mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
syberyjski news
wit.

nikt nie napisal to ja napisze - na pentaxlife jest informacja o planach pentaxa, ktore ujawnil syberysjki dealer jurij :)

- opoznienia zwiazane ze pierwszymi DA* z powodu mariazu pentaxa i hoya
- pozostale DA* sa w trakcie opracowywania

- model wyzej od K10D przed gwiazdka
- nastepca K100D z wieksza rozdzielczoscia matrycy
- koniec produkcji K110D ze wzgledu na niespodziewana popularnosc K100D
- nowe aparaty beda sprzedawane z nowym kitem (17-70 ?) bo 18-55 nie jest wystarczajaco dobry z matrycami powuzej 10 mpix.
- nowe aparaty beda mialy sporo czesci od sony

- 645d na wiosne 08

- pentax nie bedzie zapowiadal nowych produktow z duzym wyprzedzeniem
- niedlugo nowy firmware do K10D


mik.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mik napisał/a:
pentax nie bedzie zapowiadal nowych produktow z duzym wyprzedzeniem


Najlepsza wiadomosc....
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
No cóż, wszystko to brzmi logicznie i wieści raczej dobre. :mrgreen:

Smutne jedynie to, że pewnie 17-70 będzie ciemny jak to kit... :-/
Swoją drogą ciekawe jaką matrycę wrzucą do tego cacka z wyższej półki niż k10...
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
mcgyver napisał/a:
Smutne jedynie to, że pewnie 17-70 będzie ciemny jak to kit...

jeśli nie będzie dużo ciemniejszy od 18-55 na długim końcu, a optycznie też jakoś nie będzie odbiegał, to wymienię sobie kita na kita :mrgreen: (no, chyba że z ceną pojadą) bardziej przydatny zakres ogniskowych jak dla mnie.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Hmm....a ta 17-70 to bedzie pewnie Sigma po liftingu z napisem Pentax :mrgreen: W sumie nie byloby az tak zle...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
mik napisał/a:
nowe aparaty beda sprzedawane z nowym kitem (17-70 ?) bo 18-55 nie jest wystarczajaco dobry z matrycami powuzej 10 mpix.


a gdzie u Pentaxa matryce powyzej 10 MP. No chyba, ze za 5 lat. Do tego czasu pewnie nie ma sensu wycofywac kita.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
asklop napisał/a:
a gdzie u Pentaxa matryce powyzej 10 MP

Przecież w K10 masz matrycę 10,2 MP.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano, czepiasz sie :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-18, 09:22 ]
mialem na mysli matryce 12 MP i wiecej. U Pentaxa przeciez nie ma nic pomiedzy 6 MP i 10 MP.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
asklop, nie czepiam się :mrgreen:
Mam po prostu nadzieję, że nie trzeba będzie czekać na nowy obiektyw do 2012 roku :roll:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
a mnie się marzy ten 17-70 jako odpowiednik canonowskiej l-ki 24-105
czyli ze stałym światłem f/4, z eSDeeMmem i z uszczelkami. Byłby to uniwersalny obiektyw reporterski. :-> :roll:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
asklop, k20d bedzie mial pewnie 12 albo 14 mpx.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
milo napisał/a:
k20d bedzie mial pewnie 12 albo 14 mpx.


OK. No ale to jeszcze nie uzasadnia wycofania 18-55 z produkcji jak piszemik, tym bardziej, ze korpusy z mniejsza iloscia MP zostana w produkcji, a kit jest dobrze oceniany.

[ Dodano: 2007-06-18, 11:22 ]
milo, a skad informacja, ze to bedzie K20? Jezeli ma to byc model wyzszej klasy od K10 to moze K5 lub cos w tym stylu.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Skupiliby się na obiektywach, ja tego 60-250 mm chętnie bym rozważył, pod warunkiem, że nie będzie znacznie droższy niż Sigma 100-300...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
asklop napisał/a:
milo, a skad informacja, ze to bedzie K20? Jezeli ma to byc model wyzszej klasy od K10 to moze K5 lub cos w tym stylu.


Takie wiesci z apollo. A to nie bedzie model wyzej, tylko nastepca K10D. To tak samo jak w kompaktach [np. W10, W20, W30, to sa nastepcy].
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
co to sie porobilo. Cykl zycia modelu 1 rok. Ale pamietam, ze w innym watku podawali, ze K10 tez bedzie dalej produkowany. To tylko potwierdza moje wnioski, zeby inwestowac w optyke, bo puszki za szybko sie zmieniaja.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
asklop, mi sie wydaje, ze musza troche podgonic z iloscia pikseli, moze tez jakis nowy AF sie znajdzie.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Ależ mogą być nowe aparaty, starym nic to nie zaszkodzi!

IMHO wkładanie matrycy o większej rozdzielczości niż 10 mpix może odbić się negatywnie na jakości obrazu, chyba że byłoby to magiczne 24x36 mm.

Oglądając zwykłe obrazki z K10D nie widzę żadnej różnicy wobec tego co potrafi np. Sensia (mówię o zwykłym, codziennym użytkowaniu), zatem jak dla mnie może być to aparat i na 20 lat. Oby matryca i reszta elektroniki przetrzymała.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Dużo firm pracuje ostatnio nad nowymi matrycami. Kodak pokazał zdjęcia z nowych znacznie czulszych, sony ponoć coś kombinuje, może fuji zmieni również politykę i zacznie sprzedawać swoje matryce. Ciekaw jestem co pentax wstawi do tej nowej, profesjonalnej puszki, bo raczej nie ma sensu jechać dalej na nieszczególnej matrycy sony.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
gdyby Pentax wypuscil profesjonalny aparat z matryca 12-14 MP to rozumiem, i do tego szkla SDM w szerokim wyborze. Ale czy jest sens upychac taka ilesc pikseli w puszce dla amatorow? Po co, jezeli z 10 MP mozna 30/40 swietnej jakosci foty drukowac. A co wiecej potrzebne amatorowi.

Lepiej chyba skoncentrowac sie na innych detalach, np. kulejacym af, szybszej migawce, szumach itp itd.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Ale czy jest sens upychac taka ilesc pikseli w puszce dla amatorow?


No bo czesc osob na to 'leci'.

asklop napisał/a:
Po co, jezeli z 10 MP mozna 30/40 swietnej jakosci foty drukowac.


Ja robilem takie odbitki z 6mpx i byly bardzo ok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach