deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
  Wakacje na Mazurach??
Szukam fajnego miejsca j.w. z mozliwoscia jazdy konnej, pobytu z psem i duzo fajnej i cieplej wody-brak komarow bedzie dodatkowym atutem :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No może nie Mazury a Warmia i nie tam żebym coś sugerował ;-)
http://www.lidzbark.com/
http://www.lw.net.pl/
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
http://www.wioskaturystyczna.pl/index.htm za komary nie ręcze, różnie bywa.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
tomecki napisał/a:
No może nie Mazury a Warmia i nie tam żebym coś sugerował

Sugerowanie?? :-) Nie zauwazylem ;-) To sie nazywa patriotyzm lokalny !
Szukam miejsca gdzie ktos sam byl i wyprobowal namacalnie.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
deniel, tak naprawdę to polecam Ci te moje strony, a na co drugiej chacie pisze agroturystyka także pewnie cosik byś znalazł.
P.S. A czarny Las to tak bliżej czego leży?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
deniel napisał/a:
Szukam miejsca gdzie ktos sam byl i wyprobowal namacalnie

Jestem w Wilkasach praktycznie co roku. Mnie się tam bardzo podoba.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Osobiście polecam gospodarstwo agroturystyczne u Piórkowskich w Sasku Małym.

www.sasek.pl

Spędziłam tam parę wakacji - głównie pracując w stajni.

Plusy:
- świetni gospodarze
- rodzinna atmosfera
- super pokoje
- święty spokój [tzw. wiocha zabita dechami]
- bezpiecznie
- super dla dzieci - ruch kołowy w pobliżu pensjonatu bliski zeru
- grzyby!!!
- owoce leśne
- cudowne konie
- rewelacyjne wyjazdy w teren [rozgrzane sosnowe lasy pachnące żywicą; piaszczyste drogi do wolnego galopu; dukty leśne do dodania gazu; przejażdżka po poligonie dla dodania adrenaliny; były PGR aby zobaczyć więcej przestrzeni; galopy po jeziorze [jak dłużej nie pada].
- blisko do Szczytna - zwykle pod koniec lipca są tam dni Szczytna. Konie z Sasku biorą [brały??] w tym udział. I gospodarze też.

Minusy
- nie wiem jak teraz, ale 7 lat temu do jeziora do kąpieli trzeba było pojechać parę km - chodzi o Głęboczek. Jezioro Sasek Wileki jest o rzut beretem od pensjonatu, ale sie w nim nie kąpie. W sumie nie wiem czemu. Ja sie moczyłam i syfa nie złapałam.
- jak ktoś preferuje inny sposób spędzania wakacji niż włóczenie sie po lesie, kontakt z przyrodą, leniwe nic nierobienie przy zimym piwku, i jazdę konna, to może się nudzić. Tak samo jak ktoś lubi tłum ludzi na plaży, to też będzie zawiedziony.

Ech... sama bym sie tam przejechała. A może będę miała po drodze...
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
tomecki napisał/a:
P.S. A czarny Las to tak bliżej czego leży?

A to tak blizej Stuttgartu :-) i wszytkim polecam urlop w tych stronach ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
deniel napisał/a:
A to tak blizej Stuttgartu :-)

a to to będzie jakiś szfarce wald :mrgreen:
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Dzieki mygosia, ale spokoj etc. to ja mam tutaj w Czarnym Lesie, szukamy czegos nad samym jeziorem i nieco bardziej rozrywkowo.
Zdano,
To calkiem nie zle miejsce z tego co widac... warte przemyslenia.sa jakies fajne zabytki w okolicy tudziez inne atrakcje?

[ Dodano: 2007-06-18, 21:23 ]
tomecki napisał/a:
szfarce wald
i to jaki czarnyyyy.....
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
deniel napisał/a:
sa jakies fajne zabytki w okolicy tudziez inne atrakcje

Giżycko - Twierdza i most zwodzony (obrotowy)
Węgorzewo - Zamek krzyżacki
Ryn - Zamek krzyżacki Konrada Walenroda
Kętrzyn - Wilczy Szaniec
Święta Lipka
To tak na szybko.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
A warszawiacy nie wypoczywaja na Mazurach??? Zadnej propozycji od warszawiaka??? :-(
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a co Warszawiacy mają do Mazur? (prócz bliskości)?
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
cotti napisał/a:
a co Warszawiacy mają do Mazur? (prócz bliskości)?

No to gdzie warszawiacy wypoczywaja(poza Zakopanym) :-) ? Myslalem, za na Mazurach z tego samego powodu ktory wymienilas.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
jak to co? BURDEL robia! Szczegolnie ci w "dresach" :-?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Jako świeżo upieczona Warszawianka polecam pasmo Babiej Góry i Halę Krupową ;-)
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
cotti napisał/a:
Jako świeżo upieczona Warszawianka polecam pasmo Babiej Góry

Tak sie sklada, ze z Zywca to lubie piwo :-) A tak poawznie to gor mam dosyc na codzien,chce jezior i komarow :-)
dan napisał/a:
jak to co? BURDEL robia! Szczegolnie ci w "dresach"

No to tak jak w Zakopanym :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
deniel napisał/a:
Szukam fajnego miejsca j.w
Mazury/Warmia to najgorsze miejsce. Raz się tam pojedzie i nie chce się wyjeżdżać [wiem coś o tym]. Nabawiłem się jakiejś choroby, to się chyba warmiomania nazywa, ciągnie mnie tam jak diabli.
Nie jeżdżę co prawda z psem, ale moja zasada na warmińsko-mazurskie jest taka-wsiadasz w samochód, podczas stania w korku na wylotówce z wawy bierzesz mapę i na chybił-trafił stawiasz palec. No i tam jedziesz. Jeszcze się nie zawiodłem, zawsze jest fajnie [polecam takie szalone wyprawy, zasmakujesz w nich i nie będziesz chciał inaczej].
Jedyny problem to właśnie zwierzak, bo może stanowić problem, ale w większości agro nie powinno się to zdarzyć, ludzie w pięknych Tomeckiego stronach są bardzo mili, a jak już dają w mordę, to też od serca :-D
cotti napisał/a:
a co Warszawiacy mają do Mazur? (prócz bliskości)?
od pewnego czasu Warmia nie jest mi już tak bliska jak kiedyś [dłuższa opowieść, może być przy piwku :-D ], ale jak się kiedyś wybierzemy [zapraszam, komplet w auto i wziuuum], to zobaczysz co można mieć do tamtych stron.

deniel, skoro pytasz o konkretne miejsce, to polecam Pasym. Jejku jakie miejsce! Tylko koni nie widziałem, ale stadnina gdzieś pod miasteczkiem jest. Psy, koty, dżdżownice, patyczaki i inne domowe zwierzaki są przyjmowane na nocleg razem z właścicielami :-D Mam gdzieś adres to ludzi, do których trafiłem "na czuja", znaczy w sobotnie południe wsiadłem i pojechałem gdzie oczy poniosą [albo inaczej ujmując, gdzie palec koleżanki-dziewczyny zatrzymał się na mapce]. Popatrzę, jak znajdę to Ci podeślę.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
od pewnego czasu Warmia nie jest mi już tak bliska jak kiedyś [dłuższa opowieść, może być przy piwku :-D ], ale jak się kiedyś wybierzemy [zapraszam, komplet w auto i wziuuum], to zobaczysz co można mieć do tamtych stron.


tref, trzymam Cię za słowo :D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cotti napisał/a:
trzymam Cię za słowo
za pierwsze, za drugie, czy za całe zdanie? Zapraszam do wyegzekwowania obu obietnic :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach