Gacek  Dołączył: 14 Cze 2007
K100d czy D70s
Witam wszystkich posiadaczy PENTAXa, jestem tu nowy i nie gniewajcie się na mnie za to pytanie: Co wybrać Pentax K100d czy Nikon D70s. Proszę o szczere odpowiedzi i nie zbywanie mnie ( jak to zrobili na forum Nikona ) Jestem amatorem i będzie to pierwsza cyfrowa lustrzanka w moim życiu. (Teraz mam analogową Praktice 50mm) O Nikonie troche wiem bo szwagier takim pstryka, o Pentaxie tylko tyle co w internecie przeczytałem. Przekonajcie mnie do Pentaxa.

Dziękuje i jeszcze raz pozdrawiam.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Gacek napisał/a:
Proszę o szczere odpowiedzi i nie zbywanie mnie ( jak to zrobili na forum Nikona )


Nie dziwnie sie, prawie konkretow nie podales.

Gacek napisał/a:
O Nikonie troche wiem bo szwagier takim pstryka


jesli ci odpowiada, bierz nikona, wieksza dostepnosc szkiel i modelki na szkoleniach ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ja bym bral K100D - Pentax ma zdecydowanie lepsze forum! :mrgreen:
 
Gacek  Dołączył: 14 Cze 2007
[quote="milo"]
Gacek napisał/a:
Proszę o szczere odpowiedzi i nie zbywanie mnie ( jak to zrobili na forum Nikona )


Nie dziwnie sie, prawie konkretow nie podales.


A jakie konkrety?? Szukam dobrego, niezawodnego aparatu. Jestem amatorem i o fotografi cyfrowej mam znikome pojęcie. Zdjęcia jaki robie to portrety, krajobrazy i zdjęcia do albumu rodzinnego. :-) Chodzi mi o niezawodność i jakość Pentaxa.

Forum Pentaxa żeczywiście dużo lepsze :-)
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Re: K100d czy D70s
Gacek napisał/a:
Przekonajcie mnie do Pentaxa.
Dziękuje i jeszcze raz pozdrawiam.


Witam.

Ja rozważałem dokładnie ten sam scenariusz. Do Pentaxa przekonało mnie to co Pentax oferuje a czego Nikon D70s nie ma. To były redukcje drgań (teraz sobie w nocy zdjęcia gwiazd z ręki robię, a w ciemnym lesie nie muszę się podpierać), lepsza współpraca z obiektywami M42, i wiele innych wymienianych tu na forum zalet K100D.
Już nie pamiętam wszystkich - cała zimę studiowałem wątki tego forum zanim ją kupiłem. Tobie też te studia polecam - tak jest najlepiej.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
ja bym bral K100D - Pentax ma zdecydowanie lepsze forum!
mamy Tomeckiego - to coś znaczy!

Gacek, nie napisałeś nic o potrzebach swoich, na podstawie tego co widać nikt Ci nie pomoże, a wybór samej firmy jako producenta, dla samego tylko napisu, to kiepski wybór.
konkrety
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Cytat
mamy Tomeckiego - to coś znaczy!


Znaczy tyle ze Tomecki po czasie zrozumial jaki blad popelnil :mrgreen:
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
No witam. Napisales ze robisz "portety, krajobrazy i zdjecia rodzinne". Do tego typu zdjec nie potrzebujesz super hiper szybkiego autofokusa i 10klatek na sekunde :) Tak wiec wydaje mi sie ze dwie najwieksze bolaczki K100D nie beda Ci wadzily. Dodatkowo - stabilizacja zawsze sie przyda, zawsze. Jesli robisz portrety to zalezy Ci na pewno na jasnych szklach (z racji na mala glebie i piekny bokeh) a nie zalezy na zawrotnym autofokusie, ktory w kazdym systemie moze sie pomylic i zamiast ostrosc na oko pojdzie na nos lub ucho :)) W pentaksie relatywnie za "grosze" masz swietne manualne szkla do portretu nawet o jasnosci 1,4 (dla przykladu M50/2 przy kropie pentaxa dajacy obraz jak 75mm dla malego obrazka, mozesz kupic w swietnym stanie za 80-100zl). Do krajobrazu i na fotki rodzinne krotki kit jest idealny. Kolejna bolaczka pentaxa jest maly (tylko 4 - jakby trzeba bylo wiecej :))) wybor dedykowanych lamp. Mysle ze do zdjec rodzinnych na Twoim etapie nie trzeba bedzie nic wiecej niz wysokie uzyteczne ISO + stabilizacja, lub ostatecznie wbudowana lampka. Co do portretu to i tak lampa na sankach, jesli mowimy o prawdziwym portrecie, odpada - albo swiatlo zastane albo lampy zewnetrzne. Tak wiec jak widzisz. Pentax powinien Ci wystarczyc. Nie znaczy to ze nikon nie. Wrecz przeciwnie. Ale tak jak juz wspomnal przedmowca. Nie ma lepszego forum nad forum pentaxa :) pozdrawiam serdecznie i zycze duzo przyjemnosci z fotografii (czymkolwiek).
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Może to nie ma zwiazku z Twoim postem ale......Kupiłem niedawno Nikona D80,ale po jednym dniu musiałem go oddać bo okazało sie że ma zasyfiona matrycę.Chciałem wymienić ale wszystkie dostepne w sklepie egzemplarze miały tę sama "wadę".Wczoraj kupiłem Pentaxa K10 D i nie mam z nim najmniejszych problemów.Moim skromnym zdaniem Nikon zszedł na psy z jakością.Może to nie jest do końca obietkywne,ale daje do myślenia.Potwierdzam że nie znajdziesz lepszego forum :mrgreen: .
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Mysle ze syfy na matrycy maja sie nijak do jakosci :) Chyba ze to byly bad pixele :) Zwykly syf mogl sie pojawic chocby jak klient chcial w sklepie przypiac swoj obiektyw do body. moze wystarczylo tylko przedmuchac :) Nie ma tego zlego - teraz mamy jednego forumowicza wiecej, hehe.
 
m1b2c3  Dołączył: 29 Maj 2007
K100d plusy w stosunku do D70s:

- normalny wizjer (w D70s jest bardzo malutki),
- stabilizacja obrazu,
- wstepne podnoszenie lustra,
- blysk dopelniajacy z krotkimi czasami,
- duzy LCD.

D70s plusy w stosunku do k100d:

- szybszy i cichy AF,
- lepszy system blysku.


Dla mnie duzy minus kasetki to funkcjonalnie beznadziejny i powolny software do obrobki RAWow (automatyczne zapisywanie/wczytywanie zmian na RAWach, wsadowa obrobka / konwersja RAWow).
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Mim zdaniem, jak nie wiesz czego Ci potrzeba to mozesz kupic obojatnie co. Jesli bedziesz niezadowolony to znaczy ze jestes maruda, a jesli zadowolony to znaczy ze optymista. Zadna w tym wina ani zasluga aparatu...

No ale z nikonem, to bedziesz musial siedziec na ich forum, wiec to przemysl :lol:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
m1b2c3 napisał/a:
Dla mnie duzy minus kasetki to funkcjonalnie beznadziejny i powolny software do obrobki RAWow

Jest tyle bezpłatnych programów, że da sie z tym żyć.
 
m1b2c3  Dołączył: 29 Maj 2007
Zdano napisał/a:
m1b2c3 napisał/a:
Dla mnie duzy minus kasetki to funkcjonalnie beznadziejny i powolny software do obrobki RAWow

Jest tyle bezpłatnych programów, że da sie z tym żyć.


OK, ale gubie wtedy ustawienia aparatu, ktore chcialbym miec jako wyjsciowe do dalszej obrobki.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
m1b2c3 napisał/a:
OK, ale gubie wtedy ustawienia aparatu, ktore chcialbym miec jako wyjsciowe do dalszej obrobki

W tym temacie to Ci wszystko powie Michu, no prawie wszystko ;-)
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
Re: K100d czy D70s
[quote="Gacek"]... Co wybrać Pentax K100d czy Nikon D70s. ....... Przekonajcie mnie do Pentaxa.
quote]

Po raz kolejny przypomina mi sie kawał o myśliwym uparcie zasadzającym się na niedźwiedzia. Za każdym razem niedźwiedź zaskakiwał go , odbierał fuzję i dupczył.
Za piątym razem niedźwiedż odbierając fuzję przemówił - "Ty tu chyba nie przychodzisz polować."

Tak więc Gacku - Ty tu chyba nie przyszedłeś pytać czy Nikon czy Pentax.


Dla formalności : po Praktice MTL - przeszedłem na Pentaxa MZ-30 potem ZX-L a teraz K100D - w zasadzie to tak jakbym nie zmieniał marki - zawsze na literę P.
Pomyłką był tylko MZ-30 - nie działał z obiektywami manualnymi i M42 (mnie to nie przeszkadzało bo Praktikę ze szkłami mi skradziono) a teraz całe wyposażenie z ZX-L - szkła, konwerter, pierścienie manualne,lampę ....... bez nerwów przekładam do k100 i działa.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
m1b2c3 napisał/a:
ale gubie wtedy ustawienia aparatu, ktore chcialbym miec jako wyjsciowe do dalszej obrobki.
To znaczy, jakie ustawienia ? Ogniskową, jakie szkiełko ?
 
Gacek  Dołączył: 14 Cze 2007
Zapytam jeszcze inaczej:
- Co was skłoniło do zakupu właśnie Pentaxa?
- Czy jesteście zadowoleni ze swojego sprzętu?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gacek napisał/a:
- Co was skłoniło do zakupu właśnie Pentaxa?
Nie pamietam, byłem chyba na rauszu.
Cytat
Czy jesteście zadowoleni ze swojego sprzętu?
Muszę być, zmiana systemu nie wchodzi w grę z powodów finansowych.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
argawen napisał/a:
Muszę być, zmiana systemu nie wchodzi w grę z powodów finansowych.


;) Jakbys swoja kolekcje na allegro wystawil na sztuki, to bys sobie marka III z L'kami kupil...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach