Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
[K200D] "Bateria rozładowana" - na pełnych aku
Witam,
prawie 3 lata temu kupiłem K200D wraz z kompletem Energizerów 2450. Z czasem dokupiłem komplet Pentagram 2700 i Eneloop wraz z ładowarką. Wcześniej pożyczałem xx ładowarkę od znajomych. Teraz używam tej, oryginalnej z Eneloop.

Kilka dni temu stało się coś dziwnego - włożyłem do aparatu komplet naładowanych Energizerów... Aparata włączył się na chwilę, a potem wyłączył pokazując "Bateria rozładowana"... Zdziwiłem się, włożyłem naładowane Pentagramy - to samo...

Dzisiaj włożyłem naładowane Enelopy -na początku było to samo. Po manewrowałem kompletami i przed chwilą na Eneloopach włączył się jakby nigdy nic..

Coś się pierniczy z elektroniką? (sprawdzałem te aku na innym sprzęcie - działa)

Od dawna planowałem kupić polecaną przez Was ładowarkę - ale ta dołączona z Elenoopami oddaliła plany. Czy sądzicie, że to w ładowarce może tkwić problem?

Skoro zachwalacie Eneloopy - to i ładowarka do niej dołączona powinna być przynajmniej dla nich - odpowiednia.

Dzięki za odpowiedz.

Pochwaliłem Eneloopy - strzeliłem 4 zdjęcia z użyciem pilota i pokazało "bateria rozładowana" i kaput... A przed chwilą był maxx..
Sprawdzałem na innych kompletach - to samo;-/

 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
zmierz napięcia na bateriach, może któraś jest już słabsza.. i spróbuj przeczyścić styki w body.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Nie mam jak sprawdzić. Starałem się to zrobić metodą eliminacji - podmieniając po kolei jedną baterię - ale nic to nie dało.

Podłączyłem aparat do komputera żeby zgrać zdjęcia i o dziwo pokazuje pół bat. ;-/
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Farin, Stawiam na uwaloną ładowarkę.
Jeśli jest dwukanałowa to naładuj parę akumulatorów i potem drugą tych samych komorach. Jeśli dalej kicha ładuj w drugiej parze komór :idea:
Taż miałem jazdę z ładowarką i objaw na 3 kompletach naładowanych akku był podobny - kilka fotek i zgon.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Problem w tym, że w ładowarce gasną diody - znak, że wg niej aku są naładowane. Właśnie ładuje ponownie. Potem zamienię aku miejscami. Dla sprawdzenia na weekendzie poprosze kolege o naładowanie na swojej ładowarce...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Farin napisał/a:
Problem w tym, że w ładowarce gasną diody - znak, że wg niej aku są naładowane
To nie znaczy że wszystkie.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
A to ciekawe... Komplet aku ładowałem dobre 15h aż zgasły diody... włożyłem do aparatu - puste.... włożyłem znów do ładowarki i już 3 godzinę diody nie gasną... Cholera - stawiam na ładowarkę.

Ładowarka jest 2 kanałowa - oryginalna z elenoope. Zawsze staram się ładować kompletami po 4 sztuki...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Ponumeruj aku 1-2-3-4 i komory w ładowarce tak samo 1-2-3-4.
Naładuj aku 1-2 w komorach 1-2, potem aku 3-4 w komorach 1-2.
Jak dalej kicha. Powtórz operacje z komorami 3-4.

Ja zawsze oznaczałem akumulatorki (kreseczka na obwodzie, zamalowana literka "O" w Enelopach) , a także numerowałem je (napis niezmywalnym flamastrem)
Pozwala to:
1. uniknąć mieszania aku z kompletów starszych z nowszymi - używałem swego czasu ok 4 kompletów.
2. zawsze ładowałem akumulatory w tych samych komorach - pozwalało to w razie problemów na szybką diagnozę (z dwóch kompletów brałem tylko aku 1-2 lub 3-4 i wszystko jasne)
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Farin, to mogą być też padnięte akumulatory. Nie masz jakiś w miarę świeżych 4 baterii alkalicznych na próbę?
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Zawsze mogę z mychy i pilota wyciągnąć... ale to problem polega na tym, że ładowarka ładowała mi kilkanaście godzin aku... a po 2 dniach praktycznie nieużywane znów włożyłem do ładowarki - i ładuje już 6h - a diody ciągle świecą...

Test zrobiłem na 2 modelach aku Pentagram i Eneloop. Wychodzi na to, że padnięta ładowarka...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Farin, Objaw ponownego ładowania wskazuje że jedna para w ładowarce padła, a teraz zamieszałeś aku i ładuje ponownie.
Pytanie czy z uszkodzonej komory do dobrej przełożyłeś 1 czy 2 aku które tam się nienaładowały ?
Dlatego polecam numerowanie aku i ich oznaczanie.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Dzisiaj rano skończyła ładować... Zamieniłem aku parami - te z 1-2 przełożyłem do 3-4 i na odwrót... I znów ładuje - już 2 godzinę...

O dupę to rozbić... Kiedyś zrobiłem coś podobnego w ładowarce z wyświetlaczem to podładowało raptem 5 minut i przeszło w stan podtrzymywania... a ta świeci jakby ciągle ładowała..
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Farin napisał/a:
Ładowarka jest 2 kanałowa - oryginalna z elenoope
Bubel nie ładowarka.

Nie od dzisiaj wiadomo, że jak chcesz dobrze zasilić Body Pentaxa to musisz mieć dobrą ładowarkę. Tylko z oddzielnym kanałami ładowania.

To co kupiłeś z Eneloopami możesz śmiało wyekspediować za okno z dużą prędkością, albo przeznaczyć na ładowanie akku do prostych sprzętów.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
To jak wróżenie z fusów. Weź od kogoś najprostszy miernik (lub kup za 15 złociszy), i będziesz wiedział, czy masz naładowane aku, czy puste.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Mam podobnie. Aku naladowane (Eneloopy), trzymaja napiecie 1.4-1.5V i aparat czesto sie wylaczal. Jakis czas temu kupilem ladowarke BC-700 i ten problem wystepuje juz b. rzadko. W przypadku innych baterii niz Eneloopy jest gorzej.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Wszystko jest jakieś dziwne... Naładowałem aku w innej ładowarce (panasonica) i enelopy trzymają, za to Pentagramy niby naładowane w całości, a w zwykłym kompakcie padły po 10 minutach nagrywania filmu... Używane od nowości raptem 2 razy...

Zaczynam składać na porządną ładowarkę. BC-700?

Pozdrawiam
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Farin, czy ładowarka Panasonica to coś lepszego? Jest czterokanałowa?
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Hej,
nie, jest tak samo 2 kanałowa jak moja. Jednak tak samo jak moja wskazała naładowanie obydwu par aku. Jutro będę miał miernik.

Pytanie - czy takim miernikiem za 30zł da się zmierzyć pojemność baterii? Jeśli aku jest 2700 - to do ilu naładowała?

Zdziwiło mnie, że aku mają 1,2V a nie 1,5 jak alkaliczne. Przy 4 sztukach to daje różnicę 1,2V - jak dla mnie to dużo... Ciekawe do ilu rzeczywiście ładuje ładowarka.


Pozdrawiam
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Miernikiem nie zmierzysz pojemności akumulatorów. Akku zawsze mają 1,2V~1,25V nominalnego napięcia. Ładowarka "napęłnia akku energią" do nominalnego napięcia.
Na mierniku, bez obciążenia ogniwa akku, możesz zobaczyć nawet 1,5V.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Naładowany akku powinien pokazać bez obciażenia jakieś 1,4-1,5V.
BC-700 chyba przy 1,10-1,19V traktuje je jako rozładowane.
Farin, szkoda kasy na miernik za 30PLN - dokładasz jakieś 50PLN i masz BC-700 :idea:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach