ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Nikon 1
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A w/g mnie są fajne, podoba mi się taka minimalistyczna stylistyka, szczególnie ten pierwszy, bo to chyba będzie najmniejszy evil z wbudowanym wizjerem.
czytam dalej ;-)

[ Dodano: 2011-09-21, 08:50 ]
Uuu matrycka malutka.. :-|
Widzę że te EVIL'e to coraz większa ściema, miała być jakość (matryca) lustrzanki w małej obudowie,
a małe rozmiary puszki i szkieł miały być osiągnięte poprzez brak lustra, a nie zmniejszenie matrycy..
Ale widzę że wszyscy po za samsungiem poszli na łatwiznę.
Wolę NX200 albo NX10

[ Dodano: 2011-09-21, 08:52 ]
Teraz najbardziej mnie interesuje jaka będzie odpowiedź Canona.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Eldred napisał/a:
Uuu matrycka malutka.. :-|
Widzę że te EVIL'e to coraz większa ściema, miała być jakość (matryca) lustrzanki w małej obudowie,
a małe rozmiary puszki i szkieł miały być osiągnięte poprzez brak lustra, a nie zmniejszenie matrycy..
Ale widzę że wszyscy po za samsungiem poszli na łatwiznę.
Sony w NEXach też ma dużą matrycę APS-C
 

benet  Dołączył: 22 Gru 2008
Dla mnie wygląda jak kloc zwłaszcza 1 V1, krop 2,8 też nie wróży rewelacyjnej jakości zdjęć.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Cytat
Sony w NEXach też ma dużą matrycę APS-C
no tak, zapomniałem o sonym, ale mnie się ich evile baaardzo niepodobają, wyglądają jak telefony komórkowe z możliwością podpięcia obiektywu.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Eldred napisał/a:
A w/g mnie są fajne, podoba mi się taka minimalistyczna stylistyka, szczególnie ten pierwszy, bo to chyba będzie najmniejszy evil z wbudowanym wizjerem.
czytam dalej ;-)

[ Dodano: 2011-09-21, 08:50 ]
Uuu matrycka malutka.. :-|
Widzę że te EVIL'e to coraz większa ściema, miała być jakość (matryca) lustrzanki w małej obudowie,
a małe rozmiary puszki i szkieł miały być osiągnięte poprzez brak lustra, a nie zmniejszenie matrycy..
Ale widzę że wszyscy po za samsungiem poszli na łatwiznę.
Wolę NX200 albo NX10

[ Dodano: 2011-09-21, 08:52 ]
Teraz najbardziej mnie interesuje jaka będzie odpowiedź Canona.


Wygląd rzecz gustu jak dla mnie zbyt minimalistyczny.
Matryca CX coś nowego na rynku pomiędzy 4/3 a 2/3" i jak dla mnie może mieć zastosowanie z jasnymi tele i z megazoomami, które dzięki mniejszemu sensorowi mogą być mniejsze - czyli jako taka superhybryda.
Ciekawe są obietnice szybkiej pracy.
No ale też zobaczymy jakie ceny podyktują.

Do klasycznych zastosowań wciąż nie widze nic ciekawszego cenowo i jakościowo jak NX.
Co do Sony to siódemka mi się podoba no może wygląd nie do końca ale ma wszystko co potrzeba oprócz...optyki systemowej.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Re: Nikon 1
ArturMaly napisał/a:
No to już mamy pierwsze nikonowskie EVIL'e,
Wg. mnie są ochydne ;)
http://dpreview.com/news/...nikonlaunch.asp
V1 wizualnie kojarzy mi się z Druhem synchro :mrgreen:
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Cytat
Wg. mnie są ochydne ;)

Według mnie również, a tak wogóle to na co to komu, kolejny 'śmiszny' aparacik a na dodatek za 900 $ :shock:
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
a tak sie nikoniarze nasmiewali z pentaxa Q , czytajac dzisiaj forum nikona , to mysle ze juz im tak nie jest wesolo :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Nikon 1 system with V1 small sensor mirrorless camera
kiepska podrobka wygladu pentaksa i-10
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
oj podrabiaja , podrabiaja , to chyba nasz dizajn :



Ten jest najlepszy :mrgreen:

 
Babeczka  Dołączyła: 28 Kwi 2011
nazirus2411 napisał/a:
a tak sie nikoniarze nasmiewali z pentaxa Q , czytajac dzisiaj forum nikona , to mysle ze juz im tak nie jest wesolo :mrgreen:


Za to dzisiaj pentax się wyśmiewa z nikona :mrgreen:
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
eee , tam zaraz wysmiewa , tego pinka sam bym kupil , tylko mi do torebki nie pasuje ... :mrgreen:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
nazirus2411 napisał/a:
eee , tam zaraz wysmiewa , tego pinka sam bym kupil , tylko mi do torebki nie pasuje ... :mrgreen:
To istotny powód żeby kupić nową torebkę. :evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Brzydale i już, do pentaksowego wzornictwa nie ma tu czego w ogóle porównywać, można żałować jedynie, że w Q nie ma większej matrycy i już.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hmm dziwna sprawa, wyczytałem na fotopolis że te puszki są wielkości nowych olków
mikro 4/3, olki mają crop 2.0 a ten nikon 2.7.
Jak dla mnie to jest jakaś ogromna ściema, bo w puszkach tej samej wielkości Samsung zmieścił aps-c, i potrafił zrobić do tego fajne naleśniki 20/2.8 i 30/2.
Czyli w pełni wykorzystał zbliżoną odległość szkła od matrycy, czego najwyraźniej nie potrafił nikt inny wykorzystać.
- Olki mają mniejsza matrycę a nie są mniejsze od samsungów.
- Sony ma ogromnego kita i kiepski naleśnik, puszki wyglądają jak telefony ale z dobrą optyką mogło by być całkiem nieźle
- Nikon ma maleńką matrycę a dużą puszkę i duże szkła,
- A Pentaksowy evil to raczej już inna kategoria, której nie nazwał bym "bezlusterkowcem" czyli aparatem przypominającym lustrzankę bez lustra, tylko "kompaktem z wymienną optyką" (swoją drogą często stosowana zamienność tych terminów imho jest głupia).
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Cytat
Ten jest najlepszy :mrgreen:

Normalnie, spadłem, spadłem z krzesła!
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Eldred napisał/a:
Cytat
Sony w NEXach też ma dużą matrycę APS-C
no tak, zapomniałem o sonym, ale mnie się ich evile baaardzo niepodobają, wyglądają jak telefony komórkowe z możliwością podpięcia obiektywu.

Niby tak, ale matryce maja duuuuzo lepsze niz Samsung.

Eldred napisał/a:
Olki mają mniejsza matrycę a nie są mniejsze od samsungów.

Z ktorej strony nie spogladac, Lumix GF3 albo Olek EPM1 sa jednak mniejsze niz NX100/200 ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Takie różnice są dla mnie pomijalne.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
nazirus2411 napisał/a:
Ten jest najlepszy :mrgreen:
w końcu dziunie będą miały czym zdjęcia robić ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach