Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
  oferta flooda a geszefciarze
Witam,

Na grupie news pl.rec.foto pojawił się ostatnio wątek: "Provia 400F po terminie ale tanio ;)"
http://groups.google.com/...5f596d6d96b92df

Termin ważności tej Provii wskazuje, że być może pochodzi ona z oferty flood'a. Nie chcę bawić w inkwizycję czy CBA, ale smutne jest to że, ktoś w ten sposób korzysta z czystych intencji flood'a.

Pozdrawiam,
Kytutr
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Nie chcę bawić w inkwizycję czy CBA, ale smutne jest to że, ktoś w ten sposób korzysta z czystych intencji flood'a.


Osobiscie, nie widze w czym problem. Zamowilem 400 srednich formatow, mowiac wyraznie floodowi ze bede puszczal to na ebayu... nie protestowal...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no faktycznie slabo.....

[ Dodano: 2007-06-17, 13:05 ]
chyba ze ktos to ustalil - jak alkos.....

[ Dodano: 2007-06-17, 13:05 ]
to sytuacja wtedy jest jasna..... :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
alkos napisał/a:
Osobiscie, nie widze w czym problem. Zamowilem 400 srednich formatow, mowiac wyraznie floodowi ze bede puszczal to na ebayu... nie protestowal...


A chyba, że tak, to rozumiem.

Niezła jest przeciętna szybkość odpowiedzi na tym forum (chyba, że pogoda akurat jest kiepska w Polsce).

Pzdr,
Kyt.
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
nie mam problemu z ebayem - natomiast mam wewnetrzny problem z allegro - i wszytskich co brali wieksze ilosci szczerze pytalem, czy to na handel.

z dwoch powodow
1. i tak taka wyrzutka na rynek powoduje ograniczenie sprzedazy biezacej ( ale coz, czego sie nie robi dla swoich;-)
2. bo moze moglbym sam to zrobic?

no i filmy mialy isc na utylizacje, zeby nie psuc marki

jak ktos kupi i mu nie wyjdzie - to winny bedzie nie termin przekroczony - ale slabej jakosci material - a po tylu latach w koncernie nie moge sobie na to pozwolic
dlatego tez nie pozwolilem rozpakowac z kartonikow - zeby nie bylo ze tylko rozpakowane, ale nowe..

a moze jak pisalem gdzie indziej - sam powinienem tak zagrac?

PS. niestety - zle rozegralem temat - i nie tylko ja mialem dostep do filmow. mogly tez kupic inne osoby
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
flood, odebrales PW?...
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Dzięki za rewolucyjną czujność Kytutr :evilsmile: !!!



Przyznaję się, że to ja jestem tym niedobrym kułakiem i burżujem, co to chciał zarobić fortunę, oferując na sprzedaż 10 rolek provii :-/ .

Jakoś nie chciało mi się wystawiać na allegro, gdzie zresztą już dwóch użytkowników: niejaki dipek z Krakowa i Photo-maker_net z Wrocławia sprzedaje te slajdy w dziesiątkach, jeśli nie setkach sztuk, dlatego zaoferowałem kilka sztuk na pl.rec.foto. Chciałem sobie odbić te, fakt że niewielkie koszty, jeśli to coś złego to przepraszam - szczególnie flood-a, z ktorym nota bene bardzo sprawnie i przyjemnie się prowadzi interesy :-) .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja kupiłem to tylko dla siebie (na razie focę tylko tradycyjnie) i ani mi się śni pozbywać tego co tak szczęśliwie nabyłem. W innym przypadku nigdy bym sobie nie pozwolił na taki zakup. Robiłem już wcześniej na Fuji przeterminowanych o ponad trzy lata (negatywy) i nie zauważyłem żadnych ubocznych skutków. Oczywiście filmy były cały czas przechowywane w lodówce.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos napisał/a:
Ja kupiłem to tylko dla siebie (na razie focę tylko tradycyjnie) i ani mi się śni pozbywać tego co tak szczęśliwie nabyłem. W innym przypadku nigdy bym sobie nie pozwolił na taki zakup. Robiłem już wcześniej na Fuji przeterminowanych o ponad trzy lata (negatywy) i nie zauważyłem żadnych ubocznych skutków. Oczywiście filmy były cały czas przechowywane w lodówce.


Podobnie u mnie, traktuję zakup od flooda jako super okazję do doświadczenia swobodnego fotografowania na wysokiej klasy materiale bez obaw o koszty. Kupując filmy po cenie rynkowej nigdy nie mógłbym pozwolić sobie na robienie po kilka rolek zawodowego slajdu w tygodniu. A ewentualny zysk ze sprzedaży kilkudziesięciu rolek byłby dla mnie zbyt mały żeby dla niego zrezygnować z możliwości zrobienia kilkuset dodatkowych ujęć.

Ale oczywiście każdy robi tak jak uważa i jak już kupi film to IMHO jest wyłącznie jego sprawą czy go zużyje, sprzeda, zje czy spali...
 
danpe_
[Usunięty]
alkos napisał/a:
Kytutr napisał/a:
Nie chcę bawić w inkwizycję czy CBA, ale smutne jest to że, ktoś w ten sposób korzysta z czystych intencji flood'a.


Osobiscie, nie widze w czym problem. Zamowilem 400 srednich formatow, mowiac wyraznie floodowi ze bede puszczal to na ebayu... nie protestowal...


A szkoda, bo przez to zabrakło średnich formatów chociażby dla mnie i znajomej, której obiecałem kilka sztuk na wieść o "promocji".
A na prv ktoś z tego forum już mi oferował 10 sztuk za 25 zł.

Troszkę to przykre.

O kiju i pewnej części ciała w kontekście powyższego nie będę pisał, bo znów będzie afera, że niemiły jestem. :mrgreen: :-P

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
danpe_ napisał/a:
A szkoda, bo przez to zabrakło średnich formatów chociażby dla mnie i znajomej
trzeba było być szybszym :-) . To tak, jak w sklepie. Czasami przegapi się promocje. Osobiście nie kupowałem od flooda.
 
danpe_
[Usunięty]
Właśnie nabyłem zestaw kroplówkowy za 1.65 w pobliskiej aptece, przygotowuję roztwór soli mineralnych i kawy, to wszystko wymnieszane z Tigerem, będę teraz częściej na forum, nawet noc mnie nie zniechęci!


:mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
danpe_ napisał/a:
O kiju i pewnej części ciała w kontekście powyższego nie będę pisał, bo znów będzie afera, że niemiły jestem. :mrgreen: :-P


Widzę, że wywołałem małą burzę :)

Odbiegając od tematu: można by rzec - dajcie mi kij a dupa się znajdzie ;)

Pozdrawiam z 65 równoleżnika (szerokość geograficzna północna),
Kytutr
 
danpe_
[Usunięty]
Kytutr napisał/a:
danpe_ napisał/a:
O kiju i pewnej części ciała w kontekście powyższego nie będę pisał, bo znów będzie afera, że niemiły jestem. :mrgreen: :-P


Widzę, że wywołałem małą burzę :)


E tam burze od razu ;)
toż to pieszczoty :P

Cytat

Odbiegając od tematu: można by rzec - dajcie mi kij a dupa się znajdzie ;)



a nie odwrotnie? :mrgreen:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
flood napisał/a:

dlatego tez nie pozwolilem rozpakowac z kartonikow - zeby nie bylo ze tylko rozpakowane, ale nowe..


A może trzeba było ustalić - skoro idzie to do użytku osobistego, to odbiorcy z grupy nie mieliby nic przeciwko np. kupieniu bez kartoników lub z celowo rozciętym kartonikiem, albo pieczątką "PRZETERMINOWANE" :) Ja zamierzam osobiście wystrzelać te 60 rolek (2 już poszły, trzecia w drodze ;)) i może pojedyncze sztuki trafią w formie prezentu do znajomych. IMHO wykorzytanie oferty po takich cenach do robienia własnych interesów na allegro było po prostu świństwem. Ale to tylko moje zdanie, a ja może z innego pokolenia jestem :(.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
wykorzytanie oferty po takich cenach do robienia własnych interesów na allegro było po prostu świństwem. Ale to tylko moje zdanie, a ja może z innego pokolenia jestem :(

Nie brałem udziału w tej dystrybucji, ale... to już nas dwóch z tego pokolenia...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to ja jestem ten trzeci. Ale wg niektórych to jesteśmy ludźmi "starej daty". Patrząc czasowo to może i tak, ale liczy się ten nasz "młodzieńczy duch"
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Count me in, pals :) Czy mogę być czwarty?

Pozdrawiam,
Kytutr

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To ja jestem kolejny.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No dobra, ja się mogę też zapisać do kolejki. A za czym ona?
Swoją drogą to mi ta okazja przeszła, że sam nie zauważyłem, iż zainteresowany byłem :-p

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach