oczodolek  Dołączyła: 03 Lis 2011
[korpus] Problem z samo wyłaczającym sie aparatem
Witam Wszystkich.

Otóż jak w temacie mam problem z samo wyłączającym się aparatem w w czasie długiego naświetlania .Podczas innych czynności aparat zachowuję się bez zarzutu.
w woli ścisłości akumulator jest naładowany, a funkcja automatycznego wyłączania jest wyłączona.Dodam na końcu że posiadam Pentax'a k-r.


Z góry dziękuję za pomoc.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Czas bulb np. 10 min i wcześniej się wyłącza? Zapisuje zdjęcie? Takie przypadki zdarzają się jak akumulator się wyczerpie.
 
oczodolek  Dołączyła: 03 Lis 2011
Tak wcześniej się wyłącza i nie zapisuje zdjęcia,a akumulator jest naładowany(ładował się całą noc).
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
To prawdopodobnie jest usterka, poczekaj jeszcze może ktoś się spotkał z takim problemem i coś wyjaśni :)
 
oczodolek  Dołączyła: 03 Lis 2011
Tego się właśnie obawiałam.No nic zostaje mi tylko czekać aż ktoś się jeszcze odezwie. Tak czy inaczej dziękuję :)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
A o jakim czasie naświetlania mówimy?
Aku w K-r nie jest jakiś strasznie wytrzymały, ale mi nie padał przy kilkukrotnym dłuższym naświetlaniu (tak do 10 min. każde), do tego kadrowałem na LV, co też energooszczędne nie jest.

Aha, i funkcji automatycznego wyłączania nawet nie wyłączałem
 
oczodolek  Dołączyła: 03 Lis 2011
naświetlanie trwało góra 3-4 minuty.
 

blackbird  Dołączył: 27 Kwi 2008
oczodołek, witaj na forum,

żeby wykluczyć ze nie jest to aby na pewno jakieś ukryte ustawienie, tak mi się pomyślało, ze mogłabyś aparat przywrócić do ustawień fabrycznych, bo z tego co wiem, nie masz zbyt dużo czasu. To ci wykluczy bądź potwierdzi czy to wina ustawień czy też samego aparatu.

pzdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach