Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sony SLT-A77
No to mamy następcę a700.

http://www.optyczne.pl/41...77_SLT-A65.html

Z tego co widać wojna na Mpix jeszcze się nie skończyła. Prawie 24 na APS-C to wynik, który budzi szacunek. Pytanie, kiedy pojawi się pierwsza lustrzanka APS-C z matrycą 50Mpix>.

Inna rzecz - jestem ciekawy jak się będzie sprawował elektroniczny wizjer. Może to właśnie dzięki niemu zacznie się na poważnie schyłek normalnych pryzmatowych wizjerów. Także w profesjonalnym sprzęcie, nie tylko kompaktach i bezlusterkowcach dla amatorów.

No tylko cena 1600$ na wejściu, czyli pewnie 1600 Euro trochę odstrasza - mnie więcej 6700 zł. (po dzisiejszym kursie eurasów). Toż to prawie cena pełnoklatkowców typu a900!

 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Tak... 1600 euro będzie w sam raz , chyba tylko dla napalonych snobów którzy nie mają co robić z pieniędzmi :-/ , no ale..
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Z tego co pamiętam sony miało normalny (czyt. nie pentaksowy) przelicznik $ => euro, wystarczy nawet zobaczyć cenę A900 u nas i w usa (8500 zł vs 8100 zł po kursie dolara).

Poza tym, jest już w pre-orderach za 1200 euro, 2000 euro z "kitem" 16-50mm f2.8
Jak na klasę w której konkuruje (7D i d300s), nowe technologie i "efekt nowości", to cenowo bardzo ok...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Możliwe, że cena w sklepach wyniesie na wejściu 5500-6000 tys. zł., co wcale nie będzie dużo. Na przykład w porównaniu z C7D która kosztuje 5200 a jest już na rynku od dwóch lat.

Mnie nurtuje tylko kwestia tego typu - czy wypuszczenie pierwszej półprofesjonalnej puszki bez pryzmatu i z wizjerem elektronicznym zwiastuje koniec tradycyjnych lustrzanek?
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Benek napisał/a:
zwiastuje koniec tradycyjnych lustrzanek


heh... ,moim zdaniem ten A77 tak samo skończy jak A33 :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
I teraz pytanie - czy na wiosnę 2012 r. wzór
k-3 = k-5+parę ficzerów+matryca z A77
będzie poprawny?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Benek napisał/a:
I teraz pytanie - czy na wiosnę 2012 r. wzór
k-3 = k-5+parę ficzerów+matryca z A77
będzie poprawny?


Jakby wywalili lampę i wsadzili zamiast niej wizjer z powiększeniem x1,3-1.5 to by było coś :D

Ew. 2 rodzaje body - jeden o kształcie obecnego, drugi w wersji wyglądającej jak LX/MX specjalnie pod limitedy (kosztem mniejszego aku), z wizjerem opisanym powyżej :evilsmile:

No i przydałoby się coś takiego jak canonowe sRAW - do wyboru 6 i 12mpx...
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Myślę, że te puszki będą tak popularne jak R1....
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Benek napisał/a:
Mnie nurtuje tylko kwestia tego typu - czy wypuszczenie pierwszej półprofesjonalnej puszki bez pryzmatu i z wizjerem elektronicznym zwiastuje koniec tradycyjnych lustrzanek?
Już jakiś czas temu ten wynalazek testowano (Eos 1N RS bodajże) i świata nie zawojował. Sony jeszcze nic od czasu "łokmena" nie wymyśliło :evilsmile: .
Benek napisał/a:
k-3 = k-5+parę ficzerów+matryca z A77
zlituj się, Pentax takiej głupoty nie zrobi. Mogą "Q" wymyślić ale pchać 24Mpix do aps-c?! Wolę opcję z dopracowaną, przez pentaksowych inżynierków, matrycą ze złogów magazynowych pod nazwą A900 w body K-5 (no może tak o "paluszek na gripie" wyższym). :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
denvi napisał/a:
Wolę opcję z dopracowaną, przez pentaksowych inżynierków, matrycą ze złogów magazynowych pod nazwą A900 w body K-5

Ech..... :roll:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Sony nie rozpieszcza swoich szkodników. Nowy 16-50/2.8 i zobaczcie co się dzieje w rogach (i to na przysłonie f/8). :shock:

http://www.popphoto.com/f...08/_dsc0337.jpg
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Czyżby Sony kopiowało Pentaksa? Jak rozumiem, że kopiuje się od najlepszych, ale... od Pentaksa? :evilsmile:

http://ricehigh.blogspot....looking-so.html
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Żaba napisał/a:
tragedia http://www.imaging-resour...S/YDSC00307.HTM

To nasze DA*16-50 chyba nie takie złe, skoro ten obrazek na 16-tce i f9 daje takie mydełko w rogach.... Porównanie ceny DA*16-50 i Sonoltowskiego odpowiednika też chyba wygląda ciekawie...
:roll:
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Cytat
Czyżby Sony kopiowało Pentaksa?


A może handel wymienny, P bierze matryce a daje S obudowy :mrgreen:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Okazuje się, że zdjęcia z matrycy 24MP nie są wcale ostrzejsze (powiedziałbym nawet, że są mniej ostre) niż te np. z 16MP:

Sony A77 <-> Nikon D7000 (oba ISO 100)



http://www.imaging-resour.../AA77/AA77A.HTM
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
andrusz napisał/a:
Okazuje się, że zdjęcia z matrycy 24MP nie są wcale ostrzejsze (powiedziałbym nawet, że są mniej ostre) niż te np. z 16MP:


sorry, ale nic sie nie okazuje poki co...
Po pierwsze Sony to przedprodukcyjny JPEG prosto z aparatu, a takie JPEG-i
to do siebie maja, ze sa dosyc kiepskie.
Po drugie podepnij naprawde dobre szklo do tej matrycy i zaloze sie,
ze bedzie super.
Po trzecie ta matryca bedzie wygladala lepiej na NEX 7, bo udziwniona
konstrukcja A77 kosztuje utrate swiatla. Podobnie zreszta w Pentasie, gdy ja uzyja
(a jest oczywiste, ze ja uzyja, bo co innego maja uzyc?).
Generalnie moge sie zalozyc o $100, ze RAW z NEX 7, ISO 100 ze szklem typu
Zeiss 35 f2 bedzie mial taka sama rozdzielczosc i detal jak Nikon D3x.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
andi napisał/a:
Generalnie moge sie zalozyc o $100, ze RAW z NEX 7, ISO 100 ze szklem typu
Zeiss 35 f2 bedzie mial taka sama rozdzielczosc i detal jak Nikon D3x.

Tia.... a pewnie niedługo najnowsza matryca iPhone 10 80MP będzie miał lepszą rozdzielczość lepszą niż Pentax 645D? :evilsmile:

andi, jak to ktoś niedawno cytował znane polskie powiedzenie "z gó...na bata nie ukręcisz!", z matrycy wielkości paznokcia nie zrobisz FF! Fizyki nie oszukasz, choćbyś był inżynierem Sony :!:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Jeżeli produkt finalny soniaka bedzie się tak spisywał jak egzemplarz przedprodukcyjny to sukcesu mu nie wróżę. http://ricehigh.blogspot....d-high-iso.html Jedynie najzatwardzialsi fanboje mogą się nim zachwycać, póki co k-5 wygrywa z nim od ISO1600 w górę. Ciekawe, jak takie porównanie by wyglądało na niższych czułościach? :-)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Dotykałem SLT-A77
Witam,
Jestem świeżo po prezentacji we Wrocku nowej konstrukcji Sony SLT-A77, czyli takiego następcy A-700 w wersji z przyklejonym lustrem pół(więcej niż pół)przepuszczalnym. I muszę przyznać zrobiła na mnie wrażenie.

Najpierw wizjer.

Wady
- jeszcze daleko do matówki, ostrzyć manualnie się nie da (1024x768).
- przy wyzwoleniu migawki widoczne jest "zacięcie" obrazu. dokuczliwe zwłaszcza przy seriach. ale to może kwestia przyzwyczajenia. po prostu obraz przestaje być płynny
- ruchome obiekty lekko smużą. znów pewnie kwestia przyzwyczajenia

Zalety
- duży obraz, porównywalny z matówką FF
-dobra widoczność w kadrze przy słabym świetle
-zasadniczo nie trzeba oglądać wykonanego zdjęcia, bo będzie ono takie jak na wizjerze podczas kadrowania
-ogromna (i modyfikowalna) ilość informacji w wizjerze (choć to może trochę rozpraszać)

Hałas:
Brak ruchomego lustra powoduje, że słychać tylko lekki szelest migawki 12/sek. Bardzo dyskretny dźwięk i może pomagać przy robieniu zdjęć bez zwracania zbytniej uwagi

Odchylany monitor:
Ma aż trzy przeguby. Naprawdę można go ustawić dowolnie. Wzór do naśladowania.

Matryca.
24MP. To dużo. może nawet za dużo, ale będzie to już raczej szczyt dla APS-C. No cóż w K-5 też siedzi chyba Sony, więc wypada kibicować. Obrazki bardzo ładne z tego wychodzą.

Guzikologia: taka sobie, ale może po prostu nieprzyzwyczajony jestem do Sony.

Ogólnie: myślę, że niedługo rzeczywiście pożegnamy się z wizjerem optycznym. Elektroniczne będą coraz lepsze i przy tym tempie za 2-3 lata nie będzie różnicy. Sony moim zdaniem wyznacza tym dobry kierunek.

Pozdrawiam,
Robert

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach