oliee0  Dołączył: 29 Paź 2010
[ analog] Pentax P30n - problem z lustrem
Witam,
dziś przyszedł do mnie Pentax P30n, jest praktycznie nowy, jeszcze miał trochę folii, wątpię, aby w ogóle był na nim zrobiony chociażby jeden film.
Problem polega na tym, że posiadał rozładowane baterie, wymieniłem na nowe i chciałem wykonać jedno zdjęcie "na sucho", stało się tyle, że lustro się podniosło i na tym aparat zakończył swój żywot, lustro cały czas jest podniesione, lecz migawka się zamknęła, ale nie wiem czy w ogóle się otworzyła.
Po stanie aparatu nie podejrzewałbym, że jest uszkodzony, z resztą wygląda na sprawny i wszystko poza tym chodzi jak na masełku.
Proszę o pomoc, co zrobić, ew. ile by kosztowała taka naprawa w serwisie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A próbowałeś wyjąć baterię ? Może gąbka amortyzująca się klei ? Pzdr.
 

oliee0  Dołączył: 29 Paź 2010
Wyjęcie nic nie daje, gąbka jest ok.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
oliee0 napisał/a:
ile by kosztowała taka naprawa w serwisie.

To może Ci odpowiedzieć tylko pracownik serwisu. I to po oględzinach aparatu. Jeśli możesz , to go reklamuj u sprzedawcy. Naprawa może sięgnąć wartości aparatu.
 

oliee0  Dołączył: 29 Paź 2010
Dziecko mi wzięło, usiadło i rzuciło na podłogę, przynajmniej zaczął działać. :D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
oliee0, wyślę Ci kilka moich niesprawnych aparatów...
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Cytat
Dziecko mi wzięło, usiadło i rzuciło na podłogę, przynajmniej zaczął działać. :D
ja metoda uderzeniową naprawiłem cyfrową małpke samsunga (nie ostrzyła i nie chował sie obiektyw) :D
 

dexter_retxed  Dołączył: 25 Sty 2012
Hej dzieki za radę,walnąłem P30n o podłoge 3 razy i lustro się odblokowało. Mam teraz tylko problem z migawką. Działa co 3 raz przy czym za kazdym razem musze naciagać. Baterie wymieniłem i dalej to samo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach