy to upominamy aby pisać w istniejących wątkach.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Czy ktoś rozwiązał już problem uszczelnienia bagnetu?
Szukałem informacji w google i nic nie znalazłem - chodzi mi tylko o uszczelnienie bagnetu bo na szkło to założę rękaw foliowy i wszystko będzie działać.
Wg mnie to wystarczyła by lateksowa cienka i miękka gumka którą bym mógł założyć już po zamocowaniu obiektywu ale nie mam pomysłów gdzie to kupić.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Michciu76 napisał/a:
Wg mnie to wystarczyła by lateksowa cienka i miękka gumka którą bym mógł założyć już po zamocowaniu obiektywu ale nie mam pomysłów gdzie to kupić.
Pomysł prawidłowy i stosowany. Ze starej dętki rowerowej wytnij sobie parę pierścieni (coś a'la gumki-recepturki, tyle że większe) i po problemie. A jak chcesz cieńsze, to zupełnie serio - prezerwatywy. Muszą być z dziurką :-P (na obiektyw). Nawet mogą być truskawkowe. Całkiem nieźle pasowałyby do różowego K-x'a :mrgreen:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Dada napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
Wg mnie to wystarczyła by lateksowa cienka i miękka gumka którą bym mógł założyć już po zamocowaniu obiektywu ale nie mam pomysłów gdzie to kupić.
Pomysł prawidłowy i stosowany. Ze starej dętki rowerowej wytnij sobie parę pierścieni (coś a'la gumki-recepturki, tyle że większe) i po problemie. A jak chcesz cieńsze, to zupełnie serio - prezerwatywy. Muszą być z dziurką :-P (na obiektyw). Nawet mogą być truskawkowe. Całkiem nieźle pasowałyby do różowego K-x'a :mrgreen:


No ba... mogły by nawet wzbudzić zainteresowanie :evilsmile:
Ale pomysł z pierścieniem od kondoma nie jest głupi - już kilka razy woda ściekała mi po puszce i nic się nie stało ale nabyłem ostatnio Sigme 17-70 i teraz trochę się boję bo nie jest uszczelniona a mocowanie bagnetowe to najsłabsze ogniwo.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michciu76 napisał/a:
Ale pomysł z pierścieniem od kondoma nie jest głupi - już kilka razy woda ściekała mi po puszce

;-)

dobrze, że to była twoja puszka, a nie Dady - bo mogło by głupio wyjść, jakbyś "mi" zmienił na inny zaimek dzierżawczy i wyprostował szyk zdania
8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach