pio-trek  Dołączył: 19 Cze 2007
a100 vs k100...
witam,
od długiego czasu śledzę różne fora szukając odpowiedzi na moje pytanie i jakoś nie mogę do końca sięzdecydować :-) sony a100 czy pentax k100. Planuję zostać przy kitach, gdyby pentax był tańszy od sony bez wahania bym go brał, jednak przy tym, iż oba aparatykosztują praktycznie tyle samo jest dla mnie większy problem... znam doskonale wszystkie funkcje obu tych aparatów, wiem co mogą mi dać a czego nie mogą, macie może jeszcze jakieś inne argumenty za tym co wziąść? ;-) a100 jest pomiędzy k100 a k10, oferuje więcej bajerów niż k100 i tylko to ciągnie mój zwrok ku niej... jakieś propozycje? a100 czy k100? i nie mówcie że to forum jest stronnicze... ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Czesc pio-trek!

To forum nie jest stronnicze, jest bardzo wyważone - do tego stopnia, ze unika sie tu sugerowania czegos uzytkownikom, ktorzy znaja swoje potrzeby i znaja mozliwosci sprzetow, spomiedzy których wybieraja.

Osobiscie uwazam, ze wizyta w sklepie i dokladne wymacanie obu korpusow, moglaby Ci sporo pomoc w wyborze :-)
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Przeszedłem podobny proces decyzyjny. Poświęciłem 4 MPix a zyskałem mniejsze szumy w wysokich ISO.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Bież alfe. ALfa jest cool. I na "A" :-P
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Jak nie bedzie ci przeszkadzalo, iz twoj telewizor,dvd,odtwrzacz mp3 itd. ma taka sama nazwe, to bierz alfe(wedlug niektorych testow jest lepsza od k10) na pewno bedziesz zadowolony.Jesli jest inaczej to wybor jest prosty.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
co Wy gadacie?! :shock: Canona, to rozumiem, ale alfe?! :shock: Toz to szumofon jest straszliwy - tak slyszalem 8-) :evilsmile: Tak czy siak, ja Sony bym nie bral, zdecydowanie nie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
l_uka napisał/a:
Tak czy siak, ja Sony bym nie bral, zdecydowanie nie


Pfff... Alfa ma podświetlanie górnego wyświetlacza, a k100 nie.
Alfa ma 10 megapixeli, a k100 nie.
Alfa sama wie, czy zdjęcie jest pionowe, czy poziome, a k100 nie.
Do Alfy to pewnie się da podpiąć GPSa, a do k100 nie.
Sony Alfa się dobrze kojarzy, a Pentax to z podpaskami tylko.
Alfa sobie wyciera matrycę sama, a do k100 musisz mieć szmatki, gruszki itp.
I w ogóle... Alfa jest cool :evilsmile:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No i alfa i romeo ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
matb, ale alfa to bardzie konkurent dla k10d... tyle ze dwa razy tanszy prawie ;)
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
matb napisał/a:
Sony Alfa się dobrze kojarzy, a Pentax to z podpaskami tylko.

No masz racje z telewizorem ale dawniej, bo teraz to takie badziewie :mrgreen:
A jesli juz cos to ew. z tamponami... :lol:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
No, jesli bedzie to czytal jakis marketingowiec od Pentax'a - to mu tutaj nawrzucam, ze Sony Alfa ma normalne ladne menu na LCD-ku, a wszystkie Pentaxy .... takie przekombinowane i z bledami ortograficznymi i pogubione literki w napisach, i w dodatku brak polskiego jezyka :-P :mrgreen:
 

kamciak  Dołączył: 16 Maj 2007
literka a jest pierwsza wiec a jest lepsze niz k
pio-trek gdzie alfa kosztuje 2149 zl ( cena u dystrybutorow na kasetke) razem z kitem?
jak juz powiedzial dan powinienes pojsc do sklepu i wymacac dokladnie.
Imho co ci aparat moze dac a czego nie mozesz powiedziec raczej po dluzszym uzytkowaniu a nie po przegladaniu tabelek.
 

dismas  Dołączył: 26 Mar 2007
Re: a100 vs k100...
pio-trek napisał/a:
witam,
od długiego czasu śledzę różne fora szukając odpowiedzi na moje pytanie i jakoś nie mogę do końca sięzdecydować :-) sony a100 czy pentax k100. Planuję zostać przy kitach


Niedawno miałem dokładnie ten sam dylemat. Poprzednio używałem Dynaxa, więc Sony miało być naturalną kontynuacją. Dla mnie przeważyły opinie na temat optyki - kit Sony nie był dobrze oceniany, a że sam korzystałem wcześniej z kita minolty, to pamiętam, że trudno bylo się nim zachwycić. Kitowy obiektyw Pentaxa IMHO jest zupełnie udanym wynalazkiem, dodatkowo ma możliwość ręcznego doostrzenia. Dodatkowo okazało się, że moja lampa do dynaxa z ttl z alfą działać nie będzie, więc taniej było kosztem kilku złotych przerobić tyrystorowego nissina z pojedynczym stykiem niż szukać kolejnej lampy do systemy minolty/sony. Zrezygnowałem też z żyroskopu i odkurzacza, bo w końcu to tylko gadżety, które zdjęć nie robią. Po trzech miesiącach używania jestem zadowolony z decyzji a jedyną irytującą wadą kasetki jest dla mnie kurzący się wyświetlacz.
 
pio-trek  Dołączył: 19 Cze 2007
a100 body za 1999zł fotobasia.pl foto-net.pl kit za 149zł w fotobasi :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Re: a100 vs k100...
pio-trek napisał/a:
a100 jest pomiędzy k100 a k10, oferuje więcej bajerów niż k100 i tylko to ciągnie mój zwrok ku niej...


Więc jeśli chodzi o bajery, to a100. Przecież bajery są najważniejsze.

matb napisał/a:
Alfa ma podświetlanie górnego wyświetlacza, a k100 nie.


Alfa ma podświetlanie górnego wyświetlacza i obu bocznych. I wielgaśny zapas energii coby wszystkie dane o ustawieniach aparatu na bieżąco na ogromnym telewizorze LCD (oczywiście Sony) sprawdzać. :mrgreen:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Gdyby do tyła Minolta to bym się zastanawiał ale Sonolta ...
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
matb napisał/a:

Alfa ma podświetlanie górnego wyświetlacza, a k100 nie.


Alfa ma górny wyświetlacz ? dawno nie miałem jej w rękach ale jakoś sobie nie przypominam :oops:
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
a100 nie ma gornej wyswielarki, strasznie szumi, ludzie chwala go za kolory ale tak naprawde nawet spalony nikon d40x czy d80 ma lepsze.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Obiektywnie oceniając samo body uważam że alfa jest lepsza od K100d.
Pomijam rozdzielczość i ficzery ale nie należy zapominać że jest znacznie szybsza w zdjęciach seryjnych podczas gdy k100 zatyka zapis już po 3 rawach.

Niemniej przy kupnie aparatu należy kierować się możliwościami zakupu optyki pod własne potrzeby - kit NIE WYSTARCZY.
Nie stać CIę na dokupywanie szkieł to lepiej kup dobrą hybrydę np Fuji S9600 z ekwiwalentem 28-300.
Jeżeli z kolei ficzer ylustzranek nie sąCi niezbędne to kup najtańszą puszkę jaką można dostać i tyle obiektywów ile się da.
Najlepsza puszka nic nie znaczy jeśeli wyposażysz ją tylko w zaślepkę bagnetu.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Jakby to była Minolta to bym brał :) bo marka mi nie podchodziła i dlatego kupiłem Samsunga :P Oo
A tak poważnie to jak porównywałem foteczki robione kilkoma aparacikami to Sony szumiałą najwidoczniej i miała mały (jak dla mnie) wizjer.

Funkcjonalność Sonolty bardzo mi się podobała - wywalenie funkcji na drugie pokrętełko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach