PiotreX  Dołączył: 20 Cze 2007
Szybkość zapisu na SD (k100d)
Po pierwsze witam:)
Po drugie RETY! ile tu tych postów jest! aż mi się odechciewa szukać czy już taki temat był:D Przepraszam za odgrzewanie kotleta jeśli tak.

No więc mam pytanko. Z jaką maksymalną prędkością k100d zapisuje dane na kartę? Na razie mam starego Kingstona 512, ale sprzedaje go razem z kompaktem, więc potrzebuję nową kartę i chciałbym taką kupić, żeby niepotrzebnie za szybkiej nie kupować, stąd moje pytanie. Bo troche bez sensu kupowaćkartę która zapisuje 10MB/s jak aparat robi tylko 5MB/s, no nie:)

Tymczasem czekam na baterie, bo te z pudełka z Kitem mi się wyczerpały wczoraj(od piątku :mrgreen: )

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź:)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotreX, - kup sandiska lub goodrama......
u mnie kingston zapisuje wolno (mam K10D) ale juz w kilku miejscach widzialem ze sa te kingstony dosc wolne jednak....
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
hmm ja mam w k100 2gigowki po jednej kingstona, sandiska i sandiska ex2 , oczywiscie extreme jest najszybszy zwykly sandisko okolo 2x wolniejszy a kingston odrobine wolniejszy od zwyklego sandiska, i jak sie tak popstryka rawy na extremie i wsadzi kingstona to sie odniechciewa focenia, jak masz na to pieniadze kup extreme od sandiska jest sens go kupowac.

przy zapisie na kartach z takimi predkosciami jakie teraz maja aparat ich nie ogranicza.powiedzmy
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
nie to zebym bronil kingstona, ale sa rozne predkosci kart kingstona, i uzywalem x133 ( czyli najszybszy model, obecnie w serwisie ;) )
W dokumentacji/specyfikacji tego nie podal?

Nie ma wiekszego znaczenia jakie karty wezmiesz, ( nie mowie tu o no-name) czy bedzie to goodram czy sandisk czy kingston na prawde nie ma znaczenia, lepiej miec kilka kart mniejszych badz "cos do zgrywania" bo jak padnie karta na ktorej wszystkie fotki macie to dopiero pech, i co pozniej czekac na nowa, to troche potrwa.

Btw szybkosc szybkoscia ale mi bardziej zalezy na niezawodnosci, a kingston w swiecie IT wyrobil sobie renome.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Na dpreview jest test K100d i aspekt szybkości zapisu był też brany pod uwagę.
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Re: Szybkość zapisu na SD (k100d)
PiotreX napisał/a:
Bo troche bez sensu kupowaćkartę która zapisuje 10MB/s jak aparat robi tylko 5MB/s


Po prostu kup najszybszą i największą kartę na jaką Cię stać. Polecam Sandisk Extreme III 2GB lub 4GB. Dobrą cenę znajdziesz na Allegro albo np. tutaj: fotozakupy :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
adrian napisał/a:
Polecam Sandisk Extreme III 2GB lub 4GB
Nie trzeba tak szybkiej, raczej niepotrzebne do K100D. Raczej nic nie zyska, a więcej zapłaci. Goodram ( tylko ten szybki) lub Sandisk Ultra załatwi sprawę
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Nie ma co szukać - goodram x100 2 gb za jakieś 85 zł.
Było na forum - jeszcze nikt nie narzekał.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Generalnie K100D nie nalezy do demonow szybkosci jesli chodzi o zpis na karte wykonanego zdjecia, tak wiec inwestycja w szybka karte wydaje sie byc zbedna.
Ja mam karte SD marki GOODRAM 2GB nie pamietam jakiej szybkosci ( ale jest to model podstawowy bez zadnych x50 czy x100 ) i jest ok. Mam tez karte SD marki KINGstone 512 MB i jest odrobine wolniejsza ale nieznacznie.
Tak wiec GOODRAM bedzie dobry ( ja kupilem za 52 zl) i nikt na niego nienazeka, chociaz czytnik karty SD GOODRAM jaki kupilem z karta juz mi padl i nie dziala :(
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Potwierdzam goodram x100 2 gb
Właśnie testuję i jest OK :)
Mam też 2gb PQI sprawuje się bez problemów i równie szybka. Dostałem na nią dożywotnią pisemną gwarancję.
Czas zapisu RAW w kadyszce poniżej sekundy w obydwu przypadkach.
Transfer poprzez czytnik tak szybki, że hoho... :mrgreen:
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Witam,
Mozecie sprawdzic i napisac jak szybko (w sekundach) trwa zapisanie RAWa w K100D na waszch kartach? Jestem ciekawy jakie sa realne roznice (dokladnosc do pol sekundy a jak nie da rady to i do sekundy).
Ja mam KINGSTONA elite pro x50 - czas zapisu rawa 4 sek
TRANSCEND x40 - czas zapisu rawa 5 sek
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Zbynio napisał/a:
Czas zapisu RAW w kadyszce poniżej sekundy w obydwu przypadkach.



WOW faktycznie dobra karta.....

Ja mam jakiegoś PRETECa 4 GB x133 ale rawa zapisuje ok 3-5 sek.... :/

Czasem mam taki problem że jak włączę body to wali errorem karty albo nie wyświetli nic a ja strzelę fote i zonk..... :evil:

Jak wróci moja Kadyszka to zaraz zmienię pamięć.... :/
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
vivooo napisał/a:
Ja mam jakiegoś PRETECa 4 GB x133 ale rawa zapisuje ok 3-5 sek


a to dziwne karta niby x133 a srednio 4 razy wolniejsza od x100 (czyzby chwyt marketingowy tylko z ta szybkoscia?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
Ja mam jakiegoś PRETECa 4 GB x133
Było o tej karcie na forum, badziewie. Kup Sandiska lub Goodrama.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Pamiętajcie, że im większa pojemność karty tym dłużej trwa zapis przy tej samej prędkości. Jeszcze na NIkonie Sandisk 16MB :-D o normalnej prędkości była szybsza od Sandiska 128MB. Dopiero zakup Transcendent-a high speed pozwolił skrócić zapis do czasów porównywalnych z 16MB.
Tak samo mi K10d zapisuje na Kingstonie 1GB całkiem szybko, kupiłem kartę jakiejś dziwnej firmy (Platinium albo jakoś tak, miała być szybka ;-) ) o pojemności 4GB i tragedia - 2 razy wolniej. Dopiero zamiana na GoodRam x150 daje szybszy zapis.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Grzegorz napisał/a:
Witam,
Mozecie sprawdzic i napisac jak szybko (w sekundach) trwa zapisanie RAWa w K100D na waszch kartach? Jestem ciekawy jakie sa realne roznice (dokladnosc do pol sekundy a jak nie da rady to i do sekundy).
Ja mam KINGSTONA elite pro x50 - czas zapisu rawa 4 sek
TRANSCEND x40 - czas zapisu rawa 5 sek


Ja mierzyłem DSa na zapis 5 RAWów (po serii) (był tu wątek o tym)
Wyszło mi 14 sekund czyli 2,8s na 1 RAW.
Karta San Disk Extreme III 1 GB. Predkość zapisu 20 MB/s.
Zapis w aparacie to 1 aspekt potem jest kwestia przenoszenia zawartości pełnej karty na komputer.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
no to fakt próbowałem zgrywać przez kabel i jakimś czytnikiem i o dziwo szybciej szło po kablu z kadyszki... :/
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Kfan napisał/a:
Zapis w aparacie to 1 aspekt potem jest kwestia przenoszenia zawartości pełnej karty na komputer.


No jesli chodzi o zgrywanie to KINGSTON x50 w pelni zagrany zdjeciami (1GB) zgrywa mi sie w 50-55sek (na linuksie bo odziwo na windzie zawsze mialem gorsze transfery przez usb:))
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
czytnik usb czy kabel?
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
vivooo napisał/a:
czytnik usb czy kabel?


uniwersalny czytnik usb transcend. zaleta linuksa jest to ze zawsze wyciaga mi maksymalny transfer z pamieci. Najlepiej jest kopiowac do 100MB. Jest szansa ze przejdzie tak szybko ze nawet nie zdazy pojawic sie pasek kopiowania :) Musi miec jakis bufor dziwny czy cos, bo po 100MB idzie juz normalnie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach