Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
prostu niektórzy tutaj fotografowani analogami, czy lustrzankami aps-c i ff, i po prostu ciężko się przesiąść na coś z tak
małą matrycą bo często obrazki generowane przez cyfrowe kompakty są zbyt rozczarowujące i zniechęcające.


Ale kto wam się karze przesiadać? Czy ktokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek napisał, że to aparat do pracy dla profesjonalisty?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
W sensie nie wożenia lustra ze sobą na co dzień, i nie używania małych analogów bo wywoływanie i skanowanie jest upierdliwe.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Nie zawsze jakosc obrazu jest priorytetem.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No nie zawsze, ale kiepska często zniechęca.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Dlatego nie do konca jestem do niego przekonany, a np. nie chce kupowac jeszcze jednego kompaktu specjalnie do nagrywania filmikow (konieczna rzecz jak sie ma dzieci :-) )
 

TomekB  Dołączył: 01 Wrz 2011
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ja to bym chciał tanio wyrwać wizjer do mojego GRD. Drogie są, że aż boli. Stówa ponad za kawałek plastiku i szkła, ble.
 

TomekB  Dołączył: 01 Wrz 2011
wojtekk napisał/a:
Ja to bym chciał tanio wyrwać wizjer do mojego GRD. Drogie są, że aż boli. Stówa ponad za kawałek plastiku i szkła, ble.


Oj tak, jakby tak był za stówkę zł...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jakby był za stówkę zł to bym kupił stówkę i sprzedał za stówkę od sztuki w innej walucie ;D
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ja zrobiłem sobie wizjer sam.
Części ze starego kompakta dostałem od Stacha, oblepiłem ładnie czarną taśmą klejącą i mam. Jest całkiem ok.
Tylko przy takim wizjerze praca z AF może być ciężka.
Ale z zablokowaną ostrością, czemu nie.

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=37920
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
gilby napisał/a:
ja zrobiłem sobie wizjer sam.


Pokaż foto, proszę. Ja próbowałem sam, ale w sumie klęknąłem z braku czasu i zacięcia.

Jak precyzyjne toto jest? To znaczy, jak dokładnie pokrywa Ci się z tym, co widzi sensor?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ja to kleje do starego analogowego buscha pressmana i pokrywa mi się idealnie z matówką.
Ale mam też samsunga nx100, więc mogę przetestować z cyfrówką.

Zdjęcia mogę pokazać wieczorem, ale nie ma co pokazywać.
Zobacz np. tu:
http://jay.fedka.com/index_files/Page358.htm

Je nie wyciągałem tych soczewek, tylko miałem je wycięte razem z plastikowym mocowaniem. Okleiłem taśmą i przykleiłem do body.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
gilby napisał/a:
Je nie wyciągałem tych soczewek, tylko miałem je wycięte razem z plastikowym mocowaniem. Okleiłem taśmą i przykleiłem do body.


Tak. Ja zmontowałem ładne pudełeczko z czegoś starego i wkleiłem do środka wizjer z 28mm Olympusa. Ale to i tak paskudne takie jakieś... I w sumie, jak na owoc swej pracy popatrzyłem, to się zniechęciłem. :D
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
z ciekawości przypnę go do nx100 i zdam relacje.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Ja to bym chciał tanio wyrwać wizjer do mojego GRD.


No właśnie spojrzałem na ofertę w Polsce i - chyba poszaleli :( Ja swój kupiłem za chyba 450 PLN brutto 1,5 roku temu. Teraz... 600???? Jak chcesz to pomogę, 1/5 przyoszczędzisz.

wojtekk napisał/a:
Stówa ponad za kawałek plastiku i szkła, ble.

Dobrze zrobiony jest, nie marudź. A na dłuższą metę, jak nie potłuczesz i nie zgubisz (mam na to drugie patent) to jednak fajnie jest. Taka wartość dodana - nie ma dyskomfortu, że "z oryginalnym byłoby lepiej", pracuje się bardzo komfortowo (pentaksiarzom temat powinien być aż nadto dobrze znany). Kupujesz raz, na lata. Do GRD VII teżbędzie pasował ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mertz napisał/a:
Jak chcesz to pomogę, 1/5 przyoszczędzisz.


W Uk mogę go mieć za około 100 funtów lub nawet za 50 używany, ale jakoś nie mogę się przekonać. Noszę okulary a słyszałem, że ciężko wtedy z ramkami :/ Nie mam od kogo pożyczyć, żeby sprawdzić, niestety.

50 funtów to zapas filmów na miesiąć :)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Noszę okulary a słyszałem, że ciężko wtedy z ramkami :/


No to może być "nie teges" :[
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Toteż właśnie na razie se odpuszczę. Zabieram Ricoha do Holandii na parę dni, nie chce mi się niczego innego wozić, jak wrócę to opowiem, jak - i czy w ogóle - dał radę. :)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
A tylko tak informacyjnie - może palnę jakąś totalną głupotę, bo nie noszę okularów. Czy szkła kontaktowe nie są rozwiązaniem jakimś? Bo w reklamach takie one genialne, super i w ogóle, a ludzie jak nosili, tak noszą okulary.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Tak, szkła kontaktowe są wypas. Problem jest taki, że trzeba se je włożyć. Mam trochę opory, choć powoli się zmuszam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach