Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
[K200D] Problem z domykaniem przesłony
Moje body k200D ma problem z domykaniem przesłony. Właściwie nie robi tego wcale. Po ustawieniu z body przesłony na f 22, przesłona nie domyka się. Sprawdzałem to z obiektywami A50 1,7 KIT, Tamron 28-105. Jak robię zdjęcia to pomimo ustawienia wysokich przesłon w exifie wpisane jest, że zdjęcie zostało zrobione z otwartą przesłoną :(
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Dzidziu napisał/a:
Jak robię zdjęcia to pomimo ustawienia wysokich przesłon w exifie wpisane jest, że zdjęcie zostało zrobione z otwartą przesłoną :(

tylko jest napisane w EXIFie czy fizycznie nie domyka i zdjęcia są prześwietlane ? ;-)
zobacz czy popychacz nie jest uwalony mechanicznie - zdejmij obiektyw i patrząc w bagnet zrób "zdjęcie" - sprawdź czy w ogóle popychacz rusza swój majestat, kiedy ustawisz f /22
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
arQ napisał/a:
tylko jest napisane w EXIFie czy fizycznie nie domyka i zdjęcia są prześwietlane ?

I w EXIFie i fizycznie nie domyka.
arQ napisał/a:
sprawdź czy w ogóle popychacz rusza swój majestat, kiedy ustawisz f /22

Jak patrzę na goły bagnet to się coś rusza, ale z obiektywem nic się nie dzieje nawet naf / 22.
Zdjęcie przepala, zorientowałem się jak błyskałem lampą, że coś jest nie tak. Lampa METZ 40 MZ2 błyska do tego co na body mam ustawione, a obiektyw nie domyka się nie domyka tak jak chcę.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Dzidziu napisał/a:
Jak patrzę na goły bagnet to się coś rusza, ale z obiektywem nic się nie dzieje nawet naf / 22.

coś to bardzo ogólne pojęcie ;-) rozumiem, że popychacz skacze jak powinien ? czy tylko "coś tam się rusza" - zobacz na obiektywie np. na A-50 jaki to jest skok z 1.7 na 22... jeżeli problem występuje z kilkoma obiektywami, znaczy że body ma jakiegoś focha ;-) z resztą zaraz zerknę na swojego analoga - akurat na wierzchu mam

[ Dodano: 2011-10-19, 22:34 ]
ustaw sobie dużą wartość przysłony (przytoczone wielokrotnie już f/22) i dłuższy czas naświetlania - popychacz powinien ładnie wykonywać ruch pionowy - wygrzebałem też z szafy cyfrę (GX-10) i popychacz wędruje też tam jakiś 1 cm w górę - stoi chwilę (wspomniany dłuższy czas naświetlania - ok 2s np.) i opada - u Ciebie też tak jest ?
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
arQ, coś się rusza jak jest goły bagnet, jak mam dowolny obiektyw (sprawdzałem z 3) nie działa mechaniczny podgląd GO, nie domyka przy zdjęciach - jest kicha poprostu. Aparat leci na ogląd do serwisu w Lubinie. Poczekam na ekspertyzę serwisant z tego punku przekonał mnie do rozejrzenia się za Pentaxem jak wybierałem lustrzankę dla siebie :-B
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Dzidziu napisał/a:
Aparat leci na ogląd do serwisu w Lubinie.

w takim razie czekam na werdykt ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach