WoRaS  Dołączył: 30 Lip 2009
Porównanie obrazków z nowej Alfy z obrazkami z D7000 wypada raczej kiepsko dla tej pierwszej:

http://ricehigh.blogspot....rbation-on.html
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Image Measurbation, jak sami to określili. Nikon przecież też korzysta z matryc Sony. Innymi słowy: matryca Sony jest lepsza od matrycy Sony. Jest tylko paru producentów matryc i nie ma co się na nich obrażać. Niech robią, co w ich mocy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Robert N, aparaty z SLT w nazwie, nie miają toru światła: obiektyw - matryca, tylko obiektyw - półprzepuszczalne lustro - matryca, więc takie porównanie jest jak najbardziej sensowne.
Po prostu ta puszka sony musi przy tym samym iso bardziej wzmacniać sygnał z tej samej matrycy z której korzysta nikon. I to widać na porównaniu, już na iso 800 na nocnych zdjęciach, widać wyraźnie że obraz z sony pokazuje dużo szczegółów w wyniku silnego odszumiania.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Hmm… Nie chodzi o drobne straty, tylko o zmianę koncepcji. Strata na lustrze ok. 0,5 EV jest do nadrobienia dość szybkim postępem w technologii matryc. Istotna jest zmiana całej konstrukcji. Nawet jeśli dziś nie jest idealna. Chodzi o to żeby mieć szybki AF oparty na detekcji fazowej, a jednocześnie nie mieć ruchomych części, które są wąskim gardłem i źródłem dodatkowych kosztów.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Dla mnie ta technologia ma więcej wad niż zalet. Szybki podgląd LV i 12 kl/s to za mało, jak dla mnie, by się interesować tymi evilami. Komfort korzystania z elektronicznego wizjera jest w dalszym ciągu słaby i mimo marketingowych obiecanek nie spodziewam się, że dogoni jakością odbicie w lustrze. Wizjer elektroniczny jest do zaakceptowania w małym, kieszonkowym bezlusterkowcu, ale w aparacie rozmiarów lustrzanki to pomyłka. Mam nadzieję że Ricoh/Pentax nie weźmie przykładu ze Sony i jeszcze długo nie zaniecha produkcji lustrzanek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach