Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
jeśli to prawda to rewelacja!


Znaczy się jak? - 6mp, tylko "bardziej tonalne" jest lepsze niż te pełne 12mp? Zdawało mi się, że poniżej 10mp to już wszystko pogrzebane jest...

Mignęła komuś jakaś data początku sprzedaży?
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Czyli z x10 i x100 to tak trochę jak w "Rozmowach kontrolowanych" - " no jest gorszy i dlatego jest lepszy"
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Eldred napisał/a:
[Chyba jednak fujik będzie dla mnie lepszy tyle że czekam na pierwsze realne ceny (niby jest coś o 2kzł ale trudno mi w to uwierzyć), no i wymiary matrycy nigdzie nie są jeszcze dokładnie podane, tylko że przekątna ma 2/3 cala, co niewiele mi mówi.
Jeśli to ma proporcje 4/3 i matrycę sporo mniejsza niż sigma dp2s [size=9](crop 1,7 ]


2/3" to wielkość matrycy stosowane w Fuji S100FS a kiedyśs w Konica Minolta A1/A2, Canon Powershot Pro1, Sony F828 i paru innych.

Crop to ok. 4x.

Idealna do ultrajasnej optyki i tu mamy szkiełko F2 porównywalnie do Samsunga EX1 i Panasonica LX5. Na placu boju jest jeszcze Olympus XZ-1 28-112 F1,8-2,4 plus telekonwerter do 190 mm bez straty jasności
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mertz napisał/a:
Znaczy się jak? - 6mp, tylko "bardziej tonalne" jest lepsze niż te pełne 12mp? Zdawało mi się, że poniżej 10mp to już wszystko pogrzebane jest...
oczywiście że tak, wolisz 40mpix z komórki czy 10mpix na średnim formacie? ja to drugie..
Jakość obrazu to coś więcej niż rozdzielczość matrycy, mam okazję się o tym przekonać za każdym razem kiedy mam nieprzyjemność focenia czymś z normalną matrycą rozmiaru aps-c..
(bo foveon i matryca z fuji s5 to inna bajka).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Mnie też się ten aparacik baaardzo podoba, ale przyzwyczajony do 5d i średniego formatu nie wystarczy mi już matryca mniejsza niż 4/3, po prostu pewnych rzeczy się nie przeskoczy, jeśli mam się przesiąść .

Rozumiem, że brałeś pod uwagę "przesiądnięcie się" z 5d na X10?! :shock:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Z XA i Koniki C35MF, a to też 35mm, chodzi o coś kieszonkowego i na rower :-)
Ten Fujik wygląda świetnie i jeśli by miał dobrą tonalność to nie przeszkadzało by mi nawet to 6mpix (w kasetce mi nie przeszkadzało ;-) )

Piątkę do portretów i na większe wyjazdy zostawiam razem z Yashiką.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Fajna zabawka.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
oczywiście że tak, wolisz 40mpix z komórki czy 10mpix na średnim formacie?


OK, rozumiem. Ot, zaskoczyło mnie te 6mpx.

SeizeThePicture napisał/a:
Fajna zabawka.


Ano się zobaczy...
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
http://finepix.com/exr_cmos/en/
Strona z materiałami promo. I chyba nie 6 a jednak 12m px.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
odyseusz, 12mpix to on ma domyślnie, chodzi o to że budowa tej matrycy pozwala na robienie zdjęć w takim trybie, że połowa pixeli może być niedoświetlona, i po złożeniu dwóch obrazów z dwóch 6mpix mamy zdjęcie np. z doświetlonymi cieniami i nie przepalonym niebem. Ale poziom szczegółów mamy wtedy jak z matrycy 6mpix.

Czekam z niecierpliwością na pierwsze sample z tego aparatu z użyciem tej technologii, bo ta matryca była już we wcześniejszych kompaktach fuji i nie za ciekawie to działało.
No i ta cena :roll:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
A w końcu kiedy ten X10 ma być w sklepach? Najlepiej polskich ;-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
andrusz napisał/a:
A w końcu kiedy ten X10 ma być w sklepach? Najlepiej polskich ;-)


na razie, 8 pazdziernika ma byc oficjalna prezentacja X10 w:

Warszawa
Wrocław
Katowice
Poznań
Kraków

jestem bardzo ciekawy tego aparatu
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ha, tym razem też postaram się być.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witajcie,

tu http://www.dabs.com/produ...tm_content=i700 już go można nabyć od ręki ...

Pozdrawiam,

J.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
sycamor napisał/a:
można nabyć od ręki ...

coś mi się wydaje, że od ręki to można jedynie wpłacić:
Cytat
Due beginning of November!
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Masz rację,

z emocji czytania nie zauważyłem :-D

J.

 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
Ha, tym razem też postaram się być.


tylko wez szybsza karte

jak byla prezentacja X100, to Jorge robil dywersje, mial jakas karte sprzed 10 lat, na ktora X100 zdjecie zapisywal z 3 minuty i wszyscy sie dziwili, ze ten X100 to faktycznie wooolny aparat :-D

BTW jest tez jakis konkurs i mozna wygrac X100 i X10, jesli powtorzy sie frekwencja z prezentacji X100 w Katowicach - chyba z 7 osob, to mamy szanse wygrac :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alekw napisał/a:
na razie, 8 pazdziernika ma byc oficjalna prezentacja X10 w:

Warszawa
Wrocław
Katowice
Poznań
Kraków


ktoś wie gdzie w Krakowie?

[ Dodano: 2011-09-30, 14:26 ]
swoją droga aparat ślicznie wygląda.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
alekw, hehe :-D
Już się nie mogę doczekać waszych wrażeń i pierwszych sampli, koniecznie zróbcie jakieś zdjęcia
na tym trybie wysokiej tonalności.
Jestem już prawie zdecydowany na sigmę DP2x, ale poczekam jeszcze ten tydzień.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Żaba napisał/a:
ktoś wie gdzie w Krakowie?

Domyślam się, że może się to odbyć tam gdzie była prezentacja X100 - mniej więcej w połowie ul.Krakowskiej jest laboratorium fotograficzne Fuji - niestety nazwy i adresu dokładnie nie pamiętam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach