JESI-ONE  Dołączył: 18 Paź 2010
KONICA/MINOLTA
ej minolta wychodziła na m42?bo otrzymam dużo obiektywów i ale jeszcze ich nie widziałem wiem tylko że są od starej minolty
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
nie wiem jak m42 ale na pewno w starszych bagnet MD - zupełnie nieprzydatny w pentaksie bo odległość bagnet-klisza jest mniejsza niż w pentaksie - trzeba by stosować przejściówki z soczewką a to jak wiadomo spadek jakości a czasem i światła.
jeśli to będą dobre sprawne szkła na MD to warto rozważyć zakup body (x-300, x-700, xd-7, xd-11) aby poczuć analogową magię :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pyciar, zapomniałeś "ej" na początku.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
spoko... moja odpowiedź jest niemal pozbawiona interpunkcji o sensie zdań nie wspominając :-o (trochę się spieszyłem) więc jest jak najbardziej "w klimacie" zapytania ;-) :-P
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
Re: KONICA/MINOLTA
JESI-ONE napisał/a:
ej minolta wychodziła na m42?bo otrzymam dużo obiektywów i ale jeszcze ich nie widziałem wiem tylko że są od starej minolty


minolta nie miała korpusów na m42.
jesli chodzi o mocowanie to tutaj masz dostatecznie dobrze opisane:
http://en.wikipedia.org/wiki/Minolta_SR_mount

od siebie moge powiedziec tyle ze jesli chodzi o obiektywy to minolta robiła dobre głównie stałki... w zasadzie to nie tyle dobre co świetne. mam na stanie dwie puszki(X-300 i X-500 z czego uzywam glownie X-300) i dwa obiektywy ktore najbardziej mi podpasowaly, czyli Rokkora 55/1.7(najostrzejsze szkło jakie do tej pory mialem okazje uzywac) i Rokkor-X 50/1.7(rowniez swietne)... zoomy sa raczej kiepskiej jakosci, a przynajmniej nie tak dobrej jak te od P.
jesli chodzi o body to najlepsze recenzje zbieraja XD7 i X700(mialem oba i byly naprawde fajne)... ale spokojnie mozesz wziac X-300(nizsza polka, ale moim zdaniem swietny aparacik, do kupienia za maksymalnie 100zł w "miętowym" stanie).
niestety jest jeden minus... dostepnosc tego systemu. coraz ciezej znalezc jakies fajne puszki lub obiektywy w ladnym stanie.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Cytat
zoomy sa raczej kiepskiej jakosci

No jakby ci rzec delikatnie... rozmijasz się z prawdą :)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
sa moze dwa dobre zoomy minolty z tamtego okresu... powtarzam dobre, co nie znaczy bardzo dobre. jednym z nich i chyba najlepszym jest 35-70/3.5. chociaz i on ma tendencje do dosyc znaczacego znieksztalcania rogów przy najnizszej ogniskowej.

moze faktycznie z kiepskiej przesadzilem, ale dodalem ze przynajmniej sie sa tak dobre jak te od P. zreszta wiekszosc zoomow faktycznie jest sredniej jakosci, dwa odstepstwa nie zrobia z tego systemu "mistrza zoomów".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach