czy warto wymienić k200d na K-x nie patrząc na koszty wymiany?
tak
26% Complete
29 (26%)
nie
73% Complete
82 (73%)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
krondar napisał/a:
w K200D nie działa poprawnie? Bo szczerze nie odczułem z nim niczego negatywnego

Zależy co fotografujesz. Ja tam i w Gx-1S/DS2 też sobie radziłem, ale teraz to po prostu działa.
 

krondar  Dołączył: 13 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Zależy co fotografujesz. Ja tam i w Gx-1S/DS2 też sobie radziłem, ale teraz to po prostu działa.


Łatwiej byłoby wymienić czego nie fotografuję :-) Tak naprawdę AF gubił mi się tylko na czarnej powierzchni szafy przy słabym oświetleniu albo w półmroku - ale akurat to mnie nie dziwiło.
Zresztą aby zauważyć różnicę musiałbym wziąć k-x'a na weekend i obadać różnice na żywo.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
krondar napisał/a:

Tak naprawdę sam myślałem nad K-Xem ze względu na ISO, ale po tym jak wziąłem tą puszkę w łapy to się poddałem. Lubię wymiary K200D razem z gripem - K-x jest ciut mały jak na moje łapska ;) Poza tym - jestem hobbystą amatorem, jak na moje potrzeby K200D daje radę :-) (Ale ISO i tak zazdroszczę ;D)
Za to moja lepsza połowa była nim zachwycona. Mały, zgrabny i lekki.

To nie lepiej poszukać używanego K-7 z gripem? ;-) To będzie jakiś postęp zamiast typowej puchy EL.
Niby matryca w K-x lepsza, ale wysokie czułości K-7 i tak będą wyglądać lepiej niż w K200D (ba, w ogóle będą dostępne, o ile pamiętam w K200D jest max ISO 1600).
Lepsza połowa też powinna być zachwycona - jest mały, zgrabny i lekki, ale przy tym uchwyt jest IMHO dobrze wyprofilowany i pomimo niewielkich rozmiarów korpusu dobrze się toto trzyma. Grip też jest wygodniejszy (bo grubszy) niż ten do K200D czy K10D/K20D.
 

krondar  Dołączył: 13 Maj 2010
modrzew napisał/a:

To nie lepiej poszukać używanego K-7 z gripem? ;-) To będzie jakiś postęp zamiast typowej puchy EL.
Niby matryca w K-x lepsza, ale wysokie czułości K-7 i tak będą wyglądać lepiej niż w K200D (ba, w ogóle będą dostępne, o ile pamiętam w K200D jest max ISO 1600).
Lepsza połowa też powinna być zachwycona - jest mały, zgrabny i lekki, ale przy tym uchwyt jest IMHO dobrze wyprofilowany i pomimo niewielkich rozmiarów korpusu dobrze się toto trzyma. Grip też jest wygodniejszy (bo grubszy) niż ten do K200D czy K10D/K20D.


Oczywiście że lepiej na K-7 (albo i k-5), wprawdzie trochę obawiałbym się używki, ale na chwile obecną temat dla mnie odpadł całkiem - najzwyczajniej w świecie brak kasy. I tak, dobrze pamiętasz - 1600 to max w K200D.
Inna sprawa to to, że poza ISO nie ma chyba niczego co skłaniałoby mnie do zmiany mojej wiernej puszeczki :-) Jeśli coś mnie zacznie drażnić, zacznie przeszkadzać, albo nie daj Bóg sypać się, to zacznę się zastanawiać. Na chwilę obecną w sumie jestem zadowolony z tego co mam.
Ale dzięki za info! Faktycznie jeśli coś zmieniać, to w puszki pokroju K-7 i K-5 lepiej inwestować niż w następnego ELa. :-B
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
krondar napisał/a:

Inna sprawa to to, że poza ISO nie ma chyba niczego co skłaniałoby mnie do zmiany mojej wiernej puszeczki :-)

Hehe, weź do ręki, zrób kilka zdjęć a możesz szybko zmienić zdanie :mrgreen:
Miałem K200D, potem K20D i było IMHO lepiej, nie do końca zdecydowany kupowałem K-7 no i... jest jeszcze lepiej :-B
Teraz kusi K-5 z ergonomią K-7 ale dużo lepszą matrycą :evil:
 

krondar  Dołączył: 13 Maj 2010
 
modrzew napisał/a:

Hehe, weź do ręki, zrób kilka zdjęć a możesz szybko zmienić zdanie :mrgreen:
Miałem K200D, potem K20D i było IMHO lepiej, nie do końca zdecydowany kupowałem K-7 no i... jest jeszcze lepiej :-B
Teraz kusi K-5 z ergonomią K-7 ale dużo lepszą matrycą :evil:


Powiem więcej - znając życie, pewnie by mnie skusił i pewnie faktycznie szybko bym zmienił zdanie ;-) Ale przy obecnym dołku kasowym, to sfera marzeń. Może za rok jak podreperuję budżet :mrgreen:
Na razie nie ma co oglądać, bo jeszcze się zapożyczę cholera jasna :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach