sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Holder Cokina mam, tyle że P. Sprawdzę czy jest w tym systemie pierścień na 40,5. Przypuszczam, że niezbyt wygodnie uzytkuje się filtry kwadratowe/prostokątne w TLR.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
wiktor33 napisał/a:
pawel1967 napisał/a:
Najpierw był Voigtlander
To jest starszy model Voigthlandera poszukaj nowszego w bakelicie z kieszenią i dwoma filtrami wtedy zobaczysz podobieństwo poza kształtem samego obiektywu-pierścieni , wyglad jest ten sam . Natomiast ten jest jeszcze z lat kryzysu

[ Dodano: 2010-12-28, 13:56 ]
Jeśli posiadasz Lubitela 2 masz kieszeń z dwoma filtrami . Ja za czasów Matki Komuny odkręciłem pierścienie na obiektywie i zastępiłem je nowszymi (dwoma). W tym wypadku średnica filtra jest kompatybilna z obiektywami Zorki i Kieva 3,4 czyli 40,5 . Lubitel 2 posiada fajny obiektyw miękki a jednocześnie nie eksponujacy kontrastów . Nowsze typy to już całkowicie smiena . Lubitel 2 fajnie oddaje kontrasty zmiekcza je podczas gdy np 166 daje poza małą ostrościa (wszystkie Lubitele) czerń i biel i mało tonów pośrednich . Różni się od pierwszych Lubiteli gniazdem synchronizacji lampy błyskowej

[ Dodano: 2010-12-28, 16:25 ]
Mam tutaj dwie aukcje na razie aktualne . Pierwsza to wypisz wymaluj Ojciec Komsomolca poprzednika Lubitela bez dalmierza nr aukcji allegro 1381687190 drugi to juz model zaawansowany z lustrzanek dwuobiektywowych Voightlandera najbardziej zaawansowany ale posiada dalmierz jest juz tutaj wiecej bajerów nr aukcji allegro 1387581211
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Lubitel 2 + ILFORD XP2 SUPER 400


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach