Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
SAMPLE Pentax DA 21mm 3.2 Limited
:-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Benek, masz może DA 40mm? Jestem ciekaw jak DA 21 wypada w porównaniu z DA 40. Chodzi mi o jakość fotek. Moim zdaniem 40-ka jest naprawdę super.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
DA 21 jest nieco słabszy od DA 40. Troszkę jednak zniekształca na brzegach i jest nieco mniej ostry (równiez na brzegach)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dada napisał/a:
DA 21 jest nieco słabszy od DA 40. Troszkę jednak zniekształca na brzegach i jest nieco mniej ostry (równiez na brzegach)


A jak to porównać? Przecież DA 21 oraz DA 40 to różne ogniskowe. Ale jeżeli za punkt odniesienia weźmiemy *16-50, to muszę przyznać że na tle gwiazdki lepiej wypada DA 21 niż DA 40. Test porównujący DA 40 i *16-50 jest tutaj. Tam też proponuję prowadzić dalszą dyskusję o DA 21.

Kolejny sampelek na f3.2. Zdjęcie niekadrowane, bez wyostrzania, odszumiania itp., przy wywoływaniu wyciągnięte cienie i podbity kontrast w drugim planie.




f10, wywołany z RAWa, bez wyostrzania itp.


f10, wywołany z RAWa, bez wyostrzania itp.


f3.2
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008


[ Dodano: 2011-04-25, 21:51 ]
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007


Powyżej DA21 na f16 ale na większej dziurze też tak robi. Trochę rozczarowujące jak na limiteda.

A poniżej na f8, w łatwiejszych warunkach.

Oba po kliku większe.

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomekz napisał/a:
Powyżej DA21 na f16 ale na większej dziurze też tak robi. Trochę rozczarowujące jak na limiteda.

Gwarantuję ci, że każdy obiektyw złapie blika przy zdjęciu pod słońce. Każdy, bez wyjątku. Wystarczy się trochę postarać.
Ja podczas fotografowanie tak staram się ustawić z aparatem, żeby blika nie zrobić a ty - jak widać - robisz na odwrót... ;-)
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Właśnie się dowiedziałem, że to nie obiektyw tylko ja bliki robię.
Człowiek się całe życie uczy :shock:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomekz napisał/a:
Właśnie się dowiedziałem, że to nie obiektyw tylko ja bliki robię.
Człowiek się całe życie uczy :shock:


Lepiej późno niż wcale. Wracając do konkretów - moja rada dla ciebie. Czasem wystarczy pochylić o milimetr aparat albo zrobić dwa kroki w tył, żeby nie złapać bilka. Oto zdjęcie w prezencie - jak widać można zrobić DA 21 zdjęcie bez blika. Świeżutka fotka, z dzisiaj.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach