Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Canon EOS 1D X
http://dc.watch.impress.c...018_484450.html
http://www.dpreview.com/n...canoneos1dx.asp

Moje prośby zostały wysłuchane. Mniej pixeli na małym obrazku (18MP na FF). Idzie nowe. :roll:
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Oraz ISO 204.800 :-D

J.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ISO mi lata. Ważne, że pojawiła się wyśl, aby nie przesadzać z rozmiarem plików. :mrgreen:
Bo już się obawiałem, że kolejna jedynka będzie miała 35MP. :evilsmile:
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Sprawia potężne wrażenie! Ciekawe czy będzie obsługiwał forum nasze : D
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Zgadzam się z Tobą, jednak skoro zrobili ISO aż tak wysoko, to niżej też będzie dobrze lub bardzo dobrze.

Swoją drogą to spora krowa, trzeba lubić taki rozmiar ...

J.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Pentagram napisał/a:
Moje prośby zostały wysłuchane. Mniej pixeli na małym obrazku (18MP na FF)

pewnie dlatego ze C zostal nieco z tylu za sony w matrycach i woli mieć konkurencyjne iso przynajmniej :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Myślę, że do pracy będzie w sam raz. Pytanie tylko na ile cykli dadzą gwarancję migawce. :roll:
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
W specyfikacji napisane jest 400 tys wyzwoleń - robi wrażenie...

ISO z rozszerzeniem do 204800 - to już pełnoprawny noktowizor :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
O, to dobrze. Bo w Nikonie D3s, kolega wymieniał po 300 tys. i po 600 tys. (tzn kolejnych 300 na drugiej migawce)


No i jest karta sieciowa. Robimy fotki i od razu są w redakcji. Impreza jeszcze się nie skończy, a już w necie będą fotorelacje. :evilsmile:

Żeby jeszcze Sudoku było zainstalowane. :roll:
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Pentagram napisał/a:
Żeby jeszcze Sudoku było zainstalowane.
Poczekaj będzie w następcy - w mark II :-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
18 MP to optymalnie tyle ile jest mi potrzebne na małym obrazku.
Zarówno w D700 jak i 5D w tych 12 mega, do ślubnych jednak trochę brakowało.
Z kolei rawy z 5D II mnie męczą, za duże są : )))
D700 używany do sportu dawał spokojnie radę (teraz 1D IIN z 8.2 MP też optymalnie, ani za dużo ani za mało).

No cóż, cena pewnie będzie miażdżąca, bo gdzieś mi się o uszy obiło że najbliższa jedynka, czyli ta o której mowa w tym temacie, to będzie scalenie serii 1D i 1Ds i tym samym definitywny koniec matrycy APS-H (przynajmniej w serii 1). Szkoda, bo cropik idealny dla mnie do sportu. Ale jeszcze sobie poużywam mojej jedynki, może z raz wymienię migawkę, ale do tego jeszcze daleko.

Pozytywne jest na pewno to że spadną dzieki temu ceny starszych modeli, czyli jeśli 1D IV pójdzie w dół to za tym też 1Ds III itd :-)
Aha. I cena rynkowa mojego też pójdzie w dół :-/
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Znowu Canon.
No i jak to jest że Pentax produkuje obiektywy na FF a puszki do nich żadnej...?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kfan napisał/a:
jak to jest że Pentax produkuje obiektywy na FF a puszki do nich żadnej...?


Ciekawy punkt widzenia. Istnieje pokaźna grupa zwolenników tezy, że P nie ma w ofercie FF, bo nie stać go na produkcję szkieł na FF :-P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Cytat
No i jak to jest że Pentax produkuje obiektywy na FF a puszki do nich żadnej...?

Oni też pewnie zachodzą w głowę, ale skoro są chętni to...
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Kfan napisał/a:
Znowu Canon.
No i jak to jest że Pentax produkuje obiektywy na FF a puszki do nich żadnej...?


Obiektywy do FF? to gdzie są 24-70/2.8 70-200/2.8 24/1.4 35/.14 50/1.4 (pod ff) 85/1.4 ? 100/2(1.4) jakiś jasny 300/2.8 ?

Nie ma takich szkieł ( a raczej są w C i N ew. S ) to i nie ma body FF.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
TomaSzSz napisał/a:
gdzie są 24-70/2.8 70-200/2.8 24/1.4 35/.14 50/1.4 (pod ff) 85/1.4 ? 100/2(1.4) jakiś jasny 300/2.8 ?

A np. to Ci nie wystarczy :?:
http://www.pentaxforums.c...-FA-Lenses.html
http://www.pentaxforums.c...oom-Lenses.html
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
daśko, jest różnica między "produkuje" a "można kupić". To że tak mało jest Pentax'ów w zastosowaniach reporterskich wynika właśnie z braku w szklarni, chyba nawet bardziej niż z braku body FF. OD bidy można robić przecież APS-C, czułości w K-5 są podobne np. do 1D mark III. Problem jest taki że Tokina 16-50/2.8 nijak się ma do Canona 24-70/2.8L albo 16-35/2.8L. I nie chodzi tutaj o bokeh czy inne drugorzędne sprawy, a o szybkość działania, przyzwoitą ostrość od pełnej dziury i jakość wykonania ;-) Z drugiej strony nie ma lepszego systemu do robienia zdjęć hobbistycznie niż Pentax :-)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Bruinen napisał/a:
daśko, jest różnica między "produkuje" a "można kupić".
TomaSzSz napisał/a:
Nie ma takich szkieł ( a raczej są w C i N ew. S ) to i nie ma body FF

Powiedziałbym: Nie ma body FF to i szkieł się nie produkuje, ale podstawa do wznowienia produkcji jest.
Co do jakości szkieł nie wypowiadam się. Te które mam wystarczaja mi. :->
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
No to teraz czekamy na odpowiedź Pentaksa :-P
 

Loki  Dołączył: 25 Wrz 2011
A odpowiedzią Pentaxa będzie pewnie kolejna wersja (K-7->K-5->K-3?) z matrycą APS-C od Sony i 24 MP. Bo w końcu jest 645D, czego chcieć więcej? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach