pxl  Dołączył: 14 Cze 2007
Pentax k100d - kilka pytan o aparat i oprogramowanie na Maca
Witam wszystkich forumowiczow,

To moj pierwszy post - nie bede sie rozwodzil, przejde do rzeczy:
Zastanawiam sie nad zakupem Pentax-a K100d. Po dlugich przemysleniach wygrywa on poki co nad Nikonem D40 i uzywanym D50.
Dla mnie ogromna zaleta tego aparatu wydaje sie stabilizator obrazu. Cenowo wychodzi mnie praktycznie tak samo jak D40. Mam jednak kilka pytan o obiektywy: mieszkam obecnie w anglii i tutaj bede kupowal aparat z akcesoriami. Czy mozecie mi podpowiedziec jaki mniej wiecej bylby koszt obiektywu 18-200. Zalezy mi oczywiscie zeby taki obiektyw byl w pelni kompatybilny, zeby dzialal autofocus.
Prosze o jakies nazwy obiektywow, a najchetniej jakies linki czy zupelnie podpowiedz ktore wybrac np stad: http://www.jessops.com/St...es/details.aspx
(po prawej okno wyszukiwania).

Kolejne pytanie - o oprogramowanie: czy z aparatem dostarczone jest oprogramowanie do Apple Mac-a ? Domyslam sie ze moge podlaczyc aparat tak, aby byl widoczny jako dysk i wrzucic zdjecia do iPhoto czy Aparature, jednak zastanawia mnie sam fakt dostepnosci samego softu na inne systemy niz PC.

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi.
Pozdr.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxl napisał/a:
Domyslam sie ze moge podlaczyc aparat tak, aby byl widoczny jako dysk i wrzucic zdjecia
lepiej przez czytnik. Szybciej i akku w aparacie oszczędzasz.
Apropo Jessopa, tam nie ma szkiełek 18-200 do Pentaxa.

[ Dodano: 2007-06-14, 16:46 ]
pxl napisał/a:
mieszkam obecnie w anglii i tutaj bede kupowal aparat z akcesoriami
Może na ten temat Bronek lub Alkos się wypowiedzą.
 

baryja  Dołączył: 08 Mar 2007
Płytki z softem do Pentaxów są hybrydowe. PENTAX PHOTO Laboratory i PENTAX PHOTO Browser są w wersji Universal. I to tyle dobrego... U mnie na IMaku 20" (intel) działają straaasznie wolno i są niestabilne. Dziwne bo soft z tej samej firmy SILKYPIX Developer Studio 3.0E Free jest w porządku. IPhoto z fotkami pentaxowymi (rawy też) nie ma kłopotu.
 
pxl  Dołączył: 14 Cze 2007
argawen napisał/a:
Apropo Jessopa, tam nie ma szkiełek 18-200 do Pentaxa.


Tak sie wlasnie na tym wszystkim niestety znam... Moze na tej stronie cos bedzie: http://www.warehouseexpre...ntrolenses.html
Albo mozecie mi po prostu powiedziec jakie beda mniej wiecej koszty zakupu wiekszego obiektywu....

baryja dzieki za info - widze ze zostaje mi zakup Lightroom-a albo Aperture...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxl napisał/a:
widze ze zostaje mi zakup Lightroom-a albo Aperture...
albo Silkypix pełną wersję. Raptem 16 000 jenów.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
albo Silkypix pełną wersję

a jest dostępny gdzieś na naszym kontynencie?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxl napisał/a:
Moze na tej stronie cos bedzie:
No jest.

Tamron
szukaj Tamron AF 18-200mm Di-II f3.5-6.3z mocowaniem Pentaxa . Cena 260 funtów

Sigma
Szukaj 18-200mm f3.5-6.3 DC także z mocowaniem Pentaxa. Cena 230 funtów.
Pza tym jestem w robocie. Resztę mozesz sam znaleźć.

[ Dodano: 2007-06-15, 10:34 ]
piotr_luk napisał/a:
a jest dostępny gdzieś na naszym kontynencie?
kupujesz przez neta i Paypal. Sciągasz program, a po zakupie dostajesz pocztą klucze aktywacyjne. Sam kupiłem, a jestem z Polski
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Ja mam Powerbooka G4 1.6GHz i mam te same odczucia co baryja. Soft jest tak wolny, że.... aż agresję powoduje :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach