pentajar  Dołączył: 12 Mar 2011
Dzisiaj napisali o tym na stronach tvn : http://www.tvn24.pl/-1,17...,wiadomosc.html

Myślę, że jak nie poprawią "dizajnu" to nie odniosą sukcesu, bo brzydkie to jak kupa. Wygląda jak tania chińska latarka.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pożyjemy zobaczymy.
 

majpitek  Dołączył: 14 Gru 2008
Witam@
pentajar napisał/a:

Myślę, że jak nie poprawią "dizajnu" to nie odniosą sukcesu, bo brzydkie to jak kupa. Wygląda jak tania chińska latarka.

Dizajn nie ma znaczenia - poza takimi przypadkami jak lomografia.
Chyba jednak to rewolucja, a w każdym razie początek. W takim małym czymś szkło o stałym świetle 2,0 w całym zakresie ogniskowej..... Skończy się tym, że nasze Pentaxy, Canony i inne będziemy używali jako przyciski do papieru na biurko. 10 - 15 lat temu też mało kto wierzył, że fotografia cyfrowa wyprze kliszę.
No i cena - obecnie 400 - 500 dolków, tyle ile kosztuje niezbyt wyrafinowane szkło do naszych puszek.......
Czekam na premierę europejską z softem do windowsa i zaraz nabywam.
Pozdrawiam@
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
majpitek napisał/a:
Skończy się tym, że nasze Pentaxy, Canony i inne będziemy używali jako przyciski do papieru na biurko.
Oj tam, to jest zabawka dla tych których nie interesują zupełnie podstawowe zagadnienie związane z procesem zdjęciowym i chcą jednym przyciskiem i jedną ręką (druga zajęta ajfonem) pstrykać na prawo i lewo, jak popadnie. Ma być kolorowo i ostro a jakość ma czwartorzędne znaczenie, a kompozycja (co to jest kompozycja?!)... Jeżeli to ma być rewolucja (1 Mpx, wyświetlacz 1,5") to Q przy tym czymś jest profi sprzętem. Może i rewolucja, ale w segmencie gadżeciarstwa. :mrgreen:
majpitek napisał/a:
No i cena - obecnie 400 - 500 dolków, tyle ile kosztuje niezbyt wyrafinowane szkło do naszych puszek......
To daje pogląd ile warty jest (w sensie optyki) obiektyw Lytro. Z dużym prawdopodobieństwem tyle ile w tanim kompakcie. ;-) Popyt na ten gadżet będzie budować to, że jest to zupełna nowość, kompletna prostota obsługi, odmienny design od typowych kompaktów i bajery z przesuwaniem ostrości po umieszczenie na nk i fb.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
No właśnie, bez sensu, tak samo jak pierwsze dslr - miały dużo gorsze szumy, rozdzielczość i ergonomię od analogów. I tak samo się nie przyjęły :evilsmile:
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
To coś ma szkło F2 bo z ciemniejszym nie działało by :) To chyba nawet przysłony niema. No i ma problem z wyostrzeniem zdjęcia na nieskończoność.

Niby zabawka ale z poważniejszym sprzętem a nie zabawkowym może być ciekawie, chociażby uzyskiwanie w ciemnym pomieszczeniu porządnej głębi ostrości.

A ten aparacik to mi sie wydaje ze to tylko TECH DEMO, i liczą że ktoś wielki ich wykupi.
 

pentajar  Dołączył: 12 Mar 2011
xolox napisał/a:
A ten aparacik to mi sie wydaje ze to tylko TECH DEMO, i liczą że ktoś wielki ich wykupi.

Właśnie o to może chodzić.
Każdy z nas wie, że fotografia nie składa się tylko z obrazka w którym dobrze ustawiono ostrość. Dopiero zastosowanie w/w technologii w poważnym sprzęcie to będzie rewolucja.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Muszą na czymś zarobić na pro sprzęt, a najlepiej zarabia się na tanim.
Bo na razie to bardziej gadżet niż aparat ;)
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Wydaje mi się że jakiś czas temu prezentowali tą technologię, jako prototyp nałożyli jakąś maskę z soczewek na matrycę w jakimś średniopłatowcu. I generalnie trzeba ogromną rozdzielczość która później spada.....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach